Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Nierówna Praca silnika m60b30 V8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT

    Nierówna Praca silnika m60b30 V8

    Witam. Przeglądałem różne tematy z podobnymi problemami, ale nie uzyskałem wystarczających wskazówek żeby rozwiązać mój problem, a mianowicie:

    Po zakupie auto chodziło pięknie na benzynie, równe obroty zero problemów. Auto jest wyposażone w sekwencyjny gaz który nie chodził, problem był rozwiązany szybko i auto jeździło na benzynie jak i na gazie. Dosłownie 1-2 dni po tym jak auto jeździło na gazie zaczęły się problemy, a mianowicie po odpaleniu auta na benzynie chodzi na bardzo niskich obrotach w granicach 450-500obr/min. Rozpędzenia auta jest bardzo trudne, dławi się, delikatnie coś strzela, na początku myślałem że problem leżał w sondach lambdach, lecz po podpięciu pod komputer wyszło że:
    - problem z przepływomierzem (komputer pokazywał 60kg/h powietrza, więc za mało)
    - czujnik spalania stukowego 4
    - sondy pokazywały za ubogą mieszankę (więc wykluczam ich uszkodzenie)

    Lecz też czytałem na forum żeby jeździć tylko na benzynie i problem może zniknie, na początku już miałem na dzieje że to pomogło, ponieważ po odpaleniu silnik łapał równe obroty i przy próbach rozpędzania się nie było żadnych problemów, ale to długo nie trwa i zaraz zaczyna się szarpanie i nie równa praca.

    Proszę o pomoc w tej sprawie, dzięki z góry

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    świece lub i cewki do wymiany moim zdaniem

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    aaa czy czasem weryfikacja komputerem nie wykryła by uszkodzenia cewki?? Ale też trzeba wziąć pod uwagę błąd przepływomierza bo już na wejściu daje tylko ok 60kg/h powietrza, więc może po prostu zalewa silnik.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Yogi_B-Boy
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    43
    BMW
    e34 520 R6 91'----> e38 730i V8 94'
    Skąd
    Miłosław
    Dzisiaj moje 7er dostało dokładnie identycznych objawów...niestety nie mam kabla żeby posprawdzać..
    jutro będę brał się za cewki i świece...

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Po tym co opisałeś najpierw sprawdziłbym przepływke.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Yogi_B-Boy
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    43
    BMW
    e34 520 R6 91'----> e38 730i V8 94'
    Skąd
    Miłosław
    Dzisiaj wziąłem się za rozkręcanie świec...
    połowa silnika tzn świece zalane wodą z olejem
    po przypalane końcówki ale iskrę mają ok...
    wysuszone, wyczyszczone i..... na razie śmiga równiutko :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    Witam. Po długiej przerwie spowodowanej problemami z netem wracam z newsami w sprawie mojego problemu,
    a więc, wymieniłem przepływomierz, chodzi o niebo lepiej niż wcześniej, dźwięk silnika również się poprawił słychać
    jak zasysa więcej powietrza. Ale nie wszystko jest idealne, czasami potrafi się przydławić na benzynie, na gazie chodzi na wolnych obrotach
    słabo ale to jest kwestia regulacji, czy Czujnik spalania stukowego może powodować dławienie się i nie równą prace silnika?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    oczywiście że tak

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Moim zdaniem wtryskiwacze gazowe są zużyte i leją a komputer benzynowy ogląda to i koryguję tworzy ubogą mieszankę. Znam taki problem po regen. lub wymianie wtryskiwaczy pomagało. Zrób test. odlacz aku polacz klemy zostaw tak na 15min potem pojezdzij na benzynie. jeździj normalnie ale i pokrec ją do końcA ostro . na benzynie po takim zabiegu powinna chodzić idealnie. Po przelaczeniu na gaz jakiś czas będzie dobrze ale zacznie korygować po chwili zacznie kulec. jeżeli się to sprawdzi pomyśl o wtryskiwaczach.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Vlad
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    30
    BMW
    E38 3.0 V8
    Skąd
    Wrocław

    Post

    odkopuje trochę temat jako świeżak z 3.0 no i z podobnymi obserwacjami :)

    generalnie jak kupiłem auto, jeździło cały czas na gazie i generalnie chodziło spoko, na benzynie rano po odpaleniu trochę gorzej, ale jeszcze znośnie

    wpadłem na wspaniały pomysł - skoro generalnie jeździ dobrze na Pb jak i na LPG, zaleje pół baku benzyny, przepalę auto na trasie ze 300km na benzynie, na pewno pomoże silnikowi, wiadomo... (intencje miałem dobre ^^ )


    efekt jest taki że jak te kilka dni jeździłem tylko na benzynie auto zaczeło zachowywać się coraz gorzej, szczególnie przy rozruchu ranem, od tygodnia już jeżdżę normlanie z LPG, ale z rana praca silnika jest już naprawdę problemowa, dzisiaj zaczął mi nawet przygasać z rana... jak mu dam gazu to normalnie już sie wkręca i jeździ, ale na wolnych tak sobie. jak sie nagrzeje i na gazie to juz równiutko chodzi...

    na mój ludzki rozum to świece chyba do wymiany? chyba ze macie inny pomysł, ale ciekawi mnie co mogło się stać, że problem pojawił się po jeździe na benzynie...


    edit :

    dopiero teraz się kapnąłem, że to dział E32, no ale silnik jest silnik ^^
    Ostatnio edytowane przez Vlad ; 07-07-2014 o 10:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •