Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Sposoby montażu RADIA CB

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Sposoby montażu RADIA CB

    Panowie, zbieram się do montażu radia CB, przeglądam nasze forum jak i inne fora dotyczące BMW. W każdym jest coś na temat, jednak jak dla mnie za mało info.
    Mam kilka pytań.

    Czy bezpiecznie będzie przeciągnięcie kabla zasilania z akumulatora do radia CB pod tylną kanapą? (czy nic się nie przetrze podczas siadania, nie będzie nigdzie zwarcia itp.)
    Czy podpięcie zasilania pod drugą zapalniczkę (przed tylną kanapą) będzie powodował zakłócenia w odbiorze (podobno lepiej podpiąć się bezpośrednio do aku)?

    Odnośnie sposobów montażu to znalazłem kilka propozycji:
    - schowek pod kierownicą
    - schowek pod podłokietnikiem/telefonem
    - na tunelu między siedzeniem kierowcy a panelem klimy
    - na tunelu między siedzeniem pasażera a panelem klimy
    - pod siedzeniem kierowcy

    Macie jeszcze jakieś pomysły dotyczące miejsca montażu?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Panowie, zbieram się do montażu radia CB, przeglądam nasze forum jak i inne fora dotyczące BMW. W każdym jest coś na temat, jednak jak dla mnie za mało info.
    Mam kilka pytań.

    Czy bezpiecznie będzie przeciągnięcie kabla zasilania z akumulatora do radia CB pod tylną kanapą? (czy nic się nie przetrze podczas siadania, nie będzie nigdzie zwarcia itp.)
    Czy podpięcie zasilania pod drugą zapalniczkę (przed tylną kanapą) będzie powodował zakłócenia w odbiorze (podobno lepiej podpiąć się bezpośrednio do aku)?

    Odnośnie sposobów montażu to znalazłem kilka propozycji:
    - schowek pod kierownicą
    - schowek pod podłokietnikiem/telefonem
    - na tunelu między siedzeniem kierowcy a panelem klimy
    - na tunelu między siedzeniem pasażera a panelem klimy
    - pod siedzeniem kierowcy

    Macie jeszcze jakieś pomysły dotyczące miejsca montażu?

    Przylaczam sie do pytania.
    Ostatnio siedzialem ponad godzine w 7er z radyjkiem w reku i ciekawego(odpowiedniego) miejsca nie znalazlem:D

    Ps. ja w omedze B mialem radyjko zamocowane w schowku przed pasazerem, kabel od anteny poprowadzilem pod wykladzina ,pozniej przez oparcie tylnej kanapy do bagaznika z ktorego bezposrednio na klape ustawialem antenke.
    W 7er szkoda mi jednak zagracać schowka( w omedze byl on i tak na tyle maly ,ze ledwo miescila sie puszka z piwem:D )
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 11-03-2012 o 11:00

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Ja też chciałbym zachować schowek pod kierownicą w pełni użyteczny :-)

    Z tego co widziałem to ze schowka pod telefonem/podłokietnikiem radio CB potrafi wystawać i nie można go zamknąć, bo radia są za długie
    Montaż na tunelu między siedzeniem pasażera a panelem klimy też mnie nie przekonuje.
    Pod siedzeniem nie mam miejsca, pełno tam kabli i wtyczek od elektryki fotela, do tego ciasno i przy obniżaniu albo zgniotę radio, albo uszkodzę silniki.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    Jeśli chodzi o zasilanie to najlepiej podpięcie pod aku. żeby to wszystko było ładnie trzeba się sporo napracować, chodzi tu głównie o kable, miejsce montażu cb dowolne, ja miałem zamontowane w schowku koło kierownicy, chodzi też o to aby to radio można było wyregulować w razie jakiś zakłoceń tzn. pod siedzeniem podczas jazdy no to nie będzie łatwo :), kable od zasilanie ciągnąłem przez listwy progowe do tylnej części, później kawałek przez wykładzine i pod tylny fotel, jeśli chodzi o antene ten sam sposób tylko kabel przeciągamy przez worek na narty za oparciem tylnego fotela, przewód z zapasem aby można było w każdej chwili zdjąć antenke np. pod supermarketem bo często się przykleja innym osobom do rąk :) co do radyjka to napewno żeby było małe ja miałem chyba presidenta i antene też miałem tają malutką miała chyba niecałe 40cm a to połączenie naprawde dawało super efekt :)

    W ostateczności proponuje jeszcze takie rozwiązanie:
    http://allegro.pl/radio-cb-reczne-al...117843491.html

    Do kompletu dodają wtyczkę na antenę zewnetrzną i zasilanie wtedy przewody również przeciągamy w taki sposób jak z dużym radiem tylko przewody wyciągamy z prawej strony przy siedzeniu kierowcy, to radio ma takie wymiary że jak je połorzymy miedzy tunelem a fotelem ładnie się chowa, oczywiście jeżeli podpinamy antene zew. to mozemy odczepić tą antenke z cb :) miałem takie rozwiazanie w swojej wczesniejszej 740i odrazu mówie że na takim radiu jest troszke gorszy odbior niz na radiu zwyklym.
    Ostatnio edytowane przez Bmw_740D ; 11-03-2012 o 12:01

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Nad miejscem montażu radia jeszcze się zastanawiam.

    Wziąłem się póki co za przeciąganie kabla antenowego z bagażnika do wnętrza auta.
    Przy okazji prowadzę też kabelek zasilania do akumulatora, obędzie się bez wtyczek w zapalniczce i będzie schludniej :-)
    Z tymi kabelkami roboty jest najwięcej (demontaż listw przy tylnych drzwiach, ściągnięcie kanapy tylnej, zagłówka, jednego tylnego oparcia, tylnej tapicerki bagażnika, wycinanie otworów w twardej gąbce za oparciem kanapy, wycięcie dziurki w zaślepce itp.). Robię fotki, więc później powklejam (sam czegoś takiego szukałem, więc może komuś się przyda i przyspieszy montaż CB w E38).

    Czy kabelek z anteny może "iść" przy kabelku zasilania (tuż przy sobie)? Czy sąsiedztwo tych kabli nie będzie to powodować zakłóceń odbioru/nadawania?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    Spokojnie możesz położyć dwa przewody obok siebie, nie będzie problemu.

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Przeciągnąłem kabelki.

    Antenowy:


    Zasilanie:


    Jutro montaż CB.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Zastanawia mnie dlaczego tak sobie życie utrudniacie :D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    Zastanawia mnie dlaczego tak sobie życie utrudniacie :D
    Dlatego by kable nie walały sie po calym samochodzie i zeby wszystko schludnie wygladalo:)

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A są jakieś łatwiejsze sposoby? :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •