Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: ASC nawracający błąd

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c

    ASC nawracający błąd

    Witam

    Tak jak w tytule tematu pojawia mi się problem z ASC. Występuje on nieregularnie, nie zawsze ale jednak... Przechodząc do rzeczy czasem jak jadę samochodem dochodzi do szarpnięcia (tak jakby coś go przydławiło, ewentualnie przerwało sprzęgło) zapala się ASC (zaznaczam nie zapala się ABS) i dalej jest wszystko ok. Przy wolnych obrotach (np w korku) samochód potrafi zgasnąć w wyniku takiego szarpnięcia. Odpala jednak bez problemu i jedzie normalnie dalej (przynajmniej nie dostrzegam żadnych anomalii). Jeśli zgaśnie to po odpaleniu ASC świeci się nadal, ale jak postoi dłużej to przy uruchamianiu jest ok - ASC zapala się na chwilkę po sekundzie gaśnie i wszystko jest w porządku aż do następnego szarpnięcia. Co to może być?

    Zdarza się to dość sporadycznie i nieregularnie, ale jest to irytujące (zwłaszcza jak zgaśnie). Nie wychwyciłem żadnych powtarzalnych okoliczności w jakich to zachodzi.
    Pozdrawiam

    fm

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    miałem podobny problem ale bez szarpania. Przyczyną były zasniedziałe styki przy silniczku sterującym ASC (w V8 obok filtra oleju) - czasem kolegom uszkadzała się linka. Sprawdź to - może będzie błachy problem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    dokaldnie jak kolega wyzej pisze, psiknij jakims isolem na styki i sprawdz linke ktora idzie od silniczka ASC do przepustnicy, jesli nie chodzi swobodnie w pancerzu, lub jesli jej stan mocno odbiega od normy zmieniaj:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam
    Sprawdź potencjometr od przepustnicy ASC. Ja dzięki uprzejmości Grega38 i sprawdzeniu INP'ą wymieniłem potencjometr, ale ten drugi przy kolektorze dolotowym i wszystko jest teraz ok. Od ASC jest łatwiejsze dojście i bez problemu go odkręcisz i pomierzysz. Mój zepsuty potencjometr miał różnicę 1000 Ohm. Oczywiście nie możesz wykluczyć tej linki. Najlepiej podpiąć dobrego fejsa i będziesz wszystko wiedział.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •