Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 91

Wątek: Range Rover - jakieś opinie?

  1. #61
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Znam dużo parę sportów od nowości z tdv6 po lifcie, i ni grosza oprócz eksploatacji nie było w nie włożone. Znam też przypadki w których nie było końca napraw ale na ogół było to od handlarzy po 5 właścicielu. Wszystko co się im przydarza opisałem w pierwszym poście. A jak na forum lr przystało są 4 merytoryczne odpowiedzi i 8 stron o dopiero marynie melexach i bateriach trakcyjnych. Problem tych aut nie leży w nich samych lecz we właścicielach. Pan X kupuje RR bo trzeba się pokazać, wydaje na niego dużo kasy bo handlarz powiedział ze jest perfect. Przyjeżdża do nas na przegląd i dostaje drobiazgów za 2500 do zrobienia co nie jest dużym kosztem przy wydania paru dziesięciu tysi i ma spokój ale on już wydał wszystko na auto i mówi jakoś to będzie a olej zmieni się później przy okazji tych napraw. Po roku nie dość ze wszystko juz puka i stuka to i turbina padła bo ten olej... kosztów juz się robi 10 tysi wiec auto sprzedaje i kupuje je Pan Y którego koszty wogole przerastaja bo kupił w końcu już ruinę i dobija tylko auto i puszcza dalej. Takie są fakty a potem winna marka czy te modele tak mają.
    Ogólnie w takich autach a) nie kupuje się od przypadkowych osób, b) najpierw wizyta w warsztacie a potem zakup, c) często warsztaty mają kontakt ze swoimi klientami którzy chcą sprzedać a obsługują te auta od lat więc szukając warto podzwonic.
    Zawsze gdy przyjeżdżał klient z potencjalnym kupnem do nas to auto było trzymane dokładnie od lakieru i składania blach poprzez wnętrze po dokładne oględziny i testy mechaniczne z każdej strony.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków

    Post

    Chciałbym abyś mnie jeszcze doinformował odnośnie silnika 5.0i 510km Supercharged... Przede wszystkim czy jest on dobra i trwała jednostka, czy tam tez trzeba przeprowadzać zabiegi w stylu wyciąganie silnika, podnoszenia nadwozia aby go serwisować czy raczej możemy go uznać za "bezobsługowy"?
    Rozrząd jest na pasku? Łańcuchu?

    Oraz bardzo mnie ciekawi czy można do niego zainstalować LPG?

  3. #63
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Rozrząd na pasku w 5 litrowym silniku...To pasek musiał by wyglądać jak od amerykańskich kompresorów.
    pozdrawiam Bartek

  4. #64
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    W audi 4.2 rozrząd na pasku to standard. Więc nic mnie nie ździwi :)

  5. #65
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Znaczki :




    oraz:





    oznaczają prawie to samo pod maską :)

    oba to jaguar AJ-V8 doladowany kompresorem co najwyżej różniący się pojemnością, wiele ich nie widziałęm ale w żadnym z nich nie było problemów z silnikiem, co najwyżej standardowo robiona była zawiecha a jest ona twardsza niż w zwykłym, układ hamulcowy też jest potężniejszy. Dużo gorzej spiwały się BMW M62 w rekinach. Wszystko raczej dostępne spod maski. Co do jazdy tym "SUV'em" to pamiętaj, że potem już nic nie jest takie samo :)

    Silnik gazowalny jak każdy tylko koszty duże i musisz mieć zakład pewny, jakby co to znam jeden który gazował nawet Lambo.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  6. #66
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    Silnik gazowalny jak każdy tylko koszty duże i musisz mieć zakład pewny, jakby co to znam jeden który gazował nawet Lambo.
    Do Lamborghini wkladali instalacje gazową? Specjalnie dla reklamy warsztatu czy własciciel jest lekko "inny" ?

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Tylko były chyba dwie wersje Supercharged - 4.2 395km przed liftem i 5.0 510km po lifcie - ten pierwszy jest z kompresorem, to wiem, natomiast ten drugi rownież jest na kompresorze?

    A rozrząd? Jest bez obsługowy czy trzeba go wymieniać?

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    No było wcześniej 4,2 a potem 5,0 sama nazwa supercharged oznacza właśnie kompresor, bo obie wersje były również bez kompresora. Zwykła 5.0 bez doładowania, rownież jest z jaga, ma jakieś 150 koników mniej, coś pod 360/370 i momentu dużo mniej.

    Co do rozrządu to jest tam łańcuch i wymienia się go robiąc pompę oleju lub gruby remont ale raczej nie w paroletnim aucie.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Czyli dla mnie decyzja jest jasna. Jak brać RR Sport, to tylko w wersji Supercharged. To co zaoszczędze w zakupie diesla, bardzo szybko mogę stracić przy awarii turbin czy wtrysków. Jak zawsze to powtarzam jestem zwolennikiem dużych benzyn a zakup diesla w jakim kolwiek aucie w moim przypadku jest spowodowany jedynie względami ekonomicznymi.

    5.0 510HP to jest to! Dźwięk, przyspieszenie, trwałość! :)

  10. #70
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    I wrażenia, na testach jeździłem gaz do dechy w trybie sport i wyhamowanie, znów gaz na prostej i wyhamowanie przed zakrętem prawie do zera żeby znów poczuć jak się zbiera. A do tego nie siedzisz w małej sportowej klitce tylko w wygodnym salonie.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

Podobne wątki

  1. jakieś opinie, sugestie, ktoś widział, oprócz właściciela :)
    Przez arkadius w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 14:49
  2. Ml400CDi jakieś opinie?
    Przez prezE32s w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:44
  3. Land Rover LR3 - ktoś zna te auta?
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •