Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 91

Wątek: Range Rover - jakieś opinie?

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Sport z 3 litrowym tdv6 ma do setki 7,5 wiec to nie jest wcale powolne auto.

    Kraków, Katowice, Tychy
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    Oczywiście tyle nie ma, skąd takie info ?

    Ma 8.9s
    Ostatnio edytowane przez SajneK ; 29-01-2015 o 09:22

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Jak już powstał taki wątek, do tego Martynka nadal jest z nami i mam nadzieje zostanie, nie sprzedając jednak e32, to proszę niech napisze coś na temat p38.

    Zastanawiałem sie kiedyś nad tym, wiem że problemem jak zwykle bywa pneumatyka, wiem też że da się ją podmieniać na zwykły zawias.

    Interesuje mnie natomiast wszystko poza tym, zwłaszcza słabe strony auta. Nie disco, nie rekin, nie classic tylko właśnie p38, benzyna.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #44
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez SajneK Zobacz posta
    No tak, zapomniałem, jak auto "wciska" to już pociskiem jest... :) spoko

    v-max ma 200 wiec o czym mowa w ogole ? :)

    .
    Zapomniałem że większość to na autostradach ciągnie cały czas 250 km/h. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje od suv-a auta sportowego, ( napisałem 'wciska aż miło' a gdzie mowa o pocisku- czyt. ze zrozumieniem!)
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 29-01-2015 o 12:55

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #45
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Jak już powstał taki wątek, do tego Martynka nadal jest z nami i mam nadzieje zostanie, nie sprzedając jednak e32, to proszę niech napisze coś na temat p38.

    Zastanawiałem sie kiedyś nad tym, wiem że problemem jak zwykle bywa pneumatyka, wiem też że da się ją podmieniać na zwykły zawias.

    Interesuje mnie natomiast wszystko poza tym, zwłaszcza słabe strony auta. Nie disco, nie rekin, nie classic tylko właśnie p38, benzyna.
    P38 czyli Hasiok, szczerze to istny czołg, rama dużo mocniejsza niż w classicu, disco czy defie, mocniejsze wahacze, mocniejsze mosty, często czterosatelitowe dyfry. silnikowo gdy zapominamy o TDS'ie z BMW to całkiem fajnie to jeździ z 4 lub 4,6 litrowym wiejtem.

    Co do tych V8, ogólnie konstrukcja nowsza niż w classicu i starym disco, te same założenia ale większa średnica tłoka przy niższym skoku co powoduje żwawszą pracę, niestety wadą tych silników są pękające bloki pomiędzy cylindrami lub opadanie tulei cylindrowej co powoduje nieszczelność na uszczelce nie do wyeliminowania nową uszczelką, silnik wtedy trzeba tulejować na nowo. Polecam w tym przypadku silniki 4,6 bo choć o większej pojemności to jednak bloki były lepszej jakości, ta sama produkcja a potem selekcja jakościowa z podziałem na 4,0 i 4,6 , poza tym to dwie szklanki więcej pojemności naprawdę czuć. Dużo z nich jeździ na LPG co znoszą doskonale. 4,6 ma dodatkowego ZF 4HP24 z dużo większym konwerterem i trochę więcej znosi.

    Zawieszenie na 4 miechach 3 poziomy wysokości w trybie automatycznym, poziom do załadunku, jak to w starym aucie mogą być problemy z czujnikami wysokości przy każdym kole, z nieszczelną poduchą, czy problem z kompresorem, ale wszystko do ogarnięcia, jak nie chcesz ogarniać albo chcesz się bawić tylko w błocie to wtedy konwersja na sprężyny i po kłopocie ale to nie jest jego największą bolączką.

    Najwięcej problemów stanowi elektronika, całością steruje komp od otwieranych szyb nawiewów klimy czy grzaniem foteli poprzez zawieszenie i zabezpieczenie antykradzieżowe po zamki w drzwiach, jeżeli auto było już kiedyś zalane lub grzebał w kompie pod siedzeniem elektronik amator może być ciężko i nie będzie tanio.

    Serwis raczej u ludzi z LR bo bez kompa nie podchodź, nie raz zdarzało się że auto jechało przez pół polski na lawecie po to że podłączając autologic'a na 5 minut całkowicie je usprawnić.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Czyli ogólnie RR Sport po 10r. możemy zaliczyć do aut "dobrych", który w razie zakupu zadbanej sztuki, powinien jeździć bezproblemowo i nie stwarzać większych kłopotów.

    http://www.mobile.de/pl/marka/land-r...204733827.html

    Ten samochód mi się bardzo podoba... tylko szkoda że ma ciemne skóry.

  7. #47
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Możemy zaliczyć do aut bardzo dobrych i mówi Ci to osoba która parę setek roboczogodzin przy nich spędziła. Ładny, nawet bardzo.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    No to cóż mogę więcej powiedzieć... ;) Mi jedna konkretna opinia, człowieka który miał z takim autem styczność w zupełności wystarczy.
    Pozostaje tylko mi sprzedać E65 i zacząć myśleć o takim RR Sport, od zawsze mi się podobały te auta, tylko nie ukrywam - bałem się ich,
    szczególnie po doświadczeniach z Jaguarem - nie psuł się, był bardzo zadbany i służył mi wyśmienicie, tylko przez rok go sprzedać nie mogłem
    (często zmieniam auta, a to dla mnie ważne by był "sprzedawalny")
    oraz to że przy problemach np. ze skrzynią cały Kraków objeździłem żeby znaleźć kogoś z komputerem.

    Jeszcze jak mówisz ze serwisowanie nie powinno mnie kosztować więcej jak za E65, a Q7 jest droższe w utrzymaniu - to naprawdę, nie mam pytań.

    Serdeczne dzięki za poświecenie, jeszcze raz ;)

  9. #49
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    To RR mają na kierownicy znaczek LR?
    (nie znam się więc pytam)

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Jeszcze te modele tak, dopiero nowszy Range Rover / RR Sport/ Evoque - mają napis : "Range Rover" na kierownicy/poduszce.

Podobne wątki

  1. jakieś opinie, sugestie, ktoś widział, oprócz właściciela :)
    Przez arkadius w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 14:49
  2. Ml400CDi jakieś opinie?
    Przez prezE32s w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:44
  3. Land Rover LR3 - ktoś zna te auta?
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •