Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 91

Wątek: Range Rover - jakieś opinie?

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków

    Post

    Jako ze nie chce otwierac nowego tematu, na dodatek z podobnym pytaniem, w zwiazku z tym napisze tutaj...

    Mial ktos stycznosc z Range Roverem Sport po 10"r. mam tutaj na mysli wersje juz po liftingu, jak sie ma awaryjnosc, eksplatacja tego pojazdu i ogolnie wszystkooo na ten temat mnie interesuje, wiec jak ktos ma pojecie to chetnie poczytam, bo niestety czasem nie wszystko jestesmy w stanie znalezc w internecie.

    Wiem ze skrzynia jest tam 6HP26 od ZFa natomiast nie moge znalezc informacji kto jest producentem jednostki 3.0 V6 245km w dieslu - Land Rover?

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Jutro coś skrobne bo idę spać. Jakie takie mam pojęcie.

    Producentem silników TDV6 jest PSA.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    A więc na szybko:
    TDV6 3 litrowy na 2 turbinkach jest bardzo przyjemny, nie czujesz że jedziesz diesel'em, z moich odczuć jedyne czym jeździło się lepiej w rr sporcie był supercharged, zwykła benzyna V8 4,4 litra, zresztą rodem z BMW nie daje takiej przyjemności jak model o który pytasz.

    W samym silniku nie ma żadnych problemów, przy których można powiedzieć "te modele tak mają", choć mam parę uwag.
    - po pierwsze rozrząd, mamy 2 paski z napinaczami, z przodu i z tylu. powinny być wymienione oba, kupując auto używane po serwisie rozrządu upewnij się, że zrobiono oba a nie tylko przedni. według LR do wymiany tyłu trzeba podnieść budę choć są magicy, którzy opanowali to bez, czasem jednak tylny pasek jest olewany a napędza on pompę wysokiego ciśnienia.
    - po drugie świece żarowe, niestety zagląda się do nich zazwyczaj gdy zimą auto słabo pali, i niestety na ogół przy wykręcaniu pękają i nie jest wtedy tanio bo licz wtedy minimum 200 zł od wykręconej świecy. lepiej więc przy okazji przeglądu zajrzeć do nich nim można je jeszcze wykręcić.
    - EGR oczywiście to już część eksploatacyjna podlegająca wymianie co jakiś czas.

    Skrzynia biegów:
    - tak to ZF, sama skrzynia nie robi problemów, problemem bywa konwerter, przy około 200 tyś km często trzeba je regenerować, to czuć gdy przeciąga obroty przy ruszaniu i trochę muli, było to nagminnym problemem we wcześniejszych wersjach.
    - wymiana oleju to ważna sprawa choć droga, niestety filtra nie da się wymienić bez ściągania skrzyni bądź zrzucania zawieszenia, jest on zintegrowany z plastikową miską olejową, wystarczy za to wymiana oleju i po paru dniach druga, choć i za to zostawisz majątek płacąc grube setki za olej.

    Zawieszenie:
    - z pneumatyką nie ma problemów żadnych, oczywiście jeżeli siądzie amortyzator to zmieniasz z miechem bo są zintegrowane i tanio nie będzie, ale wiadomo, wszystko się zużywa choć w polifcie ze względu na wiek nie powinieneś tego robić jeszcze długo
    - problemem są natomiast elementu gumowo-stalowo-hydrauliczne z tulejami pływającymi przedniego zawieszenia na czele, niestety to wszystko jest za delikatne na nasze drogi często siada, w aucie nic nie powinno pukać ani stukać, powinieneś płynąć bezszelestnie, jeżeli jest inaczej to na pewno to.

    Z elektryką i elektroniką nie ma najmniejszych problemów, wykonanie skóry drewna i plastików na bardzo wysokim poziomie a system audio powala.

    To chyba tyle, oczywiście polecam oględziny przed zakupem i to koniecznie z podpięciem pod kompa zostaje Ci więc albo autoryzowany serwis albo jeżeli jesteś z Krakowa to polecam Kowala czyli jego land serwis z Wieliczki, bo bez autologic'a do auta nie podchodź. Jeżeli chce Ci się natomiast jeździć to na priv mogę Ci polecić jeszcze parę dobrych bo doświadczonych warsztatów LR wprawdzie bez autoryzacji ale z kumatymi ludźmi od tych aut.

    Jakbyś miał jakieś jeszcze pytania to pytaj.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Serdeczne dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, naprawde doceniam Twoje staranie ;)

    Ogolnie samochod nie powinien byc jakis mega drogi w eksplatacji w porownaniu z E65, czy tak tylko mi sie wydaje?

    Jak sprawuje sie na autostradach? Wjezdzanie w zakrety? Przechyly? Wyciszenie przy wyzszych predkosciach?

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    To ciezka i wielka krowa, pamietaj ze na płycie disco... przechyły są, powierzchnia czołowa jest duza, przyspieszenia autostradowe marne... to bardziej to powolnego pływania :) ale przyjemne to dla oka i fajny klimat ma

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    @SajneK, duże masz doświadczenie z LR/RR ??

    W porównaniu z E65 czerpiąc wiedzę z problemów na forum to jest tani w eksploatacji, Q7 na przykład była przy RRS w użytkowaniu mega droga. Na autostradzie jest jak w każdym współczesnym dużym SUV'ie czyli czujesz się jak w osobówce, pneumatyka z elektroniką i hydrauliką usztywnia auto jak trzeba na zakrętach i nie czujesz przechyłów. Wyciszenie jest na odpowiednim poziomie choć pamiętaj że od E65 jest to trochę wyższe i bardziej kanciate ale myślę że nie ma powodów do narzekań. Za to w odróżnieniu do innych SUV'ów jak zjedziesz z drogi to dojedziesz w zasadzie wszędzie, regulowana wysokość zawieszenia, centralna blokada i reduktor jest standardem, możesz trafić na blokadę tylnego dyfra a nad wszystkim czuwa naprawdę genialny terrain response.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  8. #38
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez SajneK Zobacz posta
    przyspieszenia autostradowe marne... to bardziej to powolnego pływania :)
    Chyba piszesz jeszcze o Land Roverach z 2.5 TDS-em... Sam zastanawiałem się kiedyś nad Range Roverem - zresztą po to zakładałem ten temat- , i nie wiem o czym piszesz z tym przyspieszeniem, auto wciska aż miło czy to silnik V8 z BMW czy nawet 3.0d z 240KM ( raczej to nie standard ale kilka $ i koniki są ).

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    No tak, zapomniałem, jak auto "wciska" to już pociskiem jest... :) spoko

    Dla mnie predkosci autostradowe to od 120 w górę. Jest mułem w porównaniu do E65 i tyle, jak na SUV`a normalnie, poza tym v-max ma 200 wiec o czym mowa w ogole ? :)

    Skrzynia to ZF HP28.

    Silnik ma 600NM i to wciska, auto genialne na bezdroża, na autostrady nie.

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Jechalem Q7 3.0tdi 2011r (lift) i po miescie i na autobahnie... Bylem zachwycony wyciszenie i komfortem tego auta, nie odstawalo w ogole o komfortowych limuzyn a jazda rzedu 200km/h to zaden problem dla tego auta. Choc wsrod aut klasy SUV to RR Sport po FL jest dla mnie best, stad zaczynam powaznie sie nad nim zastanawiac.

    Czyli jakis serwis, w okolicach Krakowa ktory zna sie na RR i nie jest "w cenie" ASO znajde w ewentualnosci...

Podobne wątki

  1. jakieś opinie, sugestie, ktoś widział, oprócz właściciela :)
    Przez arkadius w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 14:49
  2. Ml400CDi jakieś opinie?
    Przez prezE32s w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:44
  3. Land Rover LR3 - ktoś zna te auta?
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •