Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Kontrolka ciśnienia oleju??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin

    Kontrolka ciśnienia oleju??

    Witam zauważyłem u siebie ze podczas rozruchu zimnego silnika kontrolka oleju gaśnie od razu po odpaleniu natomiast jak silnik jest już ciepły to po odpaleniu świeci przez kilka sekund co jest przyczyną?? Mam się czegoś bać??
    Rozruch zimnego silnika(nagrywane komórka nokia)
    http://www.4shared.com/file/50142415...o_silnika.html

    rozruch ciepłego silnika
    http://www.4shared.com/file/50142638...o_silnika.html

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Pierwsze pytanie ile czasu temu wymieniałeś olej??

  3. #3
    Wg mnie problem kryje sie w samym filtrze oleju - a konkretnie w zaworze upustowym. Najpierw wymien olej i filtr najlepiej na oryginal i poobserwuj. Zolta dioda to juz czas...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Rozumiem że jeżeli nie ustąpi to czeka mnie wymiana obudowy filtra oleju??(problem niedomykajacego sie zaworu zwrotnego.) teraz pytanie czy będzie pasować tylko z silnika 3l V8, i pytanko co do tych diod jak się pali już żółta i czerwona to znak że trzeba wymienić olej czy powinny najpierw po kolei zapalać się zielone i jak już są wszystkie to wtedy, w poprzedniej BMW nigdy nie patrzyłem na te diody wymieniałem olej co 8tyś i nie miałem tak żeby zdążyły dojść do końca i jak to jest wymieniać co 8 albo 10tys czy sugerować sie diodami??

  5. #5
    Podaj nr VIN (moze byc na PW) a odpowiem Ci czy zawor pasuje. Co do diod, po wymianie oleju (i oczywiscie skasowaniu serwisu olejowego) pojawia sie piec zielonych diod, ktore z kolei pojedynczo gasna. Po ostatniej zielonej jest zolta i czerwona. Ja wymieniam oliwe jak tylko zolta sie zapali. Jesli idzie o wymiane - sugeruj sie diodami. Pozdrawiam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    ok a więc tak zrobię. Olej będę wymieniał na dniach na VALVOLINE Maxlife 10w40 chyba bedzie dobry do mojego silnika z przebiegiem 322tys. i planuje sekwencję, czekam na termin bo brakło cześci(taki dół ;( )

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Trochę nie pasuje mi tu zawór zwrotny. Kolega pisze, że na zimnym jest ok, zatem zawór jest szczelny i trzyma olej. Przy uszkodzeniu zwrotnego, jest odwrotnie niż tu. Zacząłbym od wymiany oleju.

  8. #8
    Tez prawda. Olej to nr 1. Jesli by to bylo moje auto to po zrzuceniu oleju zdjalbym mala miske olejowa i obejrzal pompe czy sie nie rozkreca i wymienil uszczelke zaworu upustowego. Tak dla spokoju sumienia. Co Wy koledzy na to?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja też jeżdziłem na Valvoline Max Life 10W40 i przy 270tyś zmieniłem na Castrol Edge 0W40
    i silnik chodzi dużo lepiej... ;) Także polecam Ci zmianę na ten olej, tym bardziej, że fabryka zaleca go do M60... ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Jak będziesz wymieniał olej to ja bym również zdjął miskę i zobaczył śruby od pompy oleju. Zassana nakrętka przy większym obciążeniu silnika (większa prędkość) może zrobić niezłą demolkę w silniku.

    Ja tak zrobiłem i mimo, że było wszystko ok, to nieżałuję. Lepiej się przekonać osobiście o tym (byłem przy rozbieraniu) niż potem jechać na autobahnie 200 i myśleć co się stanie.

    Co do oleju to uważam, że maxlive 10W40 to dobry olej i nie powinno z nim być problemu.
    TYLKO BMW 7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •