Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Wycieraczki szyby przedniej - nie działają

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    11
    BMW
    725
    Skąd
    Gliwice

    Wycieraczki szyby przedniej - nie działają

    Witam mam problem z niedziałającymi wycieraczkami, nie wiem gdzie znajduja sie bezpieczniki jakies inne niz te pod maską , o ile wogóle są . Chciałbym sprawdzic proste rzeczy zanim rozkopie pół auta :). Z góry dzięki za pomoc
    BMW e38 TDS '96

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Twój temat zostanie na pewno zaraz przeniesiony:Da druga skrzynka z bezpiecznikami znajduje się z tyłu obok akumulatora.

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    W skrzynce z modułami/przekaźnikami, na dnie masz słynny przekaźnik wycieraczek. Jeśli pływa w wodzie to sprawę masz jasną.
    Gra muzyka

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Parę miesięcy temu ratowałem koledze wycieraczki -- mam temat opanowany.
    Są 2 przekaźniki do wycieraczek. Jeśli dowolny z nich padnie, system nie działa. Ale częściej awaria spowodowana jest korozją połączeń (wsuwek).

    Tu masz dokument PDF traktujący o awarii wycieraczek:
    http://www.princeton.edu/~sdepasqu/b...agesFailed.pdf

    Po pierwsze - WDS. Po drugie - nie bądź bezkrytyczny dla WDS :!!:
    Tu masz schemat:
    http://wds.spaghetticoder.org/en/svg...0332.svg?m=e38

    Uwaga: w WDS jest błąd -- terminal 30 zawsze powinien być zasilaniem obwodu, a na powyższym schemacie nie jest.
    Oba przekaźniki mają ten sam numer części, więc jeśli na diagramie jeden z nich ma inny rozkład terminali niż drugi, to jest to błąd.


    Przekaźniki tu użyte mają 5 terminali (bolców):
    85, 86 - cewka
    30 - zasilanie
    87 - styk NO (normally open)
    87a - styk NC (normally closed)

    Wyjaśnienie co do czego:
    85, 86 - zasila cewkę elektromagnesu, tu podajesz prąd sterujący przekaźnikiem
    30 - zasilanie obwodu, czyli terminal, który jest przełączany. W spoczynku powinien być zwarty z 87a -- zalecam zawsze sprawdzać multimetrem
    87 - styk zwierny NO (normally open) - jak nie zasilisz cewki, jest otwarty -- jak zasilisz cewkę, zwiera się
    87a - styk rozwierny NC (normally closed) - jak nie zasilisz cewki, jest zwarty - po zasileniu cewki otwiera się
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 08-03-2012 o 11:21
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Uwaga: w WDS jest błąd -- terminal 30 zawsze powinien być zasilaniem obwodu, a na powyższym schemacie nie jest.
    W którym momencie jest inaczej? Ja tam widzę, że terminal 30 idzie do styków 30 na przekaźnikach, a z bezpiecznika 28 na styki 86 przekaźników. Ja tu błędu na schemacie nie widzę
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    W lewym przekaźniku pokazane jest, że 87 i 87a są zwarte. To oczywisty błąd.
    Załączam rysunek.

    Jeśli byś połączył przewody wg oznaczeń z tego diagramu, to przepali się bezpiecznik.
    Podłączasz +12V do 30, który jest zwarty z 87a, a 87a jest połączony z masą...

    EDIT: Raczej nikt nie produkuje przekaźnika, w którym 87 i 87a są kiedykolwiek zwarte.
    Zasilanie w tym przypadku musisz podłączyć do 87, a 30 musi iść do drugiego przekaźnika, żeby było dobrze.
    Załączone miniatury Załączone miniatury wiper_err.jpg  
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 08-03-2012 o 18:38
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    hatecraft, link do pdf nie dziala :/
    Bede wdzieczny za niego bo moje wycieraczki raz czy dwa sie zawiesily na kilka minut, idzie wiosna i zacznie sie garazowe dlubanie, to dam ten zabieg jako no1 na liscie :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    załączam PDF
    Załączone pliki Załączone pliki
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    11
    BMW
    725
    Skąd
    Gliwice
    dzieki wielkie za pomoc moze uda mi sie znaleźć chwile na naprawe

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Gruby1410
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    5
    BMW
    E38
    Skąd
    PL Łódz
    cześć wszystko spoko ale co wam powiem to wam powiem jestem laikiem jeżeli chodzi o elektryke a mam taki sam problem moze ktos ma jakis inny opis podlaczenia tych kabelkow np. kolorami czy jakos tak bede wdzieczny pozdro dla wszystkich

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •