Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: zapowietrzona chłodnica

  1. #1
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz

    zapowietrzona chłodnica

    Panowie została wymieniona chłodnica i było wszystko ok.do czasu.Wyskakuje mi komunikat o małym stanie płynu i faktycznie,po odkręceniu korka patyczek znajduje się na samym dole zbiorniczka,ale gdy dodatkowo odkręcę odpowietrznik,to patyczek podchodzi do góry i jest tak jak powinno być.Wystarczy przejechać 20km.i odpalić silnik po jakimś czasie,to znowu wyskakuje komunikat o stanie płynu.Dodam że silnik się nie grzeje,nie ubywa płynu,a węże podczas pracy silnika są miękkie.Jaka może być przyczyna??Myślałem że wina może być po stronie korka wlewu,jest taka możliwość??Proszę o pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    źle odpowietrzony uklad na moje oko

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Po wymianie chlodnicy jakies 3miesiace nic sie nie dzialo,dopiero od jakiegoś czasu sa takie jaja.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Brakuje płynu / zapowietrzony układ. Przecież sam fakt że zbiornik na jakimkolwiek etapie jest pusty / patyczek schowany powinien dać do myślenia ;) Płynu przybywa dlatego że w układzie pojawia się poduszka powietrzna która wypycha płyn z powrotem do zbiorniczka. Jak przez 3 miesiące się nic nie działo to pewnie dlatego że płynu ubywało. Albo wyciek albo pęknięta głowica. Sprawdź czy dookoła wlewu oleju nie ma białego nalotu.

    Odpowietrzanie E38 z mojego doświadczenia jest upierdliwe i nie da się tego skutecznie zrobić za jednym razem. Ile razy sprawdzałem poziom, niby było dobrze a potem się okazywało że brakuje 2L płynu. Polecam sprawdzić poziom na zimnym silniku. Dolać płynu żeby patyczek się wyrównał z górą zbiorniczka, ustawić nagrzewnicę na 32 stopnie i delikatnie wchodzić na obroty do 2000rpm i trzymać parę sekund z odkręconym korkiem. Jak masz mechaniczną przepustnicę to rób to pod maską. Jak tylko wciągnie płyn to dolej. I to samo powtórz następnego dnia na zimnym silniku. Sprawdź dzień później jaki poziom, powinno już być ok.

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    Polecam sprawdzić poziom na zimnym silniku.
    To jest jedyna słuszna metoda.
    Gra muzyka

  6. #6
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Z tego co wiem to uszczelka pod głowicą jest dobra,a żadnego nalotu przy wlewie nie mam już sprawdzałem.Przyjrzę się jeszcze raz wężom,ale je też już sprawdzałem.Zrobię tak jak radzicie.Wielkie dzięki za info. ;)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A nie wpadłeś na pomysł, żeby brakującą ilość płynu uzupełnić i sprawdzić co się będzie dziać? ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    cursor-dolałem płynu i czekam aż dziewczyna przyjedzie z pracy,żeby to sprawdzić.Na co dzień ona właśnie użytkuje samochód,a mamy różne zmiany i wczoraj nic nie sprawdzałem.Ale dzięki za zainteresowanie się tematem ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Panowie własnie wyszedłem spod auta.Sprawdziłem stan płynu i niby jest tak jak być powinno,ale chyba jest mały wyciek:(otóż zauważyłem na korku spustowym chłodnicy małą krople niebieskiego płynu,czyli z ukladu.Dokładnie sprawdzę to w dzień,bo wiadomo jak to jest wieczorem pod latarką.Jeżeli faktycznie jest wyciek,a na to wygląda.Koledzy czy przez taki wyciek może się zapowietrzyć układ??

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    raczej nie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •