Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Lusterka zewnętrzne - jakie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21

    Lusterka zewnętrzne - jakie

    Mam elektrycznie składane fotochromatyczne (wg VIN).

    Niestety prawe - wkład zaczął się odbarwiać. Lewe - po złożeniu nie rozkłada się do końca, i wkład nie jest fotochromatyczny :)

    Będę wymieniał (pewnie oba, zalezy co będzie na allegro). Pytanie: czy dla elektrycznie składanych w aucie z pamięcią ustawień foteli, musi być specjalne z uwzględnieniem "pamięci"? Czy wystarczy "elektryczne i składane"?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    49
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Możesz wymienić sam wkład tylko jeśli masz grzane a na pewno to pamiętaj by takie kupić. Jeśli nie chcesz fotochromów to możesz kupić zwykłe. Nie ma znaczenia czy lusterko jest składane elektrycznie. Kup odpowiedni wkład i załóż a będzie OK. Lusterka do E38 pasują nawet od E39 i strona prawa pasuje na lewą przekłada się tylko zaczep. Jeśli się mylę poprawcie mnie koledzy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    Dzięki za info. Jak rozumiem nie ma czegos takiego jak lusterko elektryczne do modeli z pamięcią. Ale pytanie - czy fotochromy podłączę do obudowy bez fotochromu (tam jest jakis kabelek, który steruje przyciemnieniem.

    No nic. Rozbiorę - zobacze co mam i zamowie odpowiednio: pewnie kompletne lewe z fotochromem i sam wkład do prawego.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    Panowie moja niunia nie ma składanych elektrycznie lusterek czy kłopotem będzie podłączenie takiego zestawu , może już ktoś przerabiał ten temat?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kłopot żaden. Potrzebujesz 2 lusterka, panel z drzwi kierowcy(ten do sterowania szybami i lusterkami) z wersji ze składaniem, oraz moduł z drzwi pasażera obsługujący składanie.

    Podmieniasz konkretne elementy na wersje ze składaniem i wszystko działa bez zarzutu.


    Paneli na drzwi kierowcy były 2 rodzaje w E38. Do 96 występowały panele z małą wtyczką(jedną) i na drzwiach kierowcy był podobny moduł jaki można znaleźć na drzwiach pasażera(do modułów są podłączone lusterka, centralny i szyby przednie). Po 96 zintegrowali moduł wraz z panelem.

    Panel z E39 różni sie nieco budową. Gniazda w E38 są skierowane w bok, a w E39 do tyłu panela jak dobrze pamiętam. Stąd różnice w ETK i "nie pasowanie" zamiennie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    Dzięki bardzo za podpowieć tylko z pinami jakieś jaja są 5 , 8 , 12 , 14 cała litania ale to trzeba z jednego auta całość wyciągnąć nie będzie kombinacji.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ilość przewodów różni się zależnie od opcji. Najuboższe nie miało nic poza regulacją i grzaniem. Najbogatsze dodatkowo fotochrom, pamięć i składanie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    Panowie a czy sam wkład lusterka prawego i silniczek lusterka prawego mogę wstawić bez problemu do lusterka lewego? Dzięki z góry za odpowiedź.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Drodzy koledzy a jak wyglada sprawa w e65 ? Podobnie jak w e38? Mam lusterka nie skladane (w sumie to mialem,bo jedno urwali a w drugim ukrali obudowe) i chcialbym skladane. Rozumiem ze kupuje lusterka+guzik w drzwi i co dalej ? modul- ile moze kosztowac w aso ? na allegro nie znalazlem, a sprawa dosyc pilna. Pod jaka nazwa szukac go na allegro ? Ile moga wziac mechanicy za montaz wszystkie ? Niechcialbym byc nabity w butelke.. dzieki wielkie z gory

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Kłopot żaden. Potrzebujesz 2 lusterka, panel z drzwi kierowcy(ten do sterowania szybami i lusterkami) z wersji ze składaniem, oraz moduł z drzwi pasażera obsługujący składanie.

    Podmieniasz konkretne elementy na wersje ze składaniem i wszystko działa bez zarzutu.


    Paneli na drzwi kierowcy były 2 rodzaje w E38. Do 96 występowały panele z małą wtyczką(jedną) i na drzwiach kierowcy był podobny moduł jaki można znaleźć na drzwiach pasażera(do modułów są podłączone lusterka, centralny i szyby przednie). Po 96 zintegrowali moduł wraz z panelem.

    Panel z E39 różni sie nieco budową. Gniazda w E38 są skierowane w bok, a w E39 do tyłu panela jak dobrze pamiętam. Stąd różnice w ETK i "nie pasowanie" zamiennie.
    uwaga jeszcze na to że są że 2 wersje wtyczke w tych składanych

    panel na drzwi trzeba uważać żeby nie kupić od anglika

    ...najlepiej wszystko wziąć w komplecie to będzie pasować

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •