Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: m60 duży wyciek oleju z silnika! Pomocy!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina

    m60 duży wyciek oleju z silnika! Pomocy!

    no i zaczęło sie... :D

    kapie olej silnikowy, tylko podczas pracy silnika. Pojawia się między alternatorem a lewą girą od silnika. Przewody z olejem są suche, krople pojawiają się mniej więcej w zaznaczonym kółku. Wydaje mi się, ze to leci z góry, jednak wszystko jest tam suche, zwłaszcza przy kapie, któa zakrywa wałki, ponadto tam gdzie jest łańcuch i wałki nie ma ciśnienia oleju i chyba by tak aż nie leciało...



    Co o tym sądzicie??

    PS na fotce jest taki silnik, ale nie mój... mój jest w aucie... :D

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A jak tam z podstawą filtra oleju?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina


    koło filtra i węże są czyste, no może trochę kurzu...



    tu też jest susza, wycieka niżej... albo łapa albo taka śruba wkręcona w blok...

  4. #4
    Sprawa jest prosta. Wystrzelil Ci o-ring nr ETK 12311718712. Nie wiam jak zalaczyc zdjecie z ETK, ale juz cztery razy naprawialem taki wyciek u ludzi. Wlasnie w M60. No problem. Silnik trzeba zawiesic, lape lewa zdjac, a pod nia jest ten O-ring. W razie niejasnosci daj znac. Trzymaj sie!!

  5. #5
    G- woli scislosci. O-ringi sa dwa ;)

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    miałem kiedyś coś podobnego :) na odpalonym silniku była tam fontanna z oleju :) i tak jak już zostało powiedziane winna jest uszczelka :) - nic poważnego sporo rozbierania a koszt wręcz śmieszny :)

  7. #7
    Tak jak Neuf mowi. Sporo mycia oleju przed Toba... Nie zazdroszcze...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    biorę sie ze to popołudniu, oringi mam ori, te do węży też jakby co...
    parę pytań:
    1. można silnik podeprzeć z dołu a nie podwieszać??
    2. co trzeba zdemontować aby to wyciągnąć??(chodzi mi o to czy trzeba np zdemontować węze które idą do filtra)
    3. ile czasu około muszę się liczyć??(jak długo coś takiego robiliście)

    pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :)

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    -co do odkręcani i czasu to zależy ile bierzesz piwa i jak bardzo to nie bedzie chciało się odkręcać :)

    - nie wiem po co chcesz silnik z łap sciągać skoro wyciek jest od góry .... no chyba ,że chcesz silnik myć w wannie ale to by było bez sensu :)

    - a co do rozkręcania to pdejrzewam ,że sporo tego bedzie zaczynasz od obudowy filtra powietrza i później rwiesz wszystko co ogranicza ruchy :)

  10. #10
    Jesli Ci cieknie spod wezy do filtra to nie problem. Ja sadze ze cieknie spod uszczelki pomiedzy lapa silnika a blokiem. I tu trzeba odkrecic poduszke a jest tam ciasno... Silnika nie polecam podpierac bo jest ciezki, a miska i blok aluminiowe. Ja podwieszalem silnik na blotnikach (ech te ASO) beleczke w dol i mam wtedy pelny obraz co i jak. Majac sprzet licze dwie - trzy godzinki. Powodzenia!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •