Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Noga do góry... SEZON MOTOCYKLOWY CZAS ZACZĄĆ!

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Noga do góry... SEZON MOTOCYKLOWY CZAS ZACZĄĆ!

    Słoneczko zaczęło wreszcie robic robotę! Nawet wstałem przed 12 żeby swoje maleństwo pomacać :D Po zimowych głupotach dorobiłem się nowego kierunkowskazu, wyprostowałem skrzywioną stopkę i skręciłem lagi żeby znów jeździć na wprost ...no mniejsza :)

    Zmiana świec, oleju i można zaczynać, bo temperatura plusowa!

    Koledzy wiem, że kilku z Was ma tu na forum swoje koniki - jak u Was wygląda rozpoczęcie sezonu? A może już jeździcie? Zapraszam do wolnej dyskusji na nowy moto-sezon!

    dorzucę niedługo jakieś fotki bo chyba nic nie dawałem jeszcze tutaj :x

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ja jeszcze śpię, ale korci i pewnie niedługo pęknę :D.
    Rozpoczęcie to standard, olej+filtr, w tym roku jeszcze klocki przód no i nowe gumy i można zaczynać!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No i okazało sie przy okazji wymiany swiec ze mialem zle zalozone i cale czarne... Odstęp 0,9 zamiast 0,7mm co ty na to?

  4. #4
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Ja osobiście w tym roku mogę popatrzeć sobie tylko i wyłącznie na kombinezon wiszący na wieszaku i na popękany kask:(po wzeszło rocznym ślizgu moją Ninje sprzedałem na części,bo koszt naprawy przekraczał wartość.Miałem w planie kupić nowy motocykl,ale jednak zdecydowałem się na e38.Plan mam na przyszły rok;)!!!!Sezon rozpoczynałem od:olej,filtr,świece,gumy bo jak można kończyć sezon z dobrym ogumieniem:Dja jeszcze przed rozpoczęciem sezonu sprawdzałem przede wszystkim LAGI,dlaczego??Dlatego że są narażone na zniszczenie,kiedy siadasz z jakieś tam prędkości...na przednie koło.Warto przyjrzeć się napedowi(szczególnie malej zębatce)jezeli jest pokaleczona,to wymiana całego napędu.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    wyprostowałem skrzywioną stopkę i skręciłem lagi żeby znów jeździć na wprost
    Przyjrzyj się lagom,czy nie są krzywe,podkręcenie nic Ci nie da,jeżeli są jeb....te(do Twojego bezpieczeństwa)Jaki posiadasz motor WSK:D??Stopki nie wyprostujesz gdyż jest z stopu,a jeżeli nawet to i tak ci pęknie,pod jakimś tam ciężarem/ oporem.Moja dobra rada wydaj na nową,lub dobrą używkę i będziesz się bezpiecznie czuł na swojej besti ;)...(stopki pod ciężarem kierowcy pękają nawet te,które były lane/spawane(aluminium) też się w to bawiłem ;)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR

    Thumbs down

    Mnie również korci ale jak zwykle motor nie gotowy przez zimę dostał nowy wydech Remusa kilka drobnych kosmetycznych pierdół.Postanowiłem ze odmaluje mu owiewki (lakier był porysowany a na zadupku poobijany od mocowania siatki) no i z tym się jeszcze nie uporałem ,ale patrząc na pogodę i prognozy będę się musiał ostro za to zabrać.
    Trochę pojeżdżę i zamiana na większy ten już za mały (Bandit 650 s) w planach CBR 1100XX Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tomi290 ; 06-03-2012 o 09:57
    Pozdrawiam Tomek

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Lagi skrzywione? etam, nie raz to przerabiałem skręciły się na półkach i tyle. Ale zajrze jeszcze dla spokoju.

    Wygięła się dzwignia hamulca, nie wiem z czego jest ale się nie połamała to może się odegnie hm?

    Jutro olej+filtr i śmigam :)

    Napęd cały nowy DID-a przejechane przed zimą z 50km :)

    Kawaska KLE500 to takie Funduro od przełomu lat 80/90 do 2005 praktycznie nie zmionione poza malowaniem owiewek :) Wygląda całkiem całkiem, jutro zrobię jakieś zdjęcia i wrzucę. Do miasta tylko enduro!

    Paliło mi nawet ponad 9 litrów mimo że gaźniki zrobione w każdym calu, luzy zaworowe ustawione itp no ale może przyczyną były te swiece za długie ok 1mm i z dłuższym odstępem. Wstyd mi bo mogłem profilaktycznie sam to sobie sprawdzić zanim dałem w łapy magikom. Moto kreci sie do 13tys/obr i przy wyższych kopcił nieprzepalonym palifkiem :( zobaczymy jutro jak będzie


    tomi bandit już fajnie jeździ ale ta CBR to będzie jak łyżka do sztyletu. Przyzwyczaisz się do leżenia na sztywnej desce? ;)

    Lubię się kajtnąć przecinakiem ale za cholere nie potrafię się pewnie poczuć w takiej pozycji.
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 05-03-2012 o 22:09

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PawelG
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    108
    BMW
    szukam 730D VFR 800FI RC46
    Skąd
    Antwerpia BE
    Powolutku niemrawo rozpoczyna się już jazdy w tm sezonie ale że to pierwszy prawdziwy sezon przedemną na Vfr to ostrożnie podchodzę do manetki.
    Póki co pogoda w NL mocno w kratkę więc i moto głównie stoi i czeka na słoneczko i sensowną temp.
    Dla odmiany ja zaczołem sezon od zakupu kompletnego ubrania na moto a o stan techniczny dbał poprzedni właściciel - braciak a wiem że dbał i pewnie jeszcze zaglądnie bo lubi tego sprzęta :D

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Moja ninja już odpalona w czwartek została i pierwsze jazdy wykonane:icon_smile:

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Wklejcie tu jakieś zdjęcia :)

    Pogoda już chyba taka zostanie co? Mam nadzieję nie widzieć już śniegu do grudnia :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •