Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Nie odpala, system antykradzieżowy "DWA"

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    5
    BMW
    BMW e38 740i
    Skąd
    Kraków

    Nie odpala, system antykradzieżowy "DWA"

    Witam,

    jak pisalem w poscie w ktorym sie przywitalem, nastapil dziwny problem z ktorym spotykam sie po raz pierwszy.

    Samochod stal na parkingu, wyjechalem za Krakow i wlaczyl sie alarm.
    Kluczyk zabralem ze soba wiec nie bylo jak go wylaczyc. Wrocilem do Krakowa i wlozylem kluczyk do stacyjki, oczywiscie
    akumulator totalne zero... znajomy podpial kable i probowalem uruchomic, przekrecilem kluczyk w pozycje gdzie pojawil sie zaplon i wszystkie
    ikonki i chce przestawic kluczyk w pozycje gdzie zaczyna dzialac rozrusznik i cisza... powtarzam i to samo nic, zadnego dzwieku, zadnego (tyk tyk)
    totalne zero.

    Naładowalem akumulator prostownikiem przez noc i nadal to samo. Scholowalem bmke do znajomego zeby sprawdzic czy dociera w ogole prad do rozrusznika i okazalo sie ze nie. Pompy tez chyba nie slyszalem.
    Zalatwilem kompa i podpielismy go, po czym pokazal sie komunikat : bład 66 system antykradziezowy "DWA"
    Skasował bład, zrobil odczyt i znow to samo...

    Macie jakies pomysły ? Ktos sie spoktal z czyms takim ? Szczerze rece mi opadaja bo wszystko ostatnio pod gorke .
    Rocznik mojej siodemeczki 1995
    4 litry benzyna...

    http://www.meeknet.co.uk/E38/E38_Alarm_System_DWA.pdf

    Odnalazlem taka informacje na internecie ale z angielskiego jestem slaby i rozumiem tylko czesc ;)
    Licze na jakies wasze pomysly, sugestie ...

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Mógł się wysypać ews. Zdiagnozuj czy jest rozpoznany kluczyk. On bardzo nie lubi słabego aku. Jak wysypie się synchronizacja między kluczykiem a ews to rozrusznik nie zakręci. Czy da się auto otworzyć i zamknąć z pilota?
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    5
    BMW
    BMW e38 740i
    Skąd
    Kraków
    Tak samochód normalnie sie zamyka i otwiera z pilota, mruga LED tak jakby wszystko dzialalo poprawnie... dzialaja wszystkie podzespoly tylko poodcinalo prady tak jak wspominalem miedzy innymi do rozrusznika... Obawiam sie ze sam sobie nie dam z tym rady, niestety wyzsza szkola jazdy, dlatego chcialem sie doradzic :)

    jak zdiagnozowac czy kluczyk jest rozpoznawany ?
    Ostatnio edytowane przez MorelloS ; 07-03-2012 o 00:34

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wsiadasz do auta. Zamykasz auto z pilota. Wkładasz kluczyk do stacyjki i przekręcasz na zapłon. Jak się drzwi odryglują to klucz ok. Jak się nie otworzą to do elektronika.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    5
    BMW
    BMW e38 740i
    Skąd
    Kraków
    W koncu bylem wczoraj przy aucie, bo stoi teraz u kolegi w garazu... wsiadlem wg instrukcji, zamknalem sie z pilota i wlozylem kluczyk do stacyjki, po przekreceniu w pozycje zaplon drzwi sie odryglowaly.

    Co to znaczy ? Gdzie przyczyna tego ze auto nie chce nawet zakrecic rozrusznikiem i ze wlaczyl sie ten system, ma ktos jakis pomysl ? Mi juz rece opadaja z tym samochodem :(

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Teraz do sprawdzenia rozrusznik.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    5
    BMW
    BMW e38 740i
    Skąd
    Kraków
    Rozrusznik uruchomilem z innego zrodla pradu i dzialal, krecil... komputer podlaczony do bmki wskazal ze zostal uruchomiony system antykradziezowy wiec cos odcielo wszystko...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    MorelloS, sprawdź puszkę pod nogami pasażera. Tam jest puszka tylko z kablami plusowymi. Może któryś zaśniedział albo się pokruszył i nie ma styku. Miałem podobny problem. Wjechałem do garażu i wyjechać nie mogłem prawie przez tydzień. Ale dzięki forum jakos doszedłem co jest grane.

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jest na forum opisana metoda rozbrajania alarmu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    można linka? wyniki wyszukiwania ze słowem "alarm" to jakieś cztery strony tematów :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •