Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] Nierowna praca silnika zaraz po odpaleniu na zim

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa

    [mechanika] Nierowna praca silnika zaraz po odpaleniu na zim

    Witam,

    Silnik M62, 3.5L, zagazowany PRINS VSi. No i od dluzszego juz czasu, aczkolwiek ostatnio sie to nasililo sa dziwne objawy po odpaleniu zimnego silnika. Problem objawia sie tym, ze obroty mocno spadaja, jakby nie palily wszystkie gary albo je zalewalo, trwa to kilkanascie sekund. Dwa razy zdarzylo mu sie zgasnac. Jesli podczas tego krztuszenia dodac troche gazu (tak do 1,5tys obr) to czasem dochodzi do siebie od razu, czasem po dwoch - trzech takich puknieciach gazem. Potem sie uspokaja i wiecej zadnych objawow nie ma.
    Mial ktos cos podobnego?
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    ja mialem te same objawy. Moze to byc po pierwsze ODMA, przypchany katalizator lub sonda lambda.

    Moze to tez sie zdarzac gdy - komputer wtrysku benzyny - dopasowuje sobie sam mieszanke (w tym przypadku - zczytujac dane w czasie pracy na gazie z sondy lambda), rano gdy odpalasz auto na benzynie - komputer startuje z ustawien z dnia poprzedniego (z gazu) i tutaj moze pojawic sie problem.

    Ten problem mozna wykluczyc w nastepujacy sposob - RESET komputera - wieczorem i pojezdzenie na benzynie - rano odpalenie na benzynie - jezeli jest wszystko ok - ustawienie na nowo instalacji gazowej.

    BARDZO WAZNE !

    Aby zaprogramowac odpowiednio instalacje gazowa - trzeba wczesniej wykonac reste komputera i zrobic samochodem TYLKO NA BENZYNIE ok. 50-100 km w roznych przedzialach predkosciowych i dopiero wtedy programujemy instalacje.

    Dotyczy sie to instalacji PRINS VSI - bo tylko przy tej instalcji jestesmy w stanie - w dosyc prosty sposob - zmienic ustawienia komputera gazowego. Przy tej instalacji nie mapujemy oprogramowania .......


    U mnie objawy zniknely po wycieciu katow - wrocily jednak po jakims czasie - dzis jade ustawic gaz na autostrade !

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    19
    BMW
    330d
    Skąd
    bolewice
    mialem takie same objawy jak ty Gwozdziu a obecnie doszlo mi jeszcze kopcenie z wydechu co opisuje w swoim poscie...moze tak wyglada c.d?

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Kopcenie z wydechu moze byc objawem juz zuzytej ODMY ....

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Dzieki za wskazowki, zaczne chyba od wymiany odmy, bo nie wiem kiedy i czy wogole to bylo zrobione, a mam 280tys. na cyferblacie. No i musze w koncu zajrzec pod spod na te katy...
    Ustawienie rowniez musze zrobic, jakies wskazowki do zrobienia tego samemu czy lepiej od razu gazownikowi oddac? Mam interface, zreszta od Ciebie Sebek :)
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    w moim przypadku skonczylo9 sie na wymainei swiec i uszczelki pokrywy zaworow poniewaz z powodu nieszczelnosci zaloalo olejem dwie ostatnie swiece, dodam ze u halka byly doklandie te same objawy i rowniez uszczelka pod pokrywa.

  7. #7
    Tak jak Sebek mowi - pojezdzij na benzynie, a jesli objaw nie wystapi to dopiero trzeba zajrzec na LPG. Spojrz co sie dzieje na Pb a pzniej pomyslimy. Prins znam b. dobrze i wiem (jak i Sebek) jak dziala masrter-slave. Membrana czesto pada - koszt w granicach 150 PLN. Daj szybciutko znac co i jak. Pozdrawiam

  8. #8
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez Gwozdziu
    Dzieki za wskazowki, zaczne chyba od wymiany odmy, bo nie wiem kiedy i czy wogole to bylo zrobione, a mam 280tys. na cyferblacie. No i musze w koncu zajrzec pod spod na te katy...
    Ustawienie rowniez musze zrobic, jakies wskazowki do zrobienia tego samemu czy lepiej od razu gazownikowi oddac? Mam interface, zreszta od Ciebie Sebek :)
    daj mi zanc 16.06 na kom. bede w PL
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Cytat Zamieszczone przez greg38

    daj mi zanc 16.06 na kom. bede w PL
    dzieki Greg :), odezwe sie.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Gwozdziu
    Cytat Zamieszczone przez greg38

    daj mi zanc 16.06 na kom. bede w PL
    dzieki Greg :), odezwe sie.

    Troche trudno to wytlumaczyc - jak sie zabrac do ustawien - najlepiej jak ktos ci to najpierw pokaze.

    Przerabiam ten temat - akurat sam. A dokladniej to - jakie cisnienie parownika wystarcza dla silnika M62 (4,4 litra). Ze zrodel instrukcyjnych Prinsa ktore posiadam - wynika ze w X5 cisnienie powinno wynosic ok. 1,8 BAR a w e39 ok. 1,9 BAR (silniki M62) i nie wiem co o tym myslec bo ja mam ustawione 2,2 BAR.

    Wedlug niemieckich zrodel Prinsa powinno sie ustawiac tylko w czasie jazdy - przy predkosci ok. 140 km/H - rownych obrotach i na jednym biegu. Twierdza ze tylko w ten sposob - da sie mniej wiecej osiagnac prawidlowe obciazenie silnika.

    Moze w tym tygodniu uda mi sie przeprowadzic pare testow z roznymi cisnieniami - i ustawieniem w czasie jazdy.


    Sebek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •