Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 15

W±tek: Wentylator klimatyzacji - kiedy siê w³±cza?

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Sk±d
    Stargard

    Wentylator klimatyzacji - kiedy siê w³±cza?

    Kiedy siê w³±cza wentylator ch³odnicy klimatyzacji?
    Wentylator sprawdza³em na krótko i dzia³aj± wszystkie 3 biegi?
    Temperatura otoczeniaw wg bmw byla miedzy 3 a 8 stopni. Latem jak w³±cza³em klimê wentylator kreci³ siê od razu po uruchomieniu klimy.
    Aktualnie s³ychaæ ze obroty wzrastaj± ze klima dzia³a (chyba) ale ten elektryczny wentylator ch³odnicy klimy siê nie krêci.

    czy jest za chlodno i siê nie w³±cza jak to jest?

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Sk±d
    Pu³awy, Lubelskie
    Blog
    1
    To sprawd¼ dok³adnie czy sprê¿arka siê krêci. Jak nie dzia³a to i wentylator te¿ mo¿e nie dzia³aæ.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Sk±d
    Stargard
    sprezarka dziala bo slychac i tez obroty s± wiêksze po wlaczeniu klimy. tyle ze na zewnatrz jest okolo 5 stopni na + i tak sobie mysle ze wentylator sie nie wlancza bo jest chlodno. Moze trzeba poczekac do lata ¿eby sprawdziæ czy to jest normalna sytuacja czy nie. latem krecil sie na 1 biegu tym najwolniejszym na szybsze obroty nigdy nie wskoczylo.
    jaki czujnik jest odpowiedzialny za zwiekszenie obrotów?


    A jakis bezpiecznik odpowiedzialny za prace wentylatora moze to moglbym sprawdziæ tylko nie wiem, który to czy go szukaæ z tylu przy akumulatorze czy z przodu pod maska od strony pasa¿era.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 04-03-2012 o 17:13

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    U mnie jest tak samo, w ch³odniejsze dni wentylator klimy nie w³±cza siê od razu.

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Sk±d
    Stargard
    czyli to jest normalne? :) a ju¿ my¶la³em ze co¶ nawali³o

    A u innych forumowiczów jak jest?
    Bo w upa³y to startowa³ u mnie latem od razu teraz wiadomo jest ch³odno to nie startuje ale ja tak tylko sobie sprawdzalem moze minute najd³u¿ej i sie nie kreci³.

    Gdzie¶ kiedy¶ czyta³em ze klima ponizej ilus tam stopni sie nie za³±cza ale nie pamietam ile to by³o stopni i czy dotyczy³o to e38.

    Jak ktos pamiêta to prosze o przypomnienie:)

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar G-R-Z-E-¦
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Sk±d
    Kraków
    U mnie te¿ nie w³±cza siê wentylator .


    Cytat Zamieszczone przez Seba665 Zobacz posta
    Gdzie¶ kiedy¶ czyta³em ze klima ponizej ilus tam stopni sie nie za³±cza ale nie pamietam ile to by³o stopni i czy dotyczy³o to e38.
    zgadza siê tylko nie pamiêtam ju¿ dok³adnej temperatury , to by³o co¶ -3 lub -5 stopni
    By³o E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    A z tego co ja wiem, to klimatyzacja s³u¿y nie tylko do ch³odzenia ale tak¿e do ogrzewania i nie ma czego¶ takiego jak temperatura przy której siê nie w³±czy. Oczywi¶cie jest stworzona z my¶l± o ch³odzeniu i tutaj ma wysok± sprawno¶æ, jako grzejnik za bardzo siê nie nadaje lecz np. taka domowa, z tego co wiem to daje radê ogrzaæ dom bez problemu do póki na dworze temperatury nie spadaj± poni¿ej 0*C i nadaje siê idealnie do ogrzewania we wczesnej porze jesiennej lub na koniec sezonu zimowego.
    Wentylator ma za zadanie wspomóc ch³odnicê klimatyzacji gdy w uk³adzie ch³odzenia (klimatyzacji) jest zbyt wysoka temperatura, analogicznie my¶l±c wentylator nie w³±czy siê jak nie ma po co.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 05-03-2012 o 15:43
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Klima w naszych autach s³u¿y tylko do ch³odzenia, je¿eli temperatura na zewn±trz jest ni¿sza ni¿ wyregulowana na climatroniku klima siê nie za³±cza.

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    Tak mnie teraz dra¿nicie, ¿e jutro na bank przestudiuje instrukcjê obs³ugi bo to by³o by bez sensu aby takie co¶ kombinowaæ z klimatyzacj±. Do tej pory BMW zaskakiwa³o mnie pozytywnie podej¶ciem do u¿ytkowania auta, nie s±dzê aby tym razem by³o inaczej.
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Sk±d
    Stargard
    dzisiaj ustawilem klimatronik 2 strefy na 16 stopni wlaczylem klime. pochodzila z minute i sie wylaczyla i tak z na postoju z przerwami chodzila sobie z 5 minut. zalanczala sie i rozlanczala. a w srodku wialo zimnym. Z tym ze na dworze wg bmw bylo 7 stopni. wentylator chlodnicy klimy sie nie zalanczal a chlodnica klimy byla goraca ale dalo sie dotknac i trzmac palcem. Zmierzylem miernikiem uniwersalnym podczas wlaczonej klimy wtyczke od klimy i napiecie sie nie pojawialo. Byæ moze trzeba poczekac do lata i zobaczyc jak to bedzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •