Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Wentylator klimatyzacji - kiedy się włącza?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Wentylator klimatyzacji - kiedy się włącza?

    Kiedy się włącza wentylator chłodnicy klimatyzacji?
    Wentylator sprawdzałem na krótko i działają wszystkie 3 biegi?
    Temperatura otoczeniaw wg bmw byla miedzy 3 a 8 stopni. Latem jak włączałem klimę wentylator krecił się od razu po uruchomieniu klimy.
    Aktualnie słychać ze obroty wzrastają ze klima działa (chyba) ale ten elektryczny wentylator chłodnicy klimy się nie kręci.

    czy jest za chlodno i się nie włącza jak to jest?

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To sprawdź dokładnie czy sprężarka się kręci. Jak nie działa to i wentylator też może nie działać.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    sprezarka dziala bo slychac i tez obroty są większe po wlaczeniu klimy. tyle ze na zewnatrz jest okolo 5 stopni na + i tak sobie mysle ze wentylator sie nie wlancza bo jest chlodno. Moze trzeba poczekac do lata żeby sprawdzić czy to jest normalna sytuacja czy nie. latem krecil sie na 1 biegu tym najwolniejszym na szybsze obroty nigdy nie wskoczylo.
    jaki czujnik jest odpowiedzialny za zwiekszenie obrotów?


    A jakis bezpiecznik odpowiedzialny za prace wentylatora moze to moglbym sprawdzić tylko nie wiem, który to czy go szukać z tylu przy akumulatorze czy z przodu pod maska od strony pasażera.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 04-03-2012 o 16:13

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    U mnie jest tak samo, w chłodniejsze dni wentylator klimy nie włącza się od razu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    czyli to jest normalne? :) a już myślałem ze coś nawaliło

    A u innych forumowiczów jak jest?
    Bo w upały to startował u mnie latem od razu teraz wiadomo jest chłodno to nie startuje ale ja tak tylko sobie sprawdzalem moze minute najdłużej i sie nie krecił.

    Gdzieś kiedyś czytałem ze klima ponizej ilus tam stopni sie nie załącza ale nie pamietam ile to było stopni i czy dotyczyło to e38.

    Jak ktos pamięta to prosze o przypomnienie:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    U mnie też nie włącza się wentylator .


    Cytat Zamieszczone przez Seba665 Zobacz posta
    Gdzieś kiedyś czytałem ze klima ponizej ilus tam stopni sie nie załącza ale nie pamietam ile to było stopni i czy dotyczyło to e38.
    zgadza się tylko nie pamiętam już dokładnej temperatury , to było coś -3 lub -5 stopni
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A z tego co ja wiem, to klimatyzacja służy nie tylko do chłodzenia ale także do ogrzewania i nie ma czegoś takiego jak temperatura przy której się nie włączy. Oczywiście jest stworzona z myślą o chłodzeniu i tutaj ma wysoką sprawność, jako grzejnik za bardzo się nie nadaje lecz np. taka domowa, z tego co wiem to daje radę ogrzać dom bez problemu do póki na dworze temperatury nie spadają poniżej 0*C i nadaje się idealnie do ogrzewania we wczesnej porze jesiennej lub na koniec sezonu zimowego.
    Wentylator ma za zadanie wspomóc chłodnicę klimatyzacji gdy w układzie chłodzenia (klimatyzacji) jest zbyt wysoka temperatura, analogicznie myśląc wentylator nie włączy się jak nie ma po co.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 05-03-2012 o 14:43
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Klima w naszych autach służy tylko do chłodzenia, jeżeli temperatura na zewnątrz jest niższa niż wyregulowana na climatroniku klima się nie załącza.

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Tak mnie teraz drażnicie, że jutro na bank przestudiuje instrukcję obsługi bo to było by bez sensu aby takie coś kombinować z klimatyzacją. Do tej pory BMW zaskakiwało mnie pozytywnie podejściem do użytkowania auta, nie sądzę aby tym razem było inaczej.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    dzisiaj ustawilem klimatronik 2 strefy na 16 stopni wlaczylem klime. pochodzila z minute i sie wylaczyla i tak z na postoju z przerwami chodzila sobie z 5 minut. zalanczala sie i rozlanczala. a w srodku wialo zimnym. Z tym ze na dworze wg bmw bylo 7 stopni. wentylator chlodnicy klimy sie nie zalanczal a chlodnica klimy byla goraca ale dalo sie dotknac i trzmac palcem. Zmierzylem miernikiem uniwersalnym podczas wlaczonej klimy wtyczke od klimy i napiecie sie nie pojawialo. Być moze trzeba poczekac do lata i zobaczyc jak to bedzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •