Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Większe zużycie paliwa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ

    Większe zużycie paliwa

    Jak kupiłem auto, w październiku w mieście paliła 14,5. im zimniej tym pomalutku zużycie się powiększało. Były duże mrozy, rozumiem. Ale mrozy minęły jest w sumie ciepło, a spalanie nie spada. teraz jest 15,9. Jakie mogą być tego przyczyny? Czasem na zimnym silniku przez chwilkę falują obroty, wcześniej tego nie było. To chyba wina przewodów prawda?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez stare_dobre_bmw Zobacz posta
    Jak kupiłem auto, w październiku w mieście paliła 14,5. im zimniej tym pomalutku zużycie się powiększało. Były duże mrozy, rozumiem. Ale mrozy minęły jest w sumie ciepło, a spalanie nie spada. teraz jest 15,9. Jakie mogą być tego przyczyny? Czasem na zimnym silniku przez chwilkę falują obroty, wcześniej tego nie było. To chyba wina przewodów prawda?
    Hej, 14ście litrów w m30 jest nie do uzyskania. Nawet w instrukcji masz napisane od 17 do 18, w zależności, czy manual, czy automat. Musiałeś coś źle pomierzyć. Chyba, że piszesz o średnim z przewagą miasta to wtedy jest to możliwe. Generalnie na spalanie wpływa wszystko co ma związek z przygotowaniem mieszanki, czyli dolot, paliwo, a potem zapłon.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ
    Tak mam na myśli średnie. Jeżdżę w sumie tylko po mieście. To teraz pytanie czemu wzrasta średnie?- skoro wzrasta średnie to chyba i normalne. Jak zresetować ten komputerek? Nie chodzi mi tu o koszta bo litr w tą w czy w tą przy takim spalaniu nie robi różnicy ale tak po prostu jestem ciekaw czemu tak się dzieje.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań


    Przechodzisz do średniego spalania, i naciskasz guzik S/R i już masz od nowa :)

    Btw. u mnie przy jeździe tylko i wyłącznie po poznaniu ~20l PB wiec zazdroszczę :D

    Pozdrawiam,
    Marcin E32

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ
    Dzięki za informacje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •