Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E66 745i pobiera płyn chłodniczy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa

    E66 745i pobiera płyn chłodniczy

    Witam,
    Niestety trafiło i mnie, zaobserwowałem ze moja siódemka zaczęła brać płyn chłodniczy, Wiem ze to bolączka silników N62. Pobiera około 1 litra płynu na 200-300km. Bunia nie kopci na biało czyli chyba nie uszczelka pod glowica najprawdopodobniejszą diagnoza będzie nieszczelność przy rurze(wanna).
    Co sadzicie, czy dobrze kombinuje? Jak to zdiagnozować – oczywiście wybieram się na dniach do warsztatu…

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Pierwsza rzecz czy nie robi ci się masło pod korkiem wlewu oleju? Druga - musisz sam zaobserwować czy nie ma gdzieś wycieku z przewodów chłodniczych. Ale sądząc po tak dużym ubytku - to nie jest to uszczelka pod głowicą.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Witam .
    Nim coś napiszesz sprawdz czy nie było to omawiane aby nie robić zamieszania z zakładaniem takich samych tematów.
    Zapraszam do lektury:

    http://7er.pl/showthread.php/12790-m...hlodzacego-N62

    A na początku to:

    http://7er.pl/showthread.php/10323-W...-konstrukcyjny

    Myślę że to wyczerpuję Twoje pytania. Co do diagnozy...warsztat i tyle.

    Pozdrawiam
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Dzięki za linki. Temat nie jest mi obcy, zastanowiła mnie inna sprawa „a jak to nie rura” tylko uszczelka pod glowica i o to pytałem:)
    Sprawdzę jak wygląda sprawa pod korkiem.
    Ostatnio edytowane przez szatann ; 02-03-2012 o 14:51

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Bezi, odnoszę wrażenie że Ty znasz to wszystko na pamięć :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    WWA
    przede wszystkim musisz sprawdzić czy nie cieknie z otworu z przodu silnika, dokładniej z dziurki w środkowym deklu - jeśli tak to winne jest uszczelnienie rury (może ciec tylko na wystudzonym silniku jeżeli wyciek jeszcze nie jest duży), po drugie znajdź taki sam otwór na pompie wody - wyciek z niego będzie świadczył o zużyciu łożyska pompy, to z kolei najlepiej sprawdzać na włączonym silniku bo na zgaszonym może nie ciec, jeżeli to pompa powinieneś wyczuć także luz na kole pasowym, oprócz uszczelki pod głowicą to najczęstsze przyczyny dużych wycieków choć ciec może z wielu innych miejsc - odkręcenie dolnej osłony będzie pomocne w zlokalizowaniu wycieku z innego miejsca
    pozdr

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    28
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    krakow
    i to sa konkretne info Jacku txs ja w mojej zmienilem pompe i wp.... wiecej plynu zastanawiam sie czy skopal robote warzstat byc moze tak pojade do misiaka to zdiagnozowac nauka nie oddawac gabloty do pierwszego lepszego warsztatu pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Dokładnie dziękuje również za rzeczowe podpowiedzi.
    U mnie sprawa okazała się mniej pracochłonna. Zrobiłem test na wyciek. Przestawiłem samochód z trawnika na kostkę i sprawdziłem czy jest wyciek, postał no i się okazało ze kapie.
    Wynikowo: rozszczelnił się zbiorniczek, z okazji niedzieli i braku możliwości kupienia nowego zbiorniczka zakleiłem go dwuskładnikowym klejem. Po jednej dobie i 150km przejechanych wycieków brak. :thank_you2::thank_you2:

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli raz padł ci zbiorniczek to jest on do wymiany, ja miałem podobną sytuację, mój sąsiad spawa plastiki i u mnie podziałało to na ok 600-700km potem zbiorniczek pękł w innym miejscu (Za bardzo przegrzany materiał, opinia osoby która spawa tworzywa ok 20 lat). Wymieniałem pompę wody i wszystkie rureczki i uszczelki a winowajcą okazały się reduktory gazu które waliły gazem w układ chłodzenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •