Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Kolejny raz pechowe ogrzewanie. POMOCY

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE

    Kolejny raz pechowe ogrzewanie. POMOCY

    Pisałem już kiedyś że miałem problem z ogrzewaniem i nawiewami.
    Postanowiłem uoporać się z tym raz a dobrze. Padła więc decyzja.
    1. Wyaliłem elektrozawory i pompke obiegu. W to miejsce poszły sprawne elektrozaworki zs sprawną pompką.
    Stara rzeczywiście była spalona, jak sugerowaliście. Elektrozawory wcześniej te stare rozebrałem i wywaliłem grzybki żeby nie ograniczały przepływu.
    Teraz pompka pracuję.

    2. Wymontowałem kokpit żeby uporać się z nieprawnymi i powyjmowanymi silniczkami. Zainstalowane z powrotem i wygląda na to że wszystkie działają.

    3. Pożyczyłem od kolegi drugi klimatronik z tym że mój był tymi dwoma pokrętlami a jego jest nieco nowszy z samymi przyciskami. Nie wiedziałem czy u mnie potencjometry chodzą właściwie gdyż jedna strona słabiej wiała od drugiej.
    Teraz wygląda na to że działają w miare równomiernie. Klimatronik u kolegi chodził poprawnie poza załączaniem i wyłączaniem klimy.

    Właściwie to chcialem wypruć nagrzewnice i te wentylatory ale teraz się zastanawiam.


    Problem polega na tym że w dalszym ciągu jest niezły mexyk z tym ogrzewaniem. Z lewej strony niezależnie od ustawienia na klimatroniku wali max gorące a z prawej strony również niezależnie jaką temp. ustawie daje max zimne.

    Sprawdzę jeszcze raz czy napewno na elekrozaworku odpowiedzialym za prawą strone pojawia się napięcie. Ale to się nijak ma do strony lewej z tym gorącem !
    Spróbuję sprawdzić drożność nagrzewnicy na prawej sekcji ale wątpie w to.
    Układ odpowietrzony jest prawidłowo zatem powinien choć trochę grzać
    na tą prawą stronę i napewno choć trochę reagować na regulację temp. z lewej strony.

    I TU POTRZEBUJĘ WASZEJ POMOCY O KTÓRĄ BARDZO PROSZĘ.

    Przyszły mi do głowy czujniki temperatury ?? Ale szczerze nie słyszałem żeby to się komuś psuło i nawet nie wiem gdzie ich szukać ?
    Może mam nie zestrojony ten klimatronik ? Komputer nie był podłączany.
    Może któryś z silniczków elektrycznych jest odpowiedzialny za wpuszczanie ciepłego powietrza.

    NIE WIEM ZA CO SIĘ ZABRAĆ.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Kolego mam podobny problem, tylko ze u mnie lewa zimna, a prawa delikatnie ciepla. Powiedz mi czy weze ktore wchodza do nagrzewnicy masz wszystkie cieple? Zrobilo sie teraz cieplo, wiec zabieram sie za rozbieranie gory, aby sprawdzic czy nic tam nie blokuje i czy klapki sie otwieraja, kiedy juz bede mial gore bede w jakims stanie mógł sprawdzic czy nagrzewnica jest ciepla?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •