Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: "przekładka" - (anglik ----> europa)

  1. #1
    Vip Vip Awatar hugoslawek
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    768
    BMW
    e38, 728i, manual, shadow line, 97' XI
    Skąd
    łuków, radzyń podl., warszawa

    "przekładka" - (anglik ----> europa)

    szukałem ale nic nie znalazłem, jeśli szukałem za mało efektywnie to przepraszam

    interesuje mnie temat przerobienia anglika na europę.
    czy ktoś przekładał już e38 ??????
    czy może coś o tym powiedzieć? (komplikacje, koszta, niuanse, opcje)
    jeżdzi ktoś z foruma naszego anglikiem???



  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z tego co zauważyłem:
    - Gródź trzeba zmodyfikować, ale tylko boki pod pompę hamulcową i puszkę na sterowniki
    - bezpieczniki w angliku są we wnętrzu w obu schowkach, część w dużym schowku jak w E39 czy e46, a część w tym małym obok kierowcy
    - nagrzewnica jest taka sama dla europy i anglika
    - lampy świecą w drugą stronę, mając soczewki da się przestawić na US(symetryczne światło), można zmodyfikować przesłonę mieć europę. W przypadku zwykłych lamp(poliftowe halogenowe) jest gorzej
    - pamięć fotela masz po niewłaściwej stronie(w sumie to można by pokombinować dokładając pamięć lewego fotela i mieć dwa)
    - wiązki z przednich drzwi po prostu zamieniasz stronami. moduł kierowcy trzeba zmienić(profilowanie w boczku), nie pamiętam jak z modułem drzwi pasażera, ale chyba też, w E39 tylne szyby zaczęły mi pracować odwrotnie(chcąc otworzyć z poziomu kierowcy lewy tył, otwierała się prawa)


    Tyle pamiętam. W dziale off-topic jest mój temat jak należy tego nie robić ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Ja ma anglika widziałeś go nawet na zlocie w kazimierzu powiem Ci ze e38 bardzo proste auto do przedładki gródz symetryczna kolumne kierownicza po odpowiednim rozczepieniu zgrzewów bardzo prosto mocujesz z wersji EU i tak jak kolega wyzej pisał aby lekka rzeźba na servo i obudowe kompa. Co do silnika to zależy jaki kupisz bo jak v8 to rozrusznik trzeba przelożyc na druga stronę , mocowanie na sruby masz tylko dziure rozwiercić w bloku ;) sanki drugie od europy i przekadnia i układ jezdny masz cały,z elektryka troche zabawy tak na jeden dzień lutowania bo sporo jest kabelków ale nic trudnego, jesli bys poważnie myślał to daj znać pomoge Ci i opowiem szczegóły a mam nawet kilka cześci dość ważnych do przekładki bo ostatnio pociolem całą europe na części,
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-03-2012 o 08:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •