Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: tarcze hamulcowe

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    tarcze hamulcowe

    witam, a wiec najprawdopodobniej mam do wymiany przednie tarcze poniewaz od pewnego czasu podasz jazdy przy predkosciach 80-100 czuc wryaznie drzenie samochodu i dziwne drzenie na kierownicy (calkiem inne niz przy krzywych felach, ktore wczoraj wywazylem i jest ciut lepiej) a podczas hamowania z wiekszych prekdosci robi sie efekt jakby samochod jechal po tarce i trzesie buda, ale najabrdziej to czuc przy mocniejszym wcisnieciu hamulca przy lekkim nie ma az takich odczuc. Molwie ze sie myle, jak tak to prosil bym o mniej wiecej nakierowanie co sprawdzic.A jesli rowniez stwierdzacie tarcze to jakie wybrac?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Oryginalne tylko i wyłącznie ;/

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    jak stwierdzisz że to tarcze to polecam BOSCHA,najlepsza oferta cenowa i jakościowa bardzo dobra.Nie raz zakładałem orgin,ATE,Zinermany wiercone i nie,ALE jak zapodałem boscha to nie widze lepszego rozwiązania.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tarcze BOSCHA , klocki TEXTARA. Czasem w pudełku z klockami BOSCHA jest TEXTARi jest niższa cena :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    a co jeszcze w zawieszeniu moze powodowac podbne objawy jak u mnie?
    w zawiasie e32 nigdy nie siedzialem a jest juz bardziej rozbudowane jak w e30 wiec chcialbym sie poradzic.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Możesz miec luz na wahaczach i będzie taki sam efekt

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    sprawdz najpierw koloa i opony czy nie sa krzywe a nastepnie gorne wachacze bo rozumiem ze robi sie efekt shimmy oraz srodkowy drazek

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    kola sprawdzone, wahacze wsyztskie byly wymieniane cos lekko ponad pol roku temu
    ale ok przejrze caly zawias jeszcze raz jak nic sie nie wykryje to ida tarcze na odstrzal

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    4
    BMW
    750i
    Skąd
    Zator
    Obejrzyj tarcze bardzo dokładnie pod kątem pęknięć. Spróbuj pokręcić kołem na podnośniku. Powinno stawiać równomierny opór. Tarcze rzadko wprowadzają wibracje podczas jazdy bez hamowania ale jeśli są mocno zużyte (duża warga i odpadające płaty rdzy) to raczej one.
    Wersja bez oznaczenia modelu i silnika na tylnej masce ;)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    23
    BMW
    e32 m30b35 / e38 m62tu b44
    Skąd
    Kraków
    Miałem identyczne objawy. Samochód cały wpadał w wibracje w czasie jazdy w podanych przez Ciebie zakresach prędkości. U mnie ewidentnie działo się to na jednym kole - Prawym. Jeżeli zaczynałem hamować podczas kiedy te wibracje powstawały to jeszcze bardziej się nasilały ale przy innych prędkościach podczas hamowania było ok nawet przy wyższych. Zmieniłem koła co nie przyniosło efektu i rozpocząłem poszukiwania przyczyny. Tutaj jednoznacznie nie dam Ci odpowiedzi co usunęło awarie bo miałem 2 usterki. Po pierwsze zapieczony zacisk i cały czas hamował koło dość znacząco lecz dla mnie nie było to wyczuwalne, po drugie luźne gumy na wahaczach. Po rozebraniu zacisku, przeczyszczeniu i nasmarowaniu, wymieniłem tuleje na obydwóch wahaczach - wymieniłem same tuleje met gumowe bo były sparciałe i naderwane problem ustał. Próby zrobiłem jeszcze na starych tarczach i było ok. Tarcze i tak niezwłocznie zmieniłem bo były już cieniutkie i lekko przypalone:)

    Tyle mogę od siebie powiedzieć. Napewno przyczyna leży w hamulcach ale zerknij na gumy na wahaczach szczególnie na tym większym wahaczu. Nie sugeruj się że zmieniałeś wahacze niedawno, uważam że z częściami w zamiennikach niestety jest loteria.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •