Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Witam serdecznie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków

    Witam serdecznie [Update - Zdjęcia]

    Witam wszystkich.

    Od niedawna jestem posiadaczem 735i e38. Całkiem ciekawa odmiana po posiadaniu tuzinów małych wynalazków turbo lub ITB.

    Pozdrawiam

    Kuba
    Ostatnio edytowane przez Koko_tuned ; 20-05-2012 o 19:01

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Witaj Kubamoże napiszesz coś więcej o swojej 7-demce??

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Siemanko,to przestawiłeś się o 180 stopni,jak wrażenia po takiej zmianie?Pozdrawiam.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Kilka słów o moim nowym nabytku. Jest to e38 z 01/1997, kolor fjordgrau metallic, silnik M62B35, skrzynia 5HP24. Autko kupiłem z wydmuchaną uszczelką pod głowicą, więc na początek czekała mnie drobna robota ze zrzuceniem obu głowic, sprawdzeniem ich szczelności, wyrównianiem wysokości obu głowic, wrzuceniem ich i nowych uszczelek na autko. Niestety zabrakło mi troche czasu na "roboty kopalniane" w głowicach... a jest co poprawiać.

    Wrażenia po przesiadce z "kit-carowych" wynalazków są bardzo pozytywne. Najważniejsze - siódemka nie ma ani kubełków, ani klatki... A dla kogoś, kto w rajdówkach spędza po kilkadziesiąt godzin tygodniowo to ogromna zaleta. Ogólnie jestem mega zadowolony.

    Odrobinę denerwujacą rzeczą jest sterowanie silnika i skrzyni biegów. Ale jak tylko znajdę trochę czasu zaraz się za to zabieram. Na początek "pod ostrzał" pójdzie sterownik silnika. Jest Bosch DME 5.2 - identyczny jak w kilku modelach Porsche. Mam nadzieję, że jest inzynierowie z BMW włożyli wiecej serca w swoja pracę niż inżynierowie z Porsche... Jedyną rożnicą w stosunku do Porsche z którymi się spotkałem, to zastosowanie w BMW układu CC460, a nie 28f010. Nie udało mi sie jeszcze dojść do "porozumienia" z CC460, więc jest to jedyny powód dlaczego jeszcze moja siódemka nie jest "zaczipowana". Na drugi ogień pójdzie sterownik skrzyni, chcę żeby spinała biegi troszke "ostrzej" przy niskich obciążeniach, a przy wysokich obciążeniach, żeby miała tendencję do dłuższego ciągniecia na jednym biegu. Na szczęście w sterowniku skrzyni są normalne pamięcia w obudowach PLCC32, wiec z czipowaniem sterownika skrzyni nie będzie problemów.

    Ogólnie jestem mega mega zadowolony z auta. Jest fajne, ciche, wygodne, pali zupełnie rozsądne ilości paliwa. Nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę zakupu siódemki, ale przy nadarzającej sie okazji... okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę.

    Jakieś zdjęcia autka wrzucę poźniej.


    Pozdrawiam

    Kuba
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam serdecznie kolejnego pozytywnie zarażonego :)
    Gra muzyka

  6. #6
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Witaj kolego. Może pokaz nam tez jakieś foty z Twojej pasji motoryzacyjnej. Pozdr
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Witam.

    Zdjęcia na pewno dołożę, narazie wrzucam link do mojego kanału na YT, tam jest kilka filmów z "wynalazkami" którymi się zajmuję.

    http://www.youtube.com/user/kokokms?feature=mhee

    edit:

    Tutaj można znaleźć troche opisów i zdjęć kolejnych rajdowo-wyścigowych wynalazków:

    http://koko-tuned.pl/index.php?optio...d=42&Itemid=61


    Pozdrawiam

    Kuba
    Ostatnio edytowane przez Koko_tuned ; 02-03-2012 o 19:47
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  8. #8
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    ciekawe masz tam auta i zajęcie fajne :)
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Dzięki. Zaktualizuje niedługo projekty i pojawi się jeszcze troche fajnych autek.

    https://plus.google.com/u/0/10935497.../photos?tab=Tq

    Tutaj jest trochę zdjęc z mojego najnoweszego projektu. Jak dobrze pójdzie to jeszcze dziś wyjedzie na pierwsze testy.


    Pozdrawiam


    Kuba
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    W końcu dorzucam zdjęcia swojej siódemki.

























    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •