Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Dylemat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    4

    Dylemat

    Witam wszystkich !!!!!
    Jestem wielkim fanem 7-ki i ogólnie firmy BMW. I teraz mam dylemat i myślę że pomożecie mi go rozwiązać. Interesuje mnie BMW E38 728 193ps i mam pytanko co do tego autka. Ile one pali (LPG nie wchodzi w grę), jak z motorem radzi sobie z tym samochodem czy nie, czy jest zawodny.
    Na oku mam jeszcze BMW E39 523 170ps. Znajomy ma takie autko i mówi że jak na ten motor pali nie dużo.
    Proszę was o opinie i rozwiązanie mojego dylematu.
    SERDECZNIE POZDRAWIAM !!!!

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    używając funkcji "szukaj" znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące cię pytania ,ponieważ takie wątki były poruszane już wielokrotnie ...

    a swoją droga miło by było zacząć od działu "przedstaw się "

  3. #3
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Wiesz 7 to ciężkie autko... 2,8 podobno daje radę tyle, że to co ci będzie odpowiadać musisz już sam potestować - wpadnij na jakiś zlot to będziesz miał okazję zobaczyć i przejechać takim czy takim autkiem... co do spalania to 2,8 chyba nie pali mniej niż np.4,4 ale to już możesz porównać w poście, który był na ten temat... są tam wszelkie dane.
    Udanych zakupów i polecam 7 ! ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    4
    kurde szukam i nie mogę znaleźć. Przedstawić chciałbym się jak najszybciej ale razem z BMW ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Dreams from Dreams - 7er...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    4
    No no ładny z niego smok :D to 523 przy spalaniu wychodzi zdecydowanie korzystniej

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    kup 728 w manualu to i spali nie za dużo i pojeździ żwawo ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    106
    Ja mam 728 w tiptronic i nie uwazam ze to wielki smok pod wzgledem spalania. Ja jezdze tylko po miescie i zazwyczaj skrzynie przelanczam na sport i nie jest strasznym mulem ale mogla by byc troche zwawsza z miejsca. Co do spalania to mialem wczesniej e39 z 2000 roku z silnikiem 2.0 150 kucy i o ile jakos to jezdzilo to spalanie po miescie nie schodzilo mi PB ponizej 18 a norma to ok 20 na 100km wersja manual. Bylem i na komputerach i wymienialem przeplywke i nic nie pomagalo.Wiec moje obecne 728 spala mniej niz tamta e39. Fakt jest ze wiekszy silnik nie bedzie wiecej palil niz maly bo w wiekszym nie trzeba dusic ostro auta zeby go bujnoc . Zalezy do czego szukasz auta, jesli do normalnej jazdy to 728 ci wystarczy natomiast jak masz dusze wyscigowa to lepiej cos mocniejszego.
    pozdrawiam
    MOJE CAR AUDIO W E38
    http://forum.7er.pl/moje-skromne-car...db6b8239#44995 I ciagle trwaja ulepszenia.

  9. #9
    Dokładnie tak jak napisali poprzednicy. Mi np silnik 2.8 w zupełności wystarcza. Wiadomo że apetyt rośnie w miare jedzenia i przy mocniejszym silniku na pewno sa większe wrażenie. Zależy też z jakiego autka się przesiadasz, chyba że to Twoje pierwsze auto. Ja się przesiadłem z vectry 1.8 i była dla mnie to ogromna różnica. Jeśli jeździło się samochodem o podobnych osiągach to np juz nie bedzie czuc takiej różnicy. Uważam że 2.8 do jazdy po mieście zupełnie wystarcza, szczególnie jesli jest to miasto zakorkowane. I tak większość samochodzików jeżdzących po drogach zostawisz w tyle i stosunkowo niedrogo Cię to wyniesie :) W trasie też silniczek radzi sobie nieźle. Chyba że będziesz miał na pokładzie komplet pasażerów i bagaż to trochę czuć muła, ale jak samochód nie jest dociążony to luz.
    Ale opinie opiniami a najlepiej będzie jak się właśnie przejedziesz różnymi wersjami silnikowymi i wtedy podejmiesz decyzję.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    2.8 :? :razz: ;( :/ -> ogolnie na minus

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •