Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: BMW 735i a S320 W220 trudny wybór :(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar celi
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    6
    BMW
    BMW 645Ci
    Skąd
    Kurzętnik

    BMW 735i a S320 W220 trudny wybór :(

    Witam ponownie po długiej przerwie.
    Ciągle szukam auta, wybór padł głównie na BMW 7er rok około 2000 i Merca eSke tak jak w tytule.
    Możecie mnie panowie nakierować bo sam już nie wiem, za BMW przemawia miłość do marki to by była już czwarte BMW, natomiast za Mercedesem przemawia nowszy wygląd (kwestia gustu) oraz komfort podróżowania, natomiast zabija cena utrzymania auta w porównaniu (tak mi się wydaje) do 7er. Szczególnie jeśli chodzi o wymiane zawieszenia Airmatic (koszt jednego amora to 2500 zł) oraz częsta korozja co jest bolączką Merca.
    Od auta wymagam, żeby był komfortowy i bogato wyposażony, nie zależy mi na mocy i szybkości, dlatego silnik 3.5 myśle że będzie najlepszym wyborem.
    Jakie są wasze opinie na ten temat? Co skłoniło was do zakupu BMW???

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    mialem w220 niestety skasowałem go na 2 drzewach, po czym przesiadlem sie do e38. Tą eSe nalezaloby przyrownac raczej do e65, w porownaniu do e38 to jednak już inna epoka. Komfortu nie ma nawet co porównywać ponadto w220 jest sporo większy. Jesli chodzi o wyglad to oba samochody podobają mi się w takim samym stopniu. Korozji u siebie nie mialem, wydaje mi sie ze w bezwypadkowych egzemplarzach nie powinno byc z nia wiekszych problemow. BMW ma zupelnie odmienny klimat, prowokuje do szybkiej jazdy, Ska odwrotnie - pełen czillaut. Jesli zalezy ci glownie na komforcie to brałbym w220. Koszty utrzymania są sporo wyższe niż e38, ja na szczescie praktycznie nic nie musialem robić ale znam ludzi których to auto zrujnowało finansowo :)
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 29-02-2012 o 14:22

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Mercedes to typowa limuzyna. BMW to limuzyna, ale kierowana dla kierowców o sportowym zacięciu. Jeden i drugi samochód ma w sobie to coś. W prawdzie jestem na etapie poszukiwań, ale patrze bardziej w stronę BMW. Myślałem o W220 lecz to BMW działa na mnie jak magnes i było chyba bardziej dopracowane. Korozja jest rzadziej spotykana co dla mnie jest ważnym czynnikiem ponieważ będę chciał zostać z tym samochodem aż po grób ( owszem, można naprawiać blachę, ale po co jak można mieć solidniejszą ). Wyposażenie w jednym i drugim może być bardzo podobne. Stylistyka zewnętrzna, hm tu oba stoją na tym samym miejscu, wnętrze podobnie (plus dla BMW za bursztynowe podświetlenie :) ). Serce woła w stronę BMW i to chyba jedyny niepodważalny argument.

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez celi Zobacz posta
    Możecie mnie panowie nakierować bo sam już nie wiem,
    Kolego - sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie co chcesz. Popatrz na BMW potem na Mercedesa, dotknij jednego i drugiego. Decyzja się pojawi w Twoim sercu :)

    Cała reszta to będzie bicie piany.

    Cytat Zamieszczone przez celi Zobacz posta
    Jakie są wasze opinie na ten temat? Co skłoniło was do zakupu BMW???
    Poczytaj Forum i po dłuższej lekturze również sam sobie odpowiesz a to pytanie. Nie prowokuj do przepisania do tego wątku około 4000 postów.
    Gra muzyka

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Stylistycznie bardziej bym się skłaniał do W220,jazda też uważam że jest przyjemniejsza na korzyść merca

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Miałem taki sam dylemat lecz e38 wygrało. Kiedyś zrobiłem sobie porównanie kosztów utrzymania, zwyciężył 7er, w220 jest o wiele droższe, a jak kupisz zaniedbane to dopiero są koszty.
    Komfort jazdy w220 jest może i lepszy lecz uważam, że nie jest to nie wiadomo jaka różnica.

    a co do silnika 3,5 V8 w e38 to polecam. Mam właśnie taki motorek, dokładnie M62B35, bez vanosa i sprawuje się bardzo dobrze, przyzwoite spalanie oraz osiągi. Polecam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A ja bym wziął esę :) bardziej mi się podoba, jak e38.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    w rodzinie mamy w220, raz sie tym przewiozlem osobiscie. moje wrazenia sa takie: komfort zawieszenia troche jakby lepszy w mercedesie, co do wielkosci to wg mnie identycznie jest w e38. nie odpowiada mi stylistyka mercedesa - wnetrze wydaje mi sie jakies takie jaguarowo-fordowskie pomimo tego ze spasowanie i materialy sa pierwsza klasa, obłe przyciski, fotele bardzo wygodne ale jak na nie patrze to nie podobaja mi sie. linia mercedesa jest jakby ladniejsza, ale bmw jest po prostu rasowe i agresywne zwlaszcza jak zalozysz szerokie felgi z rantem to nikt nie przejdzie obojetny. bmw ma inny charakter, i ten dzwiek silnika to jest cos nie do opisania. w bmw siedzisz tak ze glowa ci ledwo wystaje zza kierownika i czujesz wielkosc auta i przechodnie tez czuja, a w mercu siadlem jak na wygodnym taborecie (z przymruzeniem oka) :)
    porownanie w220 do e65 to jakies nieporozumienie, wg mnie lata swietlne roznicy i zupelnie inna mysl stylistyczna i inne rozwiazania technologiczne.
    co najwazniejsze: jak masz problem z bmw to piszesz posta i pol polski czyta i glowi sie nad tym co to moze byc, a znajdz sobie forum o mercedesie w220 i zobacz ile jest tematow i przede wszystkim ile jest odpowiedzi i co zawieraja.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar celi
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    6
    BMW
    BMW 645Ci
    Skąd
    Kurzętnik
    Akurat z tym forum to fakt, o Mercedesie nikt prawie nic nie pisze, dużo czytałem o e38 jak i o w220, tylko że wiedza o BMW jest dużo łatwiej dostępna. Mercedesami kilkoma już jeździłem, teraz musze znaleźć BMW z silnikiem 3.5 i również się przejechać itp. Jak ma się komfort e38 do e39?? Pytam bo posiadałem e39 528 ponad dwa lata. Myśle że BMW będzie rozsądniejszym wyborem niż w220 tymbardziej, że lubie agresywne samochody.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    w bmw siedzisz tak ze glowa ci ledwo wystaje zza kierownika i czujesz wielkosc auta i przechodnie tez czuja, a w mercu siadlem jak na wygodnym taborecie (z przymruzeniem oka) :)
    porownanie w220 do e65 to jakies nieporozumienie, wg mnie lata swietlne roznicy i zupelnie inna mysl stylistyczna i inne rozwiazania technologiczne.
    co najwazniejsze: jak masz problem z bmw to piszesz posta i pol polski czyta i glowi sie nad tym co to moze byc, a znajdz sobie forum o mercedesie w220 i zobacz ile jest tematow i przede wszystkim ile jest odpowiedzi i co zawieraja.
    skoro jezdzisz w swoim aucie tak ze glowa ci ledwo wystaje znad kierownicy to sugerowalbym korektę ustawienia fotela ;) co do zupelnie innej mysli stylistycznej w por. do e65 to się zupelnie zgodzę, bo e65 przy w220 wygląda jak chińska podróbka, tak na zewnatrz jak i w środku. Możesz podeprzeć jakimis konkretami twierdzenie, ze dzielą je lata swietlne roznicy pod wzgledem technologicznym? ;O w220 weszla na rynek w 98r, a e65 w 2002 więc niedługo pozniej. e38 bylo odpowiedzią bmw na model w140 wprowadzony parę lat wcześniej. Rozumiem,ze to jest forum BMW, ale bądźmy obiektywni :)

    Moje zdanie jest takie - jak masz dużo kasy i komfort jest priorytetem - w220 jest dla Ciebie, a jak lubisz latać szybko po winklach i masz mniej hajsu - to bierz e38 .
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 29-02-2012 o 17:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •