Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: swap czy remont

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    6
    BMW
    e32
    Skąd
    Łącko

    swap czy remont

    Witam

    mam e32 3,5l 211 KM i zastanawiam się nad remontem silnika bądz swapem na 4l V8 co będzie lepsze? Czy ktoś remontował 3,5l i jak się sprawowało po remoncie? Jeżeli ktoś zna jakiegoś dobrego mechanika to proszę o namiary?

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie istnieje tani i dobry swap R6 na V8 w tym aucie.

    Napisz coś więcej o tym popsutym 3.5 to może uda się przybliżyć szczegóły tego co trzeba na nim wykonać.

    Co do prawdziwego remontu M30 to jak najbardziej możemy rozmawiać, tyle że moje poglądy na ten temat są wysoce niepopularne - koszty samych materiałów do podstawowej naprawy bieżącej jaką jest wymiana uszczelki pod głowicą z podstawową obróbką przekraczają prawie DWUKROTNIE cenę całego takiego silnika z allegro (ostatnio po 700 zł?)

    Jeśli więc założeniem od początku ma być "TANIO" to daruj sobie, bo tłumaczenia że "tanio już było" i "musi być drogo żeby było tanio" już były nie raz.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Finansowo może i wyszłoby tak samo zakładając, że kupisz dawce/serce ze skrzynią po okazyjnej cenie i swap zrobisz sam. Jednak będziesz miał wtedy m60b40 które wymaga remontu :)

    Jak dobrze wyremontujesz m30b35 to będzie Ci służył spokojnie kolejne ponad 20 lat.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    6
    BMW
    e32
    Skąd
    Łącko
    nie chodzi mi o coś co będzie tańsze po prostu co będzie lepsze. zdaje sobie sprawe ze remont R6 nie będzie tani bo muszę uszczelkę pod głowica zrobić. Zawory się tłuką i to bardzo więc na pewno bedą do roboty itd.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Zawory , wałek , uszczelniacze , uszczelka i tu są już spore koszty a gdzie jeszcze dół ? Więc musisz się dobrze zastanowić nad takim wydatkiem . Według mnie najlepszym rozwiązanie jest kupno pewnego M30

    Pozdro Grześ
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Co do prawdziwego remontu M30 to jak najbardziej możemy rozmawiać, tyle że moje poglądy na ten temat są wysoce niepopularne - koszty samych materiałów do podstawowej naprawy bieżącej jaką jest wymiana uszczelki pod głowicą z podstawową obróbką przekraczają prawie DWUKROTNIE cenę całego takiego silnika z allegro (ostatnio po 700 zł?)
    za 700 zł to sądzę że kupisz co najwyżej M30 do remontu. Na pewno wałek kiepski będzie i zawory już nieszczelne. Od kiedy to wymiana uszczelki pod głowicą to "naprawa bieżąca"? :) Może jeszcze pisze w instrukcji co ile ją wykonać? ;)

    Ciekawe są granice czym dla jednego jest eksploatacja a dla innego psucie się auta, jeden mówi że auto mu się popsuło jak musi zmienić amortyzatory a drugi jak robi remont głowicy nazywa to eksploatacją :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Od kiedy to wymiana uszczelki pod głowicą to "naprawa bieżąca"?

    :D

    Od wtedy, kiedy e32 wjechało pod strzechy, dostało holokaust w stylu 'awantura', osiemnastocalowe koło i wunderbaum o zapachu 'New car', a jego tylne błotniki pokryło błoto z obokkurnika.

    @morfonysta - zrób remonta. Żaden swap, na jednostkę używaną, nabytą w naszym kraju nie wyjdzie Tobie i Twojemu budżetowi na dobre, jeśli chcesz ze swoim samochodem zostać na dłużej.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    Koszty remontu tego silnika nie są aż tak duże. Mam już to za sobą więc mogę powiedzieć co i ile kosztuje.
    1. Przygotowanie bloku: honowanie-20zł od cylindra, zabielenie (lub jak kto woli planowanie) 70zł. Z tym że to drugie nie jest konieczne.
    2. Przygotowanie wału: powiem tak że rozebrałem 4 silniki M30B35 i żaden z wałów nie kwalifikował się do szlifu. Każdy był w bardzo dobrym stanie i nie trzeba było szlifować. Czy szlifować czy nie to możesz sprawdzić przejeżdżając paznokciem w poprzek czopu wału. Jeżeli nie zaczepia to jest ok.
    3. Tłoki jeżeli mają czarne rysy wzdłużne to bierzesz papier ścierny np.1000 lub 1500 i szlifujesz żeby je wygładzić.
    4. Koszt nowych panewek korbowych ok. 120zł., panewki główne ok.150zł, pierścienie ok. 350-400zł (komplet na 6cylindrów)
    5. Uszczelka pod głowicę to już zależy jaką sobie wybierzesz. Bedziesz miał 2 grubości do wyboru to lepiej wziąć cieńszą (nieznacznie zwiększysz stopień sprężania). koszt 60zł-150zł
    6. Koszt zregenerowania głowicy to 400zł (bez wymiany zaworów, wymiana zużywających się części + dotarcie zaworów + planowanie)
    7. 2 simmeringi- koszt ok.50zł sztuka.
    8. Ja więcej żadnych uszczelek nie kupowałem. Silikon czarny na wysokie temeratury kosztuje ok.10zł. Kleiłem na niego pompe wody, obudowy rozrządu, miske olejową (sam silikon bez uszczelki). Od remontu minął prawie rok i pod autem sucho, silnik jest czysty, oleju nie ubywa. Uszczelki pod kolektory założyłem stare bo były w dobrym stanie.
    9. Płyn chłodniczy możesz zastosować ten co do tej pory miałeś chyba że nie robi Ci różnicy 70zł w jedną czy w drugą to możesz zmienić na nowy.
    10. Olej wlej stary ten co miałeś w silniku+ do tego nowy filtr oleju i po ok.500-800km wymień go na nowy wraz z nowym filtrem. Koszt filtra ok.15zł. Olej polecam Valvoline MaxLife 10W-40 syntetyk koszt ok.150zł.
    11.Jeżeli bedziesz sam wszystko robił to nie zapomnij oczywiście posmarować panewek olejem zanim je założysz.
    Jak coś chcesz jeszcze wiedzieć to pisz. Mogłem o czymś zapomnieć. Oczywiście po remoncie silnik jedzie jak trzeba. Nie bierze oleju, pracuje równo i cicho. Powiem nawet że miałem okazję jeździć bmw 740 z dobrym silnikiem, a nie żużlem i różnica jest niewielka. Sam mam w planie zakupić 4.0 V8 (do remontu) i zrobić swapa ale to jeszcze nie pora. Najpierw musze skumulować fundusze, a później szukać całego auta bo sam silnik to nie wszystko. Kupując wszystko oddzielnie to troche kasy wyjdzie, silnik już nawet patrząc z osprzętem to koszt conajmniej 2500zł, skrzynia automat (dobra a nie zajechana) to conajmniej 1000zł. Układ hamulcowy, wydechowy, dolotowy, chłodniczy i inne drobnostki to myśle że z 4500zł wyjdzie conajmniej za wszystko.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Kolego Coscast Valvoline Max Life 10W40 to chyba półsyntetyk a nie syntetyk jak napisałeś. Zalewanie układu chłodniczego używanym płynem chłodniczym czy silnika starym olejem?? Nigdy nie spotkałem się z czymś takim. To tak jak byś wziął kąpiel w wodzie po kimś. Niby się umyjesz, ale w zakamarkach syf zostanie. Popłuczki. Jeśli ktoś robi remont silnika to znajdzie dodatkowe 200zł na nowe chłodziwo i olej.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek7er ; 29-02-2012 o 19:55

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Doczepie się do tematu :D Coscast dzieki wielkie za ten post :) Niedługo biorę się właśnie za remont silnika w swojej Buni ;) Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •