Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: program awaryjny po swapie (skrzynia) m62b35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin

    program awaryjny po swapie (skrzynia) m62b35

    witam, po przelozeniu silnika(M62B35) ze skrzynia( 5HP-24? ), elektryki +sterowniki chcialem zrobic jazde probna, auto odpalilo, aczkolwiek brak ladowania, podladowalem aku i chcialem kilkadziesiat metrow przejechac, po rozgrzaniu wyjechalem z warsztatu-normalnie, wlaczylem D, do 20km/h przyspieszajac powoli, bylo ok. nagle odcielo zaplon , pokazalo sie getriebe notprograme czy jakos tak, w kazdym razie wiem ze to program awaryjny. stanalem, autop chodzilo, na P i N wkreca sie na obroty jak nalezy, ale nie moglem wrzucic biegu, zmienialem od P po D i na wyswietlaczu nic nie zmienialo sie, zaden bieg nie byl wlaczony wedlug wyswietlacza ,zgasilem auto, wlaczylem i znow moglem bieg wrzucic, ale znow blad wyskoczyl i auto na D ledwo co do przodu sie turlalo,na wstecznym lepiej, przy zwiekszeniu obr. bylo slychac lekkie metaliczne pukanie co jakis czas. po czym kolega mi powiedzial, od ktorego kupilem komplet do swapu, ze mu sie przypomnialo ze olej mu sie wylal ze skrzyni (ok.1 l) ale jak wiadomo moglo byc i wiecej, przerazilem sie i nie odpalalem juz auta, czy to moze byc wina braku oleju??? juz wiem jaki olej musze kupic,plus filtr+uszczelka ale obawiam sie ze skrzynia mogla juz sie zj***ć :[ .... czy po podlaczeniu INP'ą na zgaszonym silniku, pokaze stan oleju w skrzyni???, jakie jest prawdopodobienstwo ze skrzynia przez to padla? i jak to "ugryźć" dzieki za wszelkie pomocne wskazowki.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    tryb awaryjny pojawia się przez brak ciśnienia ,jeśli długo nie piłowałeś dolej oleju i powinno grać ,poziomu oleju chyba kompem nie sprawdzisz,z drugiej strony po takiej przekładce sprawdzenie stanów oleju to podstawa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •