Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Nierówna praca silnika na biegu jałowym

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Przeciez bez przeplywki nie bedzie mial swoich osiagow a poza tym jedna steruje praca calosci wiec jaki to ma sens...? :/ pewnie to wyciagniety lancuch albo / i upalone gniazda zaworowe.

    Zniszczone katalizatory nie beda mialy wplywu na rownomiernosc pracy. Jedynie roznice na cylindrach.

    Kasowales adaptacje INPA? Sondy sa ok? Wszystko czego jest po 2 lub wiecej... Nawet glupie swiece czy ich fajki lub cewki to jest szukanie igly w stogu siana.

    Moze sprobuj tak: odlacz wszelkie urzadzenia diagnozujace/regulujace sklad mieszanki (zwlaszcza czujniki spalania stukowego regulujace wyprzedzenie zaplonu) poza czujnikiem walu, usun wszystkie bledy i skasuj adaptacje silnika. Przejedz się, zatrzymaj i sprawdz jak bedzie pracowal.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Chodziło tylko o odłączenie przepływki na czas testu. Osiągi są nieistotne, skoro auto będzie stało z zimnym silnikiem na postoju.

    Silnik powinien ładnie zapalić i równo pracować. Osiągi jak już pojedziesz, będą nieco gorsze.

    A jeśli to nie to, to spróbuj odłączyć czujnik temperatury silnika (a przepływkę miej podłączoną) i wtedy uruchom silnik. Zimny powinien ładnie zaskoczyć i płynnie pracować. DOpiero na ciepło będą kłopoty przy odpalaniu.

    Czujnik temperatury silnika jest łatwo zdiagnozować. Był o tym temat. Pojawia się jego bezpośredni odczyt również w inpie (temperatura silnika). I raczej się nie psuje - służy jedynie do wywołania programu awaryjnego silnika.

    I nic sobie tym nie uszkodzisz. Testowałem wielokrotnie.

    Żeby kolega Michal się nie denerwował, powiem, że auto powinno jeździć z wszystkimi czujnikami sprawnymi.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nic mu to nie da ale probujcie.zajrze tu za tydzien zobaczymy czy cos wyjdzie :) ps. ja się raczej nie denerwuje :)

  4. #24
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    auto powinno jeździć z wszystkimi czujnikami sprawnymi.
    I to jest bardzo trafna kwintesencja ;D
    Gra muzyka

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witam nie równa praca występowała tylko jak temperatura była ujemna teraz tego nie ma ,odpalam auto chodzi równo przez minutę może dwie obroty 800 a potem spada do 600 i nadal jest dobrze,ale pełnej mocy nadal nie ma. Muszę chyba wymienić ten termostat i dopiero wtedy jak już nie będzie żadnego błędu to szukać dalej.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to szykuj się, bo idą przymrozki. Może będziesz miał okazję sprawdzić czy nadal problemy występują :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Nie wiem jak to działa ale gdy byłem na kompie i pokasował mi błędy poza jednym ,auto jeszcze nie chodziło jak należy brakowało mu werwy ,a dzisiaj po kilku dniach stania chodziła jak pszczółka było wszystko jak należy.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Możesz się spodziewać, że ten problem powróci dopóki nie znajdziesz przyczyny i jej ostatecznie nie wyeliminujesz.
    Samo się zepsuło i samo naprawiło działa w bardzo niewielu przypadkach.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Pewnie tak ale gdy wszystko działa ciężko jest prorokować trzeba poczekać do następnego razu.

  10. #30
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez daber Zobacz posta
    gdy byłem na kompie i pokasował mi błędy poza jednym
    I tu miałeś klucz w ręku. A tak z ciekawości: zapisałeś sobie błędy ??
    Bo jeśli miałeś błąd np. czujnika położenia wałka rozrządu to nie zdziw się jak za jakiś czas auto przełączy skrzynię w tryb serwisowy :)
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •