Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Nierówna praca silnika na biegu jałowym

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witaj nie równa praca pojawia się tylko z rana jak jest poniżej zera i auto dopiero się rozgrzewa,potem nic się nie dzieje.
    Z tym odsysaniem paliwa z pod pompy to raczej ślepa ulica dlatego że mam więcej niż połowa zbiornika paliwa tak więc pompa jest kompletnie zalana .Efekt zbyt małej ilości paliwa zaczyna się u mnie dopiero jak mam poniżej 30l wtedy auto nie równo pracuje ale i nie wkręca się na obroty .Gaszenie i odpalanie na nowo w tym momencie nic nie daje dalej kuleje ,a tu jest efekt zawodności elektroniki że wystarczy zgasić i ponownie odpalić ażeby nie równa praca zniknęła.Wydaje mi się że nie przelewanie paliwa wynika ze zbyt małego ciśnienia na wężu powrotnym a tu winowajcą może być pompa ,filtr paliwa lub regulator ciśnienia.
    Tak sobie pomyślałem a może czujnik temperatury silnika skoro problem pojawia się na granicy przejścia silnika z temperatury ujemnej na dodatnią i wtedy gdy auto było rozgrzane i trochę ostygło ale jak to zdiagnozować?

  2. #12
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Jedź na kompa :) Może czujnik położenia wałka rozrządu wymaga wymiany. Komp to wychwyci.
    Gra muzyka

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witam po dłuższej nieobecności .Byłem na kompie było kilka błędów typu przepływka czujnik wałka ,błąd nr 164 czujnik ciśnienia barometrycznego (Jeśli ktoś wie gdzie to jest i o co chodzi to byłbym wdzięczny za podpowiedz )no i nieszczęsny 140 regulacja termostatu . Piszę że nieszczęsny bo jako jedyny powraca reszta po wykasowaniu więcej się nie pojawia.Czytałem na innym forum na temat tego błędu koleś wymienił termostat i czujnik temperatury a błąd powracał tak więc do wymiany termostatu mi się nie pali. Pozostaje pytanie czy ten termostat trzeba adoptować?

    Mam takie pytanie bo auto nadal niema mocy mechanik podpowiada że może katalizatory zapchane ale jak to sprawdzić żeby na darmo ich nie wycinać?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Ja bym sprawdził te katalizatory,przy twoim silniku jest ich jak się nie mylę 4szt i 4 sondy, spróbuj na zimnym silniku po nich postukać,może będzie słychać jakieś grzechotanie
    sławomir

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Ale czy zapchane katalizatory nie tworzą błędów? Pukanie niewiele mi powie chodzi mi o zrobienie jakiegoś testu.
    Co do problemów z nie równą pracą na zimnym silniku i różne zachowanie silnika podczas jazdy to mogę się tylko domyślać że wina może jest termostatu tylko w jaki sposób skoro temperatura silnika jest ok?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Dręczy mnie wciąż pytanie czy mniejsza moc może być spowodowana tym błędem termostatu 140 czy jednak katalizatory i w jaki sposób można potwierdzić lub zaprzeczyć domniemaniom .

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego spróbuj odłączyć przed porannym odpaleniem czujnik temperatury silnika (po prawej od przepustnicy). Jak odpali ładnie i nie będzie się dusił, to możesz mieć uszkodzony przepływomierz. Spróbuj też odłączyć przepływomierz. Bez tych dwóch komponentów silnik powinien odpalić miękko i pracować równo.
    Pamiętaj, że gorący silnik bez czujnika temperatury trzeba kręcić dość długo żeby odpalił, dlatego rób to tylko dla testów, bo zarżniesz sobie za jakiś czas rozrusznik i aku.

    No i odpowiadam: Termostat ma zmienną ch-kę, żeby w momencie pałowania obniżać temperaturę silnika do 85 stopni, a podczas normalnej jazdy utrzymywać 105 stopni. Jest to związane z jakimiś konkretnymi procesami spalania, które w warunkach dużego wysilenia silnika przebiegają lepiej przy niższej temperaturze (znając BMW, chodzi pewnie o lepszy performance).
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Widzisz brunoz błędy które mi powyskakiwały to były po odpięciu przepływki ,po usunięciu ich żadne poza termostatem nie wyskakują . Trochę mocy odzyskał ale to jeszcze nie to co trzeba.Dlatego mam dylemat taki jak opisywałem w poprzednim poście.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Mi też przepływomierz nie pokazywał się w błędach i długo szukałem co jest nie tak. I po odpięciu go jak ręką odjął. A niedawno kupiłem nówkę i wszystko jest cacy.

    Spróbuj odpiąć przepływkę. Będzie Cię to kosztować jeszcze tylko jeden reset błędów w inpie.
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    To co mam odłączyć przepływkę i czujnik czy tylko przepływkę i jakiej mam się spodziewać reakcji?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •