Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: mniejsza moc na wkładce K&N M60B40

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Nie. Trzeba ją odczepić z takiego plastiku przy wylocie do puszki filtra. Ja nastepnie wyjalem halogen i ją tam ręką wyszarpałem :D razem z nią wypadło mi jakieś takie wygłuszenie które ją opasa. Niestety przez otwor po halogenie ta zwężka nie przejdzie wiec trzeba odkręcić plastikową osłonę z dołu pod halogenem (3 srubki) i tamtędy powinna wyjść

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    czyli odczepić tą rurę harmonijkę co doczepiona jest opaską do obudowy filtra? jeśli tam ma być odczepiona to silnik nie ciągnie ciepłego powietrza z komory silnika?
    sławomir

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    odczepić, a jak wymontujesz zwężkę to tą harmonijkę montujesz spowrotem i ciągnie powietrze tam skąd ciągnął.

    btw. zmierz przy okazji to zwężkę jak wyjmiesz, ciekaw jestem czy 4.0 ma taką samą jak 3.0

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta

    nie polecam jazdy bez filtra, patrząc na to co czasem można znaleźć na dnie puszki z nim to jest to co najmniej ryzykowne
    1km mozna przejechac, nic sie niestanie, chodzi mi o to ze wymiana filtra nic nieda, a wywalanie czesci dolotu powoduje tylko spadek momentu obrotowego

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    u mnie auto jedzie na 100% lepiej bo jadąc trasą tam gdzie zawsze mialem 60kmh teraz mam ponad 70 i muszę odejmować nogę z gazu, wczesniej tego nie bylo

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    z jakiej paki ma spowodowac spadek momentu poprzez większą ilość tlenu potrzebnego do procesu spalania???????

    wiadomo, że chiński gówniany stożek za 50zł bez zabudowy wciagający ciepłe powietrze pogorszy ale np dobrze dobrany filtr dobrej marki odpowiednio zabudowany i z dostarczonym powietrzem np z wlotów w zderzaku polepszy taka prawda zmniejszyć moment ot może zbyt luźny wydech

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    poza tym ta żwężka to juz nie jest dolot, bo on się kończy na puszcze filtra. To jest chwyt powietrza. Gdyby ta trąbka miala znaczenie dla momentu itd to producent na pewno nie robilby kolanka 180 st za nią

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dokładnie ale ogólnie proponowałbym Ci dobrus zastąpić ta zwężke rura równej średnicy np 10cm i pociagnąc ja do zderzaka najlepiej do dwóch różnych wlotów :) ja swój dolot na dniach będę zabudowywał własnie w ten sposób ( w sensie zamiast puszki mam filtr K&N nie typowy stożek ale cos podobnego o powierzchni ssania 2 razy takiej jak seryjna wkładka zabuduje go blachą zrobie wlot jak w seryjnyej uszce 10cm od strony świateł i orp-ócz tego doprowadze dwa doloty od wlotów w zderzaku )

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ok. 20lat temu powstała ciekawa książka na temat budowy układów dolotowych, napisał ją inżynier BMW który zajmował się układami dolotowymi ;)
    Dolot przez puszką także ma znaczenie, chociażby dlatego że źle skonstruowany dolot spowoduje, że tylko niewielka część filtra powietrza będzie pracować, reszta już nie.
    Ta zwężka ma m.in. za zadanie pracować jako tłumik szmerów ssania.


    Taka ciekawostka, po co jest siatka w przepływomierzu? :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Podlacze sie do tematu, rowniez mam jakas wkladke sportowa chyba KN lub podobnej marki i z tego co wiem nie byla czyszcona dobre 3lata:-) auto przyspiesza chyba ok ale czy dla porownania moge ja wyciagnac na jakis czas i sprawdzic czy bedzie roznica w mocy bez filtra?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •