Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: e38 odpala gaśnie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    56
    BMW
    735i kat
    Skąd
    wlkp

    e38 odpala gaśnie

    witam

    mam problem z moja 735
    mianowicie nie ma żadnych błędów a auto odpala i po chwili gaśnie i tak kilka razy nieraz odpali za pierwszym razem i jest ok innym razem odpali i zgasnie z 4 razy zanim odpali i chodzi co może być przyczyną pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    czujnik położenia wałka na 100 procent typowy problem m62 zresztą mam to samo

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    56
    BMW
    735i kat
    Skąd
    wlkp
    a to komp tego nie powinien pokazać??
    pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    powinien właśnie dlatego się dziwie ale jeśli chodzi tak z dwie sekundy i gaśnie to tak jak Ci mowie

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Gdyby to była pompa paliwa, to miałbyś komunikat o zbyt ubogiej mieszance paliwa (jak spada ciśnienie) o objawy kaszlu silnika.. Tak więc to nie jest to.

    Wziąłeś pod uwagę, że masz może luźną kostkę od stacyjki albo nie styka po powrocie na poz. zapłon? Efekt jest taki jak byś zgasił normalnie silnik. Stąd brak jest błędów..
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    witam, pozwole sobie opisac swoj problem w tym temacie bo jest on dosc podobny.
    A wiec sprawa wyglada tak ze autko odpala ladnie, przez pol min chodzi ok a pozniej zaczynaja falowac obroty tak jakby nie dostawal wystarczajacej ilosci paliwa. I dzieje sie to do momentu az wskazowka temp przekroczy niebieskie pole.
    Gdy byly mrozy zdarzalo sie tak ze dopoki silnik sie nie rozgrzal do ok. 30* to trzeba bylo trzymac caly czas na obrotach,w przeciwnym wypadku gasl. Teraz nie gasnie ale to falowanie mnie niepokoi.Pozatym silnik pracuje bez zarzutu. Na gazie chodzi ok, jak sie rozgrzeje na benzynie tez.
    Co moze byc winne? pompka w baku, zapchany filtr paliwa(nie wymienialem) a moze przeplywka? Nie mam za bardzo mozliwosci podpiecia pod kompa dlatego moze tu cos Panowie podpowiecie?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Krzysiek, sprawdź czy dzieje się też na zimno tak przy odpiętej wtyczce przepływomierza.
    Poza tym falowanie obrotów to może być przeciek w kolektorze dolotowym (uszczelki) - sprawdź plakiem lub sondy lambda (Inpa).

    Ja obstawiam dwie przyczyny: przepływomierz oraz lewe powietrze w dolocie. Te dwie rzeczy możesz sprawdzić akurat niewielkim kosztem.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    56
    BMW
    735i kat
    Skąd
    wlkp
    ok sprawdze jeszczę tą stacyjke dzięki za pomoc pozdrawiam

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Źle ustawiona instalacja gazowa powoduje dokładnie to samo. Dobra diagnoza kompem wiele powinna wyjaśnić ale tylko kogoś co ma o tym pojęcie. Na kompie da się zobaczyć czy jest lewe powietrze, czy sondy są ok i czy komp się mocno rozregulował. Jak tak to w którą stronę. Jak będzie padająca pompa paliwa to komp nie złapie błędu na ubogą mieszankę do póki sondy się nie zagrzeją. Muszą być spełnione warunki do sprawdzenia sond i mieszanki.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1989 Zobacz posta
    witam, pozwole sobie opisac swoj problem w tym temacie bo jest on dosc podobny.
    A wiec sprawa wyglada tak ze autko odpala ladnie, przez pol min chodzi ok a pozniej zaczynaja falowac obroty tak jakby nie dostawal wystarczajacej ilosci paliwa. I dzieje sie to do momentu az wskazowka temp przekroczy niebieskie pole.
    Gdy byly mrozy zdarzalo sie tak ze dopoki silnik sie nie rozgrzal do ok. 30* to trzeba bylo trzymac caly czas na obrotach,w przeciwnym wypadku gasl. Teraz nie gasnie ale to falowanie mnie niepokoi.Pozatym silnik pracuje bez zarzutu. Na gazie chodzi ok, jak sie rozgrzeje na benzynie tez.
    Co moze byc winne? pompka w baku, zapchany filtr paliwa(nie wymienialem) a moze przeplywka? Nie mam za bardzo mozliwosci podpiecia pod kompa dlatego moze tu cos Panowie podpowiecie?
    odgrzewam kotleta - jak się zakończyła historia?
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •