Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z sondami ale co konkretnie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Problem z sondami ale co konkretnie

    Witam powie ktoś co konkretnie dzieje się z sondami bo mam drugi komplet, najpierw miałem oryginalne z 95r jedna padła potem kupiłem dedykowane ngk ale auto paliło 20L teraz założyłem używki od znajomego co przywiózł anglika 730 95r i dalej wywala sondy ale chciałbym widzieć co dokładnie oznaczają te błędy. Carsoft wyrzucił jeszcze błąd czujnika położenia przepustnicy czy trzeba go wymienić, na co może mieć on wpływ bo nic specjalnego nie zauważyłem w pracy silnika, wszystko jest ok ma moc , co prawda delikatnie drga na wolnych ale to może przez sondy.

    [IMG=http://img805.imageshack.us/img805/5931/sondy2.png][/IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
    [IMG=http://img9.imageshack.us/img9/5327/carsoft.png][/IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Witaj,

    a czy na pewno te wszystkie sondy są sprawne? Może zamontowałeś kolejną uszkodzoną?
    Może zamontowałeś sondę szerokopasmową (np. od Siemensa) zamiast zwykłej?

    Polecam Ci zakupienie NOWEJ sondy uniwersalnej Bosch (dobranej do osprzętu silnika). Sprawdzone, że działa idealnie.
    Było już wiele o tym, że zamienniki są kiepskie i jest to raczej rozwiązanie chwilowe dla lubiących często leżeć pod autem.

    Sondy używane mogą działać kolejne 3 lata a mogą się równie dobrze zepsuć po samym wykręceniu z dawcy.. Nie masz nigdy pewności na co trafisz.
    Poza tym stare sondy działają gorzej od nowych (są wolniejsze lub działają w mniejszym zakresie pomiarowym).

    Co do drugiego błędu to sprawdź czujnik położenia przepustnicy (TPV). Może jest uszkodzony lub zabrudzony? Ma trzy przewody i możesz sprawdzić jego działanie ohmomierzem (działa jak potencjometr).
    Taki czujnik informuje komputer silnika o położeniu pedału gazu. Ma to znaczenie dla jakości pracy silnika, choć jego malfunkcja nie spowoduje całkowitego wyłączenia silnika. W E36 np. powodowało nieuzasadnione wkręcanie się na obroty powyżej 2000 lub na pracy na jałowym falowanie albo podwyższone obroty. Może też spowodować wolniejszą reakcję na wciśnięcie gazu itp.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 27-02-2012 o 10:00
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    aha a pod pojęciem sondy uniwersalnej bosch rozumiesz sondę do której dorobić trzeba wtyczkę? np taka http://moto.allegro.pl/sonda-lambda-...089362060.html

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Dokładnie. Zasugerowałem się, że szukasz rozwiązania budżetowego, stąd propozycja niedrogiej sondy uniwersalnej.
    Natomiast równie dobrze możesz zakupić takie z wtyczkami.

    W moim przypadku z montażem sond męczył się mechanik (podniesienie auta, wykręcenie starych sond, z czego okazało się, że jedna rozpadła się przy demontażu, a druga zapiekła na tyle, że mechanik musiał przyspawać nowy gwint na rurze ze zmodyfikowanej nakrętki w miejsce starego. No i łączenie kabelków tymi kostkami też mu pozostawiłem.

    W tym czasie wypiłem kawę, zjadłem pączka, poczytałem kolorowe gazety moto i posiedziałem przy radiu w poczekalni warsztatu.. I zapłaciłem 40 zł za to :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •