Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Klapa bagaznika sama sie otwiera.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI

    Klapa bagaznika sama sie otwiera.

    Witam nie znalazlem podobnego tematu wiec zalozylem ten. Spotkal sie ktos z czyms takim ? Klapa bagaznika sama sie otwiera jak auto jest odpalone i wyskakuje komunikat kofferraum ofen (otwarta klapa bagaznika) . Co najlepsze otwiera sie podczas jazdy , dobrze ze mam uszkodzone silowniki bo by sie otwierala cala :D a tak to tylko sie uchyla leciutko i zaraz zamyka... Mial ktos podobna sytuacje u siebie? domyslam sie ze to cos z komputerem... moze reset cos pomoze... hmmm ?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W klapie przy zamku masz jeden mikrostyk, na słupku przednim(w kabinie) masz drugi przycisk. Odłącz po kolei mikrostyki i sprawdź czy przestanie.
    Może mikrostyk w klapie się uszkodził.

    Inna opcja(często zdarza się w E39 i E46) to przełamane przewody idące z klapy do środka. Może akurat tak wyszło, że przewody odpowiedzialne za mikrostyk zwierają się ze sobą.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    Chodzi o ten przycisk do otwierania bagaznika ktory znajduje sie w kabinie? a ten mikrostyk jak dokladnie wyglada ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    no i problem sie rozwiazal sam... dzis juz z klapa wsyztsko wporzadku ale czym to bylo spwodowane oto jest pytanie? wilgoc ? mroz?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez GRABA730i Zobacz posta
    no i problem sie rozwiazal sam... dzis juz z klapa wsyztsko wporzadku ale czym to bylo spwodowane oto jest pytanie? wilgoc ? mroz?
    no raczej problem sie sam nie rozwiazał a jedynie chwilowo dał Ci spokoj. Nic samo sie nie naprawia(zapamietaj)
    Radzil bym jednak tego nie zlekcewazyc i zlokalizowac usterke, by w przyszlosci nie bylo przykrej niespodzianki.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    ostatnio mialem podobna sytuacje nie dzialaly mi kierunki tzn. dzialaly ale na desce nie pokazywalo sygnalizacji i nie dzialaly dlugie i problem tez sie sam rozwiazal takze mysle ze moze gdzies dostala sie wilgoc lub bylo to spowodowane mrozem...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    A ja myślę, żebyś przyjrzał się dogłębnie elektryce. Najpierw kierunki, teraz klapa a jutro? ( oczywiście nie życzę nowych przygód ). Ale przegląd elektryki możesz zrobić. Posprawdzaj sobie połączenia, kostki, styki, masy. Popsikaj sobie w złącza preparatem wypierającym wilgoć jeśli mogła się dostać, przeczyść masy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    A ja myślę, żebyś przyjrzał się dogłębnie elektryce. Najpierw kierunki, teraz klapa a jutro? ( oczywiście nie życzę nowych przygód ). Ale przegląd elektryki możesz zrobić. Posprawdzaj sobie połączenia, kostki, styki, masy. Popsikaj sobie w złącza preparatem wypierającym wilgoć jeśli mogła się dostać, przeczyść masy.
    dokladnie, zebys kiedys nie mial takiej niespodzianki jak jazda noca w terenie niezabudowanym przez las a tu... pstryyk i nie masz swiatel:)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1989 Zobacz posta
    dokladnie, zebys kiedys nie mial takiej niespodzianki jak jazda noca w terenie niezabudowanym przez las a tu... pstryyk i nie masz swiatel:)
    Ja miałem dokładnie taką jaką opisałeś. Ciemny las, noc i pstryk prawa lampa zgasła. Dobrze, że jechałem 60km/h bo dosłownie przed samą maską zobaczyłem ludzika idącego sobie prawą stroną drogi, 1,5m od pobocza jak na złość ubranego na czarno. Nie trafiłem go, ale serce mi do gardła skoczyło.

    Sorry za OT

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •