Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 735i przestała odpalać !

  1. #1
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    735i przestała odpalać !

    Jak w tytule. Nic podobnego nie znalazłem więc pytam: auto samo zgasło po ok 10 min. pracy na wolnych obrotach na postoju, nie chciało potem wcale zakręcić. Dziś wymieniłem rozrusznik, odpaliła za 3 razem i chodziła nierówno jakby nie na wszystkie gary, pochodziła tak z 5 min. potem próbowałem wyjechać z garażu i zgasła, próba ponownego odpalenia i silnik kręci ale nie chce odpalić. Świece maja przejechane ok 15 tys kable nie ruszane minimum od 4 lat, palec i kopułka też raczej nie ruszany, komputer żadnych błędów nie wyświetla. Co Wam sie jeszcze nasuwa na myśl?
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Zacznij od tego co wymieniłeś. Powymieniaj kable, świece i inne odpowiedzialne za zapłon.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Witaj tequila1909 nie wiem jak jest w e32 ale u mnie był podobny problem, wymieniłem czujnik polożenia wału i chodzi jak zegarek. Z tym że mój fachman od elektryki powiedział że jakby padł czujnik wałka rozrządu to by wogóle nie odpaliła więc jedz na kompa i dowiesz się na 100%
    BMW - radość z jazdy!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    Po 1. wykręć jedną świecę i zobacz czy jest iskra.
    2. Odkręć przewód paliwowy przy kolektorze ssącym (ten który doprowadza paliwo- po prawej) i zobacz czy pompka pompuje paliwo (wsadź wężyk do butelki i zakręć rozrusznikiem przez 2 sekundy) ew. sprawdź bezpiecznik 23 (od pompki paliwa).
    3. Możesz ściągnąć kopułkę i obejrzeć stan palca. U mnie był pęknięty od strony wewnętrznej i miał przebicie na zimno chodził w miare a jak sie rozgrzał to już amen zgasł i nie odpalił do póki temperatura silnika nie spadła do minimum.
    4. Ściągnij pokrywe tej plastikowej listwy z kabelkami na silniku. Weź żaróweczke taką jak masz w bagażniku do oświetlenia (walcowa)- podłużna (KONIECZNIE MUSI BYĆ TAKA A NIE INNA!). Dolutuj do niej 2 kabelki ew. przymocuj na taśmę i nie ściągająć wtyczki z wtrysku, wetknij końce kabelków do wtyczki od wtrysku (od góry bezproblemowo wchodzi). No i podczas kręcenia rozrusznikiem powinna błyskać. Najlepiej jak jedna osoba kręci a druga patrzy czy błyska. Jeżeli nie błyska to albo uszkodzony sterownik silnika albo czujnik położenia wału.
    5. Przeczyść masę silnika, przy podłużnicy i przy łapie silnika.
    6. Jeżeli to wszystko nie dało rezultatu to wykręć listwę wtryskową, ustaw ją wtryskami do góry, kręć rozrusznikiem i patrz czy każdy rozpyla.

  5. #5
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Problem rozwiązany, pompa paliwa i filtr były tak zasyfione że szkoda gadać, oprócz tego z baku parę garści szlamu trzeba było wyjąć.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •