Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wymiana prętu/wałka siedzenia elektrycznego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Wymiana prętu/wałka siedzenia elektrycznego

    Witam

    Chce wymienić pręt przekazujący napęd z silnika elektrycznego na oparcie przedniego fotela elektrycznego wersja sportowa. Wygląda to tak:

    http://realoem.com/bmw/showparts.do?...22&hg=52&fg=10

    el. nr 5

    Demontaż po stronie silnika - bez problemu, jednak mam problem po stronie oparcia. Wykręciłem boczną śrubkę na krzyżak i nic. Mogę lekko ruszać prętem przód tył ale jego próg nie może przejść i nie mogę go wyjąć. Co robić? Czy coś jeszcze trzeba zdemontować?


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    chyba muszę wywalić cały fotel. Czy on się trzyma na tych dziwnych śrubach TORX-E, czyli coś takiego:



    ile tych śrub muszę wykręcić? wg rad na http://bmwe32.masscom.net/ ale to chyba coś za mało?

    Ile plus minus może ważyć fotel?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Element nr 5 to napęd zagłówka. A dlaczego musisz wymienić? Ja u siebie miałem problem i wystarczyło skrócenie o 5mm pancerza tej linki i działa bez zarzutu do dziś.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez maciej730 Zobacz posta
    Element nr 5 to napęd zagłówka. A dlaczego musisz wymienić? Ja u siebie miałem problem i wystarczyło skrócenie o 5mm pancerza tej linki i działa bez zarzutu do dziś.
    widocznie zły schemat dałem: mi chodzi o napęd oparcia. Cały ten drut mam złamany, razem z pancerzem.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    W więc chodzi o część nr 13 tutaj:

    http://parts.bmwofsouthatlanta.com/s...ssembly=259497

    Jak to zdemontować?

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    po 1 fotel trzyma się na 2 śrubach torx na końcu szyny po odjechaniu fotela do przodu zobaczysz je
    po ich odkręceniu fotela tył do góry i pchasz do przodu
    zdejmij tylna ściankę fotela odepnij kable na dole oparcia zobaczysz sprężyny zwolnij je i taki odstający pręcik popchnij do dołu (oddzielisz oparcie od siedziska)
    demontujesz poszycie siedziska i dobierasz się do demontażu linki jak dobrze pamiętam pancerz w mechanizmie przekładniowym jest mocowany mała śrubka ale jak zdejmiesz poszycie to wszystko zobaczysz

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez jarek88 Zobacz posta
    po 1 fotel trzyma się na 2 śrubach torx na końcu szyny po odjechaniu fotela do przodu zobaczysz je
    po ich odkręceniu fotela tył do góry i pchasz do przodu
    zdejmij tylna ściankę fotela odepnij kable na dole oparcia zobaczysz sprężyny zwolnij je i taki odstający pręcik popchnij do dołu (oddzielisz oparcie od siedziska)
    demontujesz poszycie siedziska i dobierasz się do demontażu linki jak dobrze pamiętam pancerz w mechanizmie przekładniowym jest mocowany mała śrubka ale jak zdejmiesz poszycie to wszystko zobaczysz
    czyli mam wyjąć fotel czy raczej próbować rozbierać oparcie?

    Aha i jedną śrubkę od montażu tego "pręta" wykręciłem... i dalej nic.

    A fotek serio trzyma się tylko na dwóch śrubach? to od przodu jest w jakiś wsuwkach?
    Ostatnio edytowane przez Michael7 ; 25-02-2012 o 18:22

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    najlepiej wyjąc cały fotel po co się gimnastykować w aucie
    od przodu jest że tak powiem zakotwiczony tył fotela do góry i pchnij do przodu
    jedna śrubkę ale którą???

    poczekaj już ide do garażu zerkne bo mam akurat fotel rozebrany

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Taką śrubkę co jest bezpośrednio w elemencie który trzyma linkę. Zwykła krzyżakowa, o średnicy łba około 4mm... tylko obawiam się że nie ona jedna trzyma tę linkę :(

    A ten fotel co masz to elektryk?

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    tak elektryczny nie sport ale budowa mechanizmu jest ta sama trzeba odkręcić całą przekładnie od stelaża z boku od zewnętrznej strony widać 2 śruby odkręć je na końcu jest tez wałek z pierścieniem zabezpieczającym ,musisz zdjąć tez zabezpieczenie wtedy mechanizm powinien oddzielić się od stelaża gdy już go zdemontujesz zobaczysz kilka śrubek którymi jest przykręcona obudowa całego mechanizmu poluzuj je lub wykręć całe i wtedy pancerz linki powinien wyjść

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •