Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 728i dym spod maski

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kortrijk/Belgia
    Blog
    1

    Post 728i dym spod maski

    Witam,

    Jak w temacie... od jakiegoś czasu zaczeło mi sie dymić spod maski(m52b28). Pierwsze podejrzenie to uszczelka kopułki - widać było ślady cieknącego oleju na kolektor wydechowy i stąd też dym.
    Uszczelka wymieniona i .... i nic ;/ Objaw jest teraz taki że dymi sie jakby z pod uszczelki przy 6'tym cylindrze a gdy odkręce korek od oleju przestaje.

    Ktoś mi mówił że to może być zapchana odma, ale czy to są jej objawy ? samochód co prawda bierze troche oleju ale nie kopci z wydechu, nie trzęsie nim w zimne ani ciepłe dni, nie chodzi głośno ani nie "szumi". Poprzedni właściciel coś przy niej robił i została mu jakaś sprężynka właśnie z odmy - szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak pracuje odma albo po co ta sprężynka może tam być. Od zakupu zrobiłem już dobre 60tkm i dopiero od paru dni mam taki objaw. Dodam że samochód ma 300tyś km a chodzi jak zegarek więc nie chciał bym żeby coś sie stało serduszku ;)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Słuchaj, a może nowa uszczelka dobrze nie przylega i dalej leci. Czasem tak się zdarza ;) Dałeś trochę silikonu na rogach uszczelki przy montażu? Odma raczej nie ma nic do tego. Nie wiem też jak dawno wymieniłeś tą uszczelkę bo jeśli dopiero co, to może wypalają się jeszcze pozostałości oleju który leciał wcześniej. U mnie właśnie tak było ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kortrijk/Belgia
    Blog
    1
    Pomyślałem też o tym i zanim zamontowałem wszystko było dokładnie odtłuszczone. Samochód pochodził sobie z 20 minut na wolnych obrotach i widać wyraźnie że wypluwa olej na cewke przy 6'tym cylindrze. wszystko dobrze dokręcone, przy dokręcaniu wszystkie śruby doszły do końca, i tak w ogóle to chciałem skrucić troche (albo dać więcej podkładek) te nakrętki bo mi sie wydaje że są ciut za długie i właśnie nie ma możliwości żeby uszczelke dobrze dokręcić.

    Tak czy owak, jeżeli dobrze rozumiem zadanie odmy to powinna ona wszystkie opary z nad klawiatury wciągać i puścić ponownie do zasysanego powietrza ?
    W jaki sposób moge sprawdzić czy odma działa prawidłowo ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    A gumki pod nakrętki dałeś nowe?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kortrijk/Belgia
    Blog
    1
    o tym nie pomyślałem, pewnie ma to duży wpływ bo nowe gumki są o wiele grubsze niż stare 19letnie ori. Jutro wstawie nowe gumki i okaże sie co mi serduszko powie na to. Dzięki za pomoc ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    jesli po odkreceniu korka wlewu oleju silnik zaczyna mocno kulec to odma jest ok. a jesli nic sie nie dzieje lub silnik tylko w minimalnym stopniu zmienil prace to odma do wymiany.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mkoz_1 Zobacz posta
    jesli po odkreceniu korka wlewu oleju silnik zaczyna mocno kulec to odma jest ok. a jesli nic sie nie dzieje lub silnik tylko w minimalnym stopniu zmienil prace to odma do wymiany.
    No, chyba jest dokładnie odwrotnie ;) Jak silnik kuleje po odkręceniu korka to odma padnięta. Przynajmniej tak jest w wersji z pojedynczym Vanosem bo w wersji z podwójnym kiedyś słyszałem, że objawy bywają inne. Odma ma za zadanie odpowietrzenie skrzyni korbowej. Jeśli jej nigdy nie wymieniałeś to polecam ją sprawdzić jak i węże które do niej idą bo często są mocno przegnite. Wbrew pozorom odma ma bardzo duży wpływ na pracę silnika ;)
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 23-08-2015 o 20:41

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kortrijk/Belgia
    Blog
    1
    Wydaje mi sie że jest tak jak pisze Słowik, pod odkręceniu korka silnik nie powinien kuleć w żaden sposób.

    U mnie czy korek jest, czy go nie ma to nic nie zmienia w pracy silnika.
    A odpowiedzcie mi na pytanie, Czy zadanie odmy to powinna ona wszystkie opary z nad klawiatury wciągać i puścić ponownie do zasysanego powietrza ?
    Pytałem paru osób i mówią że tak jest, ale ci ludzie to żadni mechanicy więc wole spytać kogoś kto sie na tym zna bardziej.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maxiSSkyline Zobacz posta
    Wydaje mi sie że jest tak jak pisze Słowik, pod odkręceniu korka silnik nie powinien kuleć w żaden sposób.

    U mnie czy korek jest, czy go nie ma to nic nie zmienia w pracy silnika.
    A odpowiedzcie mi na pytanie, Czy zadanie odmy to powinna ona wszystkie opary z nad klawiatury wciągać i puścić ponownie do zasysanego powietrza ?
    Pytałem paru osób i mówią że tak jest, ale ci ludzie to żadni mechanicy więc wole spytać kogoś kto sie na tym zna bardziej.
    W skrzyni korbowej pod tłokami powstaje nadciśnienie w wyniku przedostawania się powietrza lub gazów spalinowych z komory spalania. Odma ma za zadanie odprowadzić nagromadzone gazy z powrotem do cylindrów. Na pewno więc nie odpowiada za odprowadzenie oparów znad klawiatury ;) Aczkolwiek jeśli jest nie sprawna to może dojść do tego, że zaczną puszczać różne uszczelnienia w silniku.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 23-08-2015 o 21:08

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Słowik generalnie na idiotow szkoda mi czasu ale dla ciebie zrobie wyjatek bo wprowadzasz ludzi w błąd. Zadaniem odmy jest odseparowanie gazow spalinowych od oleju ktore przedostaja sie przez pierscienie tłokowe (ktore nawet jako nowe nie uszczelnija w 100% komory spalania). Jesli mamy sprawna odme to po odkreceniu wlelu oleju silnik zasysa powietrze atmosferyczne które wędruje przez drożną odme do kolektora ssacego omijajac przeplywke w efekcie silnik zasysa powietrze o którym nie wie przez to zaczyna powaznie kuleć. Gdy mamy zasyfiona 15letnia odme droga miedzy wlewem oleju a kolektorem ssacym jest "zagrodzona" przez co nawet po odkreceniu wlewu nic sie z silnikiem nie dzieje. PS. polecam tobie wymienic odme bo ja mam nowa jak i caly osprzet silnika.

Podobne wątki

  1. Olej spod głowicy
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 21:36
  2. [silnik] Dym spod maski!
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 18:31
  3. [silnik] Przeraźliwe wycie spod maski
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 22:13
  4. [E38] Pozdrowienia spod granicy
    Przez Janek7er w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 11:58
  5. [ elektryka] Kable spod maski silnika
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 10:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •