Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Wymiana reflektorów H7 na oryginalny Xenon

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Ja dołączę się do tematu moja jest po lifcie i sprysk na lamy jest co 5-te nacisnięcie manetką i dodatkowy zbiorniczek tylko do lamp.Ale czy można to zmontować nie wiem ale cuda się zdarzają.
    haha ale dzisiaj mialem ubaw z Was chlopaki.
    Bez xenonu 4l z xenonem 6 litrow a dodatkowy zbiornik jest pojemnosci 1 litra i jest do plynu "intensywnego mycia" jest to specjalny koncentrat plynu, ktory jest dodatkowo dawkowany do samego plynu po nacisnieciu przycisku S w manetce.

    Do autora, taniej kupisz nowe reflektory w ASO i zalozysz dobre zarowki i za tym pojda bardzo dobre swiatla niz zalozysz kompletny xenon z kodowaniem sterwonikow itd.
    Zupelnie bezsensowna sprawa.
    Mnie za to zaciekawil fakt wykozystania zarowek H7 w swiatlach mijania. Napewno nie mylisz? H7 to sa wykorzystywane jako swiatla drogowe, nie wiedzialem, ze w 7er wychodzily reflektory bez soczewki.

    @szajbos skoro nowe spryskiwacze sa takie tanie to kup je prosze. Sprawdz cene calego zestawu a nie chromowanej nakladki na listwy w zderzaku ;)
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 28-02-2012 o 21:27

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Mnie za to zaciekawil fakt wykozystania zarowek H7 w swiatlach mijania. Napewno nie mylisz?
    U mnie w światłach mijania tez są H7...wymieniałem kilka dni temu.A najciekawsze jest to,że w instrukcji zalączonej do auta jest pokazane,że H1...jednak okazało się,że instrukcja nie jest od tego auta,gość załatwił sobie instrukcje po szwedzku i do auta przed liftem.U mnie też nie ma soczewek w lampach.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    @szajbos skoro nowe spryskiwacze sa takie tanie to kup je prosze. Sprawdz cene calego zestawu a nie chromowanej nakladki na listwy w zderzaku
    Sorry że nie jestem taki zaje**sty i bogaty żeby wydawać bezsensownie kasę na nowy retrofit sprysków reflektorów.

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...37&hg=61&fg=45

    części nr 11 i 12 miałem kupione nowe (więc są to całe dysze, a nie same chromiki), reszta używki. Z zamontowaniem w warsztacie wyszło jakoś 500 PLN.


    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Do autora, taniej kupisz nowe reflektory w ASO i zalozysz dobre zarowki i za tym pojda bardzo dobre swiatla niz zalozysz kompletny xenon z kodowaniem sterwonikow
    No to już zajebichna bzdura. Koszt w ASO jednego reflektora bez ksenonu to ok. 2100 PLN. Co razem daje 4200 + 100 za kpl. żarówek H7 dobrych.

    Kupno angielskich ksenonów do polifta to od 600 do 1000 PLN. Do tego soczewki z e60 lub e53 na biksenonie (oczywiście EU) da się wyrwać za 100 - 250 PLN. Regeneracja odbłyśników to od 100 do 200 PLN za oba. Do tego spryskiwacze na używanych częściach (chyba że ktoś ma zanadto kasy) to koszt do 350 PLN za części. LCM pod ksenon kolejne 150. Czujniki na wachacze to ok. 300 za kpl. używek. No i trochę umiejętności i kogoś z kompem i NCS'em. Do tego nowe palniki GE (mam takie ponad rok i świecą świetnie) to koszt 250 PLN. 2500 licząc mało optymistyczny wariant, a myślę że jakby poszukać to i poniżej 2000 się da bez problemu. Co nijak ma się do 4300 za nowe reflektory H7 z nowymi żarówkami.

  4. #24
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    jeżeli chodzi o soczewki pod bixenon to gość w pęgowie na ulicy lesnej sprzedaje komplety za 70 zł , ja od niego kupiłm ponad rok temu
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  5. #25
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    szajboss nie stukales dawno czy jak? Reflektory do pierwszych modeli sa na bank tanie jak nie w ASO to w Boschu ale nie o to chodzi... widocznie niektorzy z Was maja 18 lat i duzo czasu na dlubanie w garazu... Dla mnie bez sensu i tyle. Lepiej rozebrac wyczyscic, dac nowe szkla i do pszodu.

    Co do H1 to zarowka pod soczewke...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    szajboss nie stukales dawno czy jak? Reflektory do pierwszych modeli sa na bank tanie jak nie w ASO to w Boschu ale nie o to chodzi... widocznie niektorzy z Was maja 18 lat i duzo czasu na dlubanie w garazu... Dla mnie bez sensu i tyle
    Akurat moje stukanie to nie Twoja brocha. I tyle dobrze.

    Ale jeśli już mi tak przytykasz, to teraz moja kolej. Chyba kolego czas do szkoły na powtórkę z czytania, bo temat jest o POLIFCIE. A do niego nawet orginalne klosze kosztują sporo. O co zresztą też już się wykłócałeś ze mną w innym temacie i niestety poległeś. Ale spoko, jeśli uważasz że da się dostać tanio w ASO lub Boschu reflektory to proszę bardzo, pokaż no mnie to. Tylko pamiętaj, POLIFT, modele od 9/98.



    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Lepiej rozebrac wyczyscic, dac nowe szkla i do pszodu.
    I tak czy owak będzie słabiej niż przy ksenonie. Same nowe szkła orginalne (bo Ty przecież tylko takie) to koszt ok. 1400 PLN bez zniżek w ASO. Marna oszczędność.


    PS. Nie piszemy "pszodu" tylko przodu ;)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Panowie gdybym chciał dowiedzieć się w jaki sposób sprawić, aby zwykłe lampy świeciły lepiej, to bym o to zapytał. Moim celem jest wymiana na ksenony oryginalne, a nie żadne dziadowskie HID-y z allegro. Chcę to zrobić w taki sposób, aby policja nie mogła mi się do tego przyczepić. Dobry ksenon świeci lepiej nawet od najlepszej żarówki H7. Poza tym wszystkie żarówki o zwiększonej wydajności, czyli +30% +50% świecą odpowiednio krócej od standardowych żarówek, a jak wiadomo komplet takich żaróweczek to ok 100 zł, więc nie tanio.

  8. #28
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Szajboss...
    1. Ja sie nie kloce tylko dyskutuje, nie myl tych dwoch pojec ok
    2. Mowa jest o aucie z 94 roku wiec daleko tutaj do liftingu

    Kris, ja bede nieugiety, wedlug mnie to zbyt wielka ingerencja, do wymiany jest tak wiele roznych podzespolow i tyle pierdol... z elektryka i elektronika, ze lepiej zmienic auto.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Coboss bez jaj, dla ksenonów nie zmienię dobrego, sprawdzonego samochodu. Jeśli okaże się to nie możliwe, to wtedy będę zastanawiał się co zrobić ze zwykłymi lampami, a na razie badam możliwość wymiany na ksenony.

    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    2. Mowa jest o aucie z 94 roku wiec daleko tutaj do liftingu
    Moje auto jest z 99 roku, więc jest po liftingu.

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Doczytalem teraz... sorki, nie mialem pojecia, ze po lifcie wychodzily auta bez xenonu i bez soczewki...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •