Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: chip z allegro do bmw e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    chip z allegro do bmw e38

    Witam przypadkowo znalazłem na allegro chipy do bmw e38,nigdy bym tego nie zamontował ale z czystej ciekawości czy takie urządzenie faktycznie może poprawić osiągi auta?-http://allegro.pl/chip-tuning-box-25km-bmw-740i-e38-286km-benzyna-i2161843217.html
    sławomir

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Równie dobrze możesz kupić sobie magnetyzer :D Działa na podobnej zasadzie, czyli w ogóle.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Chip działa, ale to jest oszukiwanie silnika i wcale efekty sumaryczne nie będą różniły się od tych, kiedy masz niesprawny przepływomierz. Nie warto w każdym razie.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    To ja z ciekawosci podpytam. A co z takimi za 700 zl i lepiej? Tak samo? No i druga sprawa- diesel. Czy na klekota takie rzczy dzialaja czy tez jest to strata kasy?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    tak jak się robi programy do diesli tak samo można zrobić program do m60 efekty nie będą takie jak w dieslu bo nie ma tu aż tak dużo elementów sterujących jak w dieslu z turbo. Ale podejrzewam że w m60b40 da się zrobić ok 300 km ale mówię tu że o zrobieniu programu w prof. firmie. Kwestia czy taki box z allegro jak jest do wszystkiego to nie chce mi się wierzyć że coś zmieni.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Z tego co się orientuję, jedyne chipy warte uwagi to takie, które są montowane w miejsce fabrycznego w komputerze + przeprogramowanie mapy do nowych wartości. Nie wiem ile dokładnie to kosztuje, ale szacuje, że oscyluje w okolicach 1500zł. I takie rzeczy robią sprawdzone warsztaty ( typu krakowski V-tech )

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    chip moim zdaniem to przede wszystkim taki ktory zrobi firma tuningowa pod dane auto, a nie allegro:) i tyle ode mnie:)

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    To ja z ciekawosci podpytam. A co z takimi za 700 zl i lepiej? Tak samo? No i druga sprawa- diesel. Czy na klekota takie rzczy dzialaja czy tez jest to strata kasy?

    Takie "czpy" już są lepsze, nie kupujesz jednak jakiejś kostki do wczepienia w instalacje, tylko jedziesz na przeprogramowanie mapy czy wgranie nowej pod konkretny samochód. Można to dobrze zrobić za 600zł i więcej, zależy od tego kto jak się ceni.
    Turbo diesel ma większy potencjał niż benzyna. W żadnym przypadku nie można przesadzić, tolerancja to coś około 10-15% podniesienia mocy. Oczywiście można i 50%, ale daleko nie zajedziesz :)

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    To, ze poprawienie softu w odpowiedniej firmie ma sens to wiem. Skupilbym sie typowo na tych gotowcach z gornej polki...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Typowe gotowce tak zwane CHIPY czy CHIPBOXY po wczepieniu ich w wiązkę powodują że do komputera docierają oszukane dane o zaniżonych wartościach,krótko mówiąc : za mało powietrza,za mało paliwa,no i sprężarka daje więcęj powietrza,pompa więcęj paliwa.Auto zapier...ale może wyskoczyć błąd,może się turbo skończyć,może się wypalić dziura w tłoku...

    Acha w benzynowym silniku wolnossącym zwiększanie mocy jest ekonomicznie nieuzasadnione.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 01-03-2012 o 09:33
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •