Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: kick down- czy działa dobrze?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ

    kick down- czy działa dobrze?

    witam szukałem na forum ale nie znalazłem. mam kilka pytań odnośnie kick downa bo nie jestem pewiem czy u mnie działa dobrze.
    1. czy kick down działa od iluś obrotów np. 1800?? czy wcześniej też powinien?

    2. czy jeżeli jade przykładowo 200km/h po wdepnięciu powinien zrzucić na niższy bieg czy jest jakaś blokada bo to by zabiło skrzynie?

    3 czy kick down powinien działać tak samo na wszystkich trybach skrzyni?
    4 jak prawidłowo obsługiwać sie kick downem? jedno wciśnięcie czy przytrzymanie?
    5 ewentualnie prosze o instrukcje jak by go przeczyścić czy jakieś styki przy nim.
    pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar djbinek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    137
    BMW
    E38 1998 2,8
    Skąd
    Toruń / Cork
    Blog
    5
    5. W BMW masz tam przycisk pod pedałem gazu to tam pokombinuj jak Ci nie styka. W audi a4 b5 takiego na przykład guzika nie było.

    3 i 1. Kick down u mnie w E38 działa od 2giego biegu, z 2 na 1 redukuje bo z 1 na 1 to nie za bardzo

    2. Jak jechałem 180km/h to miałem pedał wdepnięty w podłogę więc nie było opcji żeby uruchomić kick down.

    4. Kick down to po prostu pedał w podłogę i kita. Redukuje Ci 1 lub 2 biegi, zależy jak przysolisz. Odpuszczasz po tym jak wykonasz manewr np. wyprzedzania albo startu z pod świateł.
    http://images39.fotosik.pl/1409/23eb23dcf7ac91cb.jpg
    facebook.com/djbinek
    chomikuj.pl/djbinek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    wiem gdzie się znajduje tylko nigdy mu sie z bliska nie przyglądałem. można go jakoś wykręcić wyczyścić wiadomo że pewnie jest zasyfiony cały syf i woda z buta na niego spada.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar meush
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    204
    BMW
    E32 730iA V8, E87 118d
    Skąd
    Skarżysko-kamienna
    Cytat Zamieszczone przez djbinek Zobacz posta
    Jak jechałem 180km/h to miałem pedał wdepnięty w podłogę więc nie było opcji żeby uruchomić kick down.
    Ja przy 180 odpuściłem na chwilę, prędkość spadła gdzieś do 170 podłoga i jeszcze zredukował.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    Kick down jest w miare "inteligentny". Jeżeli go wciskasz to on zapewnia ci optymalny moment obrotowy przy tej prędkości którą jedziesz. Jeżeli uzna że jesteś w odpowiednim przedziale momentu obrotowego to nie bedzie redukował. Pozatym w skrzyni 4-biegowej zredukuje max 1 bieg w dół a w 5-biegowej max 2 biegi w dół. To że kick down działa na biegach 2,3,4,5 jest akurat oczywiste. Jadąc 200km/h raczej nie ma szans żeby zredukował chyba że masz skrzynie automatyczną 6-biegową ale takich nie było. No druga opcja to jak wstawisz most zamiast seryjnego powiedzmy 3.64 na 2.65 to przy 200km/h bedziesz miał niską prędkość obrotową silnika na 5 biegu i skrzynia może zapewnić lepszy moment obrotowy na biegu czwartym.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Kickdown to impuls elektryczny do komputera skrzyni. Komputer biorąc pod uwagę obciążenie silnika i prędkość redukuje tyle biegów w dół na ile pozwalają zaprogramowane dla tych wartości dane. Prędkość jest wartością drugorzędną.
    200 km/h nie jest jakąś magiczną liczbą. Przy założeniu, że to ca. 4000 obr/min 5HP18 zrobi dwa biegi w dół.
    Kickdown sam w sobie działa tak samo we wszystkich trybach, natomiast komputer skrzyni przytrzyma bieg tak długo na ile pozwalają wartości dla danego programu.
    Szybkie kopnięcie zrzuci jeden bieg, przytzymane pójdzie dwa, więc używasz w zależności od potrzeb.
    Przycisk kickdown tylko załącza masę, zatem z reguły nie ma wiele czyszczenia. Dochodzi do niego jeden przewód. Jeśli chcesz go wyjąć, odpinasz ten przewód i wykręcasz przycisk.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    dzięki za wypowiedzi chłopaki pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •