Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: sterowanie tiptronic 5HP-24

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin

    sterowanie tiptronic 5HP-24

    witam, jak jest sterowany tiptronic w skrzyni 5hp-24?? silnik ze skrzynia wsadzilem w bude po m60b40, obecny silnik i wiazka to m62b35, ale wiazka w srodku ta do drazka zmiany biegow jest stara, sam drazek z wyswietlaczem(plastkiem) jest tez od m62b35, ale mam jedna mala kostke na 2 biale kabelki wolną, wyswietlaja sie biegi na liczniku,i na plastiku ale nie pokazuje biegow z tiptronica ani na liczniku (pewnie dlatego ze jeszcze licznik mam od m60) ale na plastiku tez, i teraz moje pytanie na jakiej zasadzie to dziala, czy bierze jakos sygnal z drazka?? czy poprostu ustawia sie na steptronic i sygnal idzie jak na kazda zmiana (P,R,N,D ), mechanicznie poprzez ciegno?? dziekuje za odpowiedzi

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    71
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Podłączę się pod temat miałem motor m60b40 ze skrzynią 5hp30 i zmieniłem zestaw na m62b44 ze skrzynia 5hp24 i niestety nawet nie kręci. podejrzewam że problem jest z wiązką skrzyni tzn nie daje info na sterownik że skrzynia jest w pozycji P i dlatego nie odpala. Bardzo proszę o jakieś sugestie cze ewentualnie powinienem zmienić sam rozrusznik bo buda jest z 94r. i nie ma ews-a a komp został z m60. co zrobić?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Komp z M60 nie pociągnie M62 bez odpowiednich modów silnika. Co do sterowania 5HP24 da się to ogarnąć na wiązce od 5HP30 ale wymaga trochę wiedzy o elektronice, schematach i lutowaniu :) Co do działania M62 i 5HP24 w budzie po M60 to będzie trochę lipa z licznikiem gdyż tam wszystkie info lecą po CAN-ie między licznikiem a sterownikiem silnika oraz skrzynią. Do tego dochodzi połączenie CAN między ABS-em a resztą w/w sterowników.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •