Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Turtle Wax LEATHER CLEANER&CONDITIONER - środek do skór, ktoś zna?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar djbinek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    137
    BMW
    E38 1998 2,8
    Skąd
    Toruń / Cork
    Blog
    5

    Turtle Wax LEATHER CLEANER&CONDITIONER - środek do skór, ktoś zna?

    Witam! Mam okazję kupić ten preparat do skór, czy ktoś używał? Jakie są Wasze opinie? Pozdrawiam!

    Turtle Wax LEATHER CLEANER&CONDITIONER
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TW_leather_cleaner_70_031_s.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	14.9 KB
ID:	4140

    Mod: Nie ten dział. Przenoszę.
    Ostatnio edytowane przez Wiktor ; 25-02-2012 o 07:37
    http://images39.fotosik.pl/1409/23eb23dcf7ac91cb.jpg
    facebook.com/djbinek
    chomikuj.pl/djbinek

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Ja miałem. Używałem tego środka nawet po renowacji skóry ( malowaniu ). Całkiem nieźle zmiękcza skórkę, dla niektórych zapach może być zbyt intensywny. Ogólnie 4+

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Witaj!!Ostatnio też spotkałem się z tym preparatem i też jestem ciekaw co i jak.Wyczytałem gdzieś...tam...że stosuja też zwykłe szare mydło do ochrony skórzanej tapicerki,ale ile w tym prawdy??Może ktoś wie coś na ten temat??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Szare mydło jest bardzo dobre do mycia skóry. Mydło plus w.w preparat to całkiem niedrogi i ciekawy zestaw ( to mleczko nie doczyści tak dokładnie ). Inny polecany środek to Gliptone http://zadbane-auto.pl/sklep/kosmety...j-gt12-i-gt11/ słyszałem o nim dobre opinie.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Wielkie dzięki za podpowiedź

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja używam tego: http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-...owej-p-14.html

    Do beżowej tapicerki jak znalazł, czyści bardzo dokładnie, a skoro z taką sobie daje radę, to poradzi sobie z każdą.
    Ostatnio czyściłem tym w domu skórzaną beżową kanapę- nikt nie mógł później uwierzyć, jak patrzył na efekt końcowy. Szczerze ten zestaw polecam.

    Cały proces czyszczenia najlepiej przeprowadzić w taki sposób:
    1. Szykujesz szmatki (np. z mikrofibry lub ze starego prześcieradła w ostateczności) i miskę z ciepłą, nawet lekko gorącą wodą (w misce moczysz i płuczesz szczoteczkę dołączoną do zestawu).
    2. Aplikatorem aplikujesz na szczoteczkę lub bezpośrednio na czyszczony element dwa- cztery psiknięcia piany, w zależności od jego wielkości.
    3. Rozcierasz pianę szczoteczką wyciągniętą uprzednio z ciepłej/ gorącej wody (otrząsając ją przed tym, szczoteczka ma być ciepła ale możliwie niezbyt mokra).
    4. Rozprowadzony płyn pozostawiasz na trochę (20-60 sekund starczy), w międzyczasie szczoteczka trafia z powrotem do miski.
    5. Wyciągasz z miski mokrą szczoteczkę i zaczynasz czyścić, tym razem nie bardzo otrząsając ją z wody (zauważyłem, że więcej ciepłej wody znacząco poprawia proces czyszczenia, mimo że rozcieńcza płyn czyszczący). Efekt będzie murowany.
    6. Po kilkunastu- kilkudziesięciu sekundach kończysz czyszczenie elementu i wycierasz pozostałości płynu szmatką. Szczotka trafia znów do miski i rozpoczynasz czyszczenie kolejnego elementu.

    Efekt murowany :-)

    Po kilku godzinach nakładasz conditioner z zestawu dołączoną do niego szmatką.

    O Gliptone też słyszałem, ale jeszcze go nie próbowałem i nie wiem, czy spróbuję, bo z tego zestawu jak na razie jestem bardzo zadowolony.

    Mam nadzieję, że pomogłem ;-)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Warto dodać, że skóra (ta na siedzeniu) źle toleruje przemoczenie. Więc z tą wodą to ostrożnie.
    Ja zbieram siły i na wiosnę wymontuje oba fikoły i w domu zrobię im renowację. Zainspirowała mnie któraś galeria na forum jak szare wnętrze kolega pięknie odrestaurował.

    Żeby nie było nie-na-temat, opiszcie proszę czy efekt utrzymuje się dłużej i czy nie ma przebarwień, spękań itp.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Warto dodać, że skóra (ta na siedzeniu) źle toleruje przemoczenie. Więc z tą wodą to ostrożnie.
    Ja zbieram siły i na wiosnę wymontuje oba fikoły i w domu zrobię im renowację. Zainspirowała mnie któraś galeria na forum jak szare wnętrze kolega pięknie odrestaurował.

    Żeby nie było nie-na-temat, opiszcie proszę czy efekt utrzymuje się dłużej i czy nie ma przebarwień, spękań itp.
    Jak będziesz zabierał się za renowację ( malowanie ) to radzę w dobrze wietrzonym pomieszczeniu ( najlepiej na dworze ) a jak nie da rady to w masce. Ja malowałem na tarasie i tak się strułem, że przez 5 dni co zjadłem to wracało, ale warto było :D , także ostrożność zalecana. A co do mleczka z pierwszego postu to jest dobre to względnie miękkiej skóry. Do takiej po malowaniu średnio się nadaje, raczej szukał bym innego środka.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ja mam ten co pokazałeś w 1 linku.Z tych budżetowych moim zdaniem daje radę.Bardzo ładnie mi wyczyściło skórę-nawet lekko mnie zdziwiło że tak przejaśniała i przestała się błyszczeć.


    Za tą cenę polecam

  10. #10
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    ja używam kremu kiwi do skóry - dostępnego w każdym markecie coś koło 30pln i naprawdę daje radę

    Jak German to Anna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •