Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] 735i 98r. tryb awaryjny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23

    [mechanika] 735i 98r. tryb awaryjny

    Niezdążyłem się nawet przedstawić,a już mam mały,albo duży problem z samochodem moich marzeń które się własnie spełniło.
    Otuż kupiłem 735i z 98r. ze skrzynią automatyczną 5 biegową(tiptronic).
    No i kurcze wywala mi transfer program czy coś takiego,ale dopiero gdy silnik osiągnie ok. 2000 obrotów.po zgaszeniu i odpaleniu znów jest wszystko ok,dopóki nie przekroczy 2000 i potem już tylko na 3 chodzi :(
    czy to może być wina oleju w skrzyni bo zauważyłem jakiś drobny wyciek i taki czujnik który jest w misce olejowej silnika został gdzieś obtarty i jest lekko pęknięty,poci się w tym miejscu. czy to też może mieć wpływ?
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc:)

  2. #2
    Opisz coś więcej o autku jeszcze w odpowiednim dziale i będzie ok :)
    Co do problemu to oczywiście że może to byc wina oleju. Najlepiej jak najszybciej udaj sie gdzieś na podłączenie do kompa i sprawdzenie co tam się tą skrzynią dzieje.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Daj na wsteczny i sprobuj przekroczyc te 2000 obrotow jadac do tylu- daj znac czy wskoczyl blad.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Dolej oleju jak najszybciej tylko najpierw sprawdź jaki masz kolor oleju i stan, jeździj jak najmniej dopuki niezrobisz dolewki.

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Adam740
    Dolej oleju jak najszybciej tylko najpierw sprawdź jaki masz kolor oleju i stan, jeździj jak najmniej dopuki niezrobisz dolewki.
    Po co ma sprawdzac kolor oleju??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23
    No właśnie na wstecznym wszystko jest ok,chodzi jak rakieta bez zająknięcia.
    w poniedziałek postaram się znaleźć jakiś serwis żeby sprawdzili co jest.
    Problem wygląda tak że po odpaleniu nie wywala mi tego błędu,dopiero jak dam wrzuce D i dam gazu ,wtedy jest (jakby się sprzęgło ślizgało) taki efekt i potem błąd.
    wczoraj wieczorem to nawet ze 300 metrów przejechałem i dopiero mi wywaliło (jechałem na tiptronicu).

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Nie masz nawet co jechac do servisu- niestety ale skrzynie masz do roboty- wlasnie pekl ci jeden z koszy (standardowy defekt tych skrzyn)- za moment auto calkiem przestanie jechac do przodu... :( jak przestanie to nie piluj / nie probuj dalej jechac bo tarczki popalisz i naprawa bedzie jeszcze drozsza.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23
    a jakie to będą koszta Boss??

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    No to jak niema siły autko wystartować to nawet niemasz to oleju sprawdzać, a kolor oleju to inna bajka. Autko masz z 98 czyli wg. rocznika skrzynia 5HP24. One podobno są trwalsze niż 5hp30 sprzed 97r. Jaki masz przebieg autka?, bo ja też mam 5hp24 od tygodnia zrobione 300000. a skrzynia jak nowa.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23
    na liczniku 210 000 km.
    sprowadzona do polski w czerwcu 2005.Ostatni wpis w książce serwisowej za granicą to 23.03.2004
    z przebiegiem 122 454 km.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •