Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Swap automatu z AGS (E32 750i '94) do motorowni bez AGS (E32 750i '92 polift)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2

    Swap automatu z AGS (E32 750i '94) do motorowni bez AGS (E32 750i '92 polift)

    Jak w temacie.

    W czwartek jadę do kolesia po skrzynię automatyczną która siedzi w E32 750i z 1994r. Skrzynia ta jest adaptacyjna (AGS), bo takie wychodziły pod koniec produkcji. Mam o tyle tą pewność, bo przełącznik trybów w dawcy jest tylko 2 pozycyjny. Przód i tył. U mnie w 750i z 06.1992 roku siedzi zwykła stara skrzynia, więc plug&play to nie będzie.

    Są dwa kompy odpowiedzialne z skrzynię w E32.. Jeden w samej skrzyni z wtyczką na 8/7 pinów, drugi w wiązce (zawsze 8 pinów) i stąd moje pytania:

    1. Czy wystarczy przełożyć do mojej budy kompa zewnętrznego, przycisk od zmiany trybów, wsadzić skrzynię AGS z dawcy i będzie to trybić adaptacyjnie? Czy to wszystko czy coś jeszcze mam wyrwać z dawcy? (wiązki są te same?)
    2. Czy w razie braków osprzętu od AGS wystarczy przełożyć elektronikę z mojej skrzyni do nowej z AGS (wtedy będzie już bez :P) i będzie to chodziło tak jak do tej pory? Skrzynie rozumiem mechanicznie są takie same? 4HP24.

    Nie wiem czy wystarczająco jasno się wyraziłem. Nie chcę wtopić kilkunastu stówek, stąd pytam.

    Pozdro!


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Przekładnia z poliftiwego 4hp22 pasuje do tego przed liftem, da sie złożyć z polifta i przedlifta jedną działającą skrzynię w ten sposób, warunkiem jest sprawna płyta sterująca odpowiadająca reszcie osprzętu który masz w aucie.

    Wiązki z TCU w skrzyniach z S/E/M i A/M różnią się przynajmniej jedną żyłą więc warunkiem do działania całości jest "komplet"?

    Troche to bez sensu, składanie z dwóch skrzyń jednej, remont obecnej dawałby przynajmniej jedną w której cokolwiek byłoby nowe, ale to już było.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    kafarek na upartego jeśli jeszcze jesteś zainteresowany mogę dojechać do tego kolesia o którym ci kiedyś mówiłem nr tel do niego nie mam ale wiem gdzie mieszka skrzynia była sprawna i chciał za nią jak się nie mylę chyba 300zł

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Jarku, byłbym niezmiernie wdzięczny! Paląca spawa :/

    sz4l0ny, skrzynia o której mówię ma wiadome pochodzenie i znany przebieg (160tkm). Dawca to spalony iL. Wiarygodne źródło i znany mi sprzedawca. A skrzynia z AGS byłaby kolejną ciekawostką. Jak doskonale wiesz potrzebuję 2 skrzyń, więc swoją naprawię w stosownym czasie i wsadzę do longa.

    I właśnie się doczytałem w VIN, że mam skrzynię 4HP-22/EH.. hmmmmm...
    Ostatnio edytowane przez Kafarek ; 22-02-2012 o 00:04


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Dziwne, że masz auto z 1992 roku i nie masz AGS. Ja mam e32 z listopada 1992 i mam przełącznik tylko "A" i "S" czyli skrzynia jest adaptacyjna.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Bo adaptacja szła od 09.1992, a moja padaczka jest z 06.1992 ;/


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Ok, zapytam inaczej i jeśli macie wiedzę podzielcie się ;)

    Wysypana skrzynia:
    - 750i z 06.92r - 4hp22/EH bez AGS - S/E/M (wysypany forward) i taka ASB wychodzi z VIN.

    Sprawna skrzynia:
    - 750i z 94r 4hp24 z AGS - A/S (+ przycisk i komp zewnętrzny)

    1. Czy przekładając płytę sterującą (dane powyżej) z zepsutej 4hp22 do zdrowej 4hp24 z AGS, zyskuję działającą skrzynię bez AGS? Wystarczy tylko to, wrzucić do mojej budy i będzie grać?
    2. Czy wrzucając w miejsce 4hp22 skrzynię 4hp24 z AGS, podmieniając komp na ten z AGS i przycisk trybów na A/S zyskuję działającą skrzynię z AGS w miejscu mojej?

    Co mam zabrać z dawcy, co mam podmienić w skrzyniach?

    Czy lepiej dać sobie siana i wsadzić tam od razu 4hp22 z 750-tki?

    W sieci jest wiele sprzecznych informacji i nie bardzo to wszystko rozumiem.


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Kafarek niestety tylko w sobote lub niedziele mogę tam skoczyć ,(troche za daleko zeby urwać sie na chwile z roboty:) ) no chyba ze jakimś cudem odnajdę gdzieś nr do kolesia to przedzwonie do niego
    Ostatnio edytowane przez jarek88 ; 23-02-2012 o 11:37

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Jarku, pilna sprawa.. Gdyby cena się nie zmieniła bierz ją w ciemno. Bez względu na to czy uda mi się z tym AGS czy nie.. Wezmę ją wtedy do iL'a bo za tę kasę to jak za darmo.. Daj znać czy mam Ci zrobić przelew za nią. Dolicz sobie tylko za paliwko i fatygę ;)


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Kafarek Zobacz posta
    Jarku, pilna sprawa.. Gdyby cena się nie zmieniła bierz ją w ciemno. Bez względu na to czy uda mi się z tym AGS czy nie.. Wezmę ją wtedy do iL'a bo za tę kasę to jak za darmo.. Daj znać czy mam Ci zrobić przelew za nią. Dolicz sobie tylko za paliwko i fatygę ;)
    ile plus minus kosztuje przełożenie skrzyni (mechanik)?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •