Jak w temacie.

W czwartek jadę do kolesia po skrzynię automatyczną która siedzi w E32 750i z 1994r. Skrzynia ta jest adaptacyjna (AGS), bo takie wychodziły pod koniec produkcji. Mam o tyle tą pewność, bo przełącznik trybów w dawcy jest tylko 2 pozycyjny. Przód i tył. U mnie w 750i z 06.1992 roku siedzi zwykła stara skrzynia, więc plug&play to nie będzie.

Są dwa kompy odpowiedzialne z skrzynię w E32.. Jeden w samej skrzyni z wtyczką na 8/7 pinów, drugi w wiązce (zawsze 8 pinów) i stąd moje pytania:

1. Czy wystarczy przełożyć do mojej budy kompa zewnętrznego, przycisk od zmiany trybów, wsadzić skrzynię AGS z dawcy i będzie to trybić adaptacyjnie? Czy to wszystko czy coś jeszcze mam wyrwać z dawcy? (wiązki są te same?)
2. Czy w razie braków osprzętu od AGS wystarczy przełożyć elektronikę z mojej skrzyni do nowej z AGS (wtedy będzie już bez :P) i będzie to chodziło tak jak do tej pory? Skrzynie rozumiem mechanicznie są takie same? 4HP24.

Nie wiem czy wystarczająco jasno się wyraziłem. Nie chcę wtopić kilkunastu stówek, stąd pytam.

Pozdro!