Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: alarm seryjny - problem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    16

    alarm seryjny - problem

    witam,
    jak w temacie, problem z seryjnym alarmem w e38, mianowicie sam ot tak sie wlacza, nie wazne czy samochod zamkniety z kluczyka czy przyciskiem na kluczyku, raz potrafi sie wlaczyc 10 sekund od zamkniecia samochodu, innym razem po paru godzinach, ale zdarza sie to dosc czesto. o co chodzi? ktorys z czujnikow? jak to rozwiazac? ewentualnie jak wylaczyc ten alarm, bo to naprawde jest uciazliwe. pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Myślę, że jednak trzeba na początek podpiąć pod kompa może są jakieś błędy, które będą wskazówką...
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    137
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    sieradz

    Re: alarm seryjny - problem

    Cytat Zamieszczone przez kaczan
    witam,
    jak w temacie, problem z seryjnym alarmem w e38, mianowicie sam ot tak sie wlacza, nie wazne czy samochod zamkniety z kluczyka czy przyciskiem na kluczyku, raz potrafi sie wlaczyc 10 sekund od zamkniecia samochodu, innym razem po paru godzinach, ale zdarza sie to dosc czesto. o co chodzi? ktorys z czujnikow? jak to rozwiazac? ewentualnie jak wylaczyc ten alarm, bo to naprawde jest uciazliwe. pozdrawiam
    Sprawdz wyłącznik w zamku drzwi, może któryś się wytarł i nie styka dobrze. Kiedyś jak miałem e36 też tak miałem. Jak zawiał wiatr lub przejechała ciężarówka też włączał sie alarm. Jak to sprawdzić? Zamknij auto i poszarp zamkniętymi drzwiami. Powodzenia

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    To częsta przypadłość w e38.

    Sprawdź w pierwszej kolejności:
    1. Akumulator- przy spadku napięcia włącza sie alarm
    2. Włącznik od maski silnika (znajduje sie przy prawym reflektorze)
    oraz rzeczy które trudniej sprawdzić:
    4. Sensor ruchu (znajduje sie na suficie- podobno były z nim problemy, bo produkował błędy i był objęty bezpłatną akcją serwisową)
    5. Czujnik przechyłu auta (znajduje sie niedaleko komputera nawigacji)
    6. Czujniki na szybach (najczęściej pada czujnik na małej, trójkątnej szybie, w lewych tylnych drzwiach)

    Na Twoim miejscu najpierw sprawdziłbym dwie pierwsze rzeczy- a później odczytałbym błędy w komputerze. Temat przerabiałem niedawno i tak naprawde nikt nie wie od czego to zależy. Alarm przeważnie włącza sie w słoneczne dni, ale też od czasu do czasu nad ranem (o 3 w nocy 8/ ).
    Po jakimś czasie było za dużo tego dobrego i po prostu wyjąłem bezpieczniki od syreny: nr.56 oraz nr. 58.
    Nie wiem, czy włącza sie jeszcze sam z siebie, bo go nie słychać- jeśli sie włączy, to miga tylko kierunkami 5 minut i sam sie wyłącza. Przynajmniej spokój jest.

    Pozdro

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    16
    ac_kotlet, a co zrobic z mrugajacymi swiatlami? mam zalozony zestaw HID z allegro i boje sie o przetwornice, pozatym u mnie alarm dziala tak, ze najpierw chodzi syrena+mrugaja swiatla i kierunki, a potem syrena sie wylacza, ale swiatla i kierunki dalej mrugaja.
    co do drzwi, probowalem je dociskac przy zalaczonym alarmie i nic nie wyszlo, a aku jest dobry raczej

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez kaczan
    ac_kotlet, a co zrobic z mrugajacymi swiatlami? mam zalozony zestaw HID z allegro i boje sie o przetwornice, pozatym u mnie alarm dziala tak, ze najpierw chodzi syrena+mrugaja swiatla i kierunki, a potem syrena sie wylacza, ale swiatla i kierunki dalej mrugaja.
    co do drzwi, probowalem je dociskac przy zalaczonym alarmie i nic nie wyszlo, a aku jest dobry raczej
    Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Jeśli migają światła, to raczej długie powinny, a nie mijania. Najlepiej znaleźć przyczyne ale jak wiadomo to nie takie proste.
    A co z wyłącznikiem pod maską? To też sie dość często psuje podobno. Pozostaje jeszcze podpięcie do komputera. A jak sprawdziłeś akku? Miernikiem? Czy test na zegarach? Jakie jest napięcie?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    16
    testem na zegarach, chyba przy wlaczonym radiu wychodzi 12,2, a moze to bylo bez radia ? nie pamietam szczerze, a na kompie chyba nic nie wyszlo, bo niedawno mialem sprzeglo robione i zmieniany jezyk byl, jedyne co mi mechanik mowil to ze modul od pdc cos tam jest jakos nie podpisany czy cos, niewiem, ale pdc dziala bez problemow.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    mialem cos podobnego odpiolem wtyczke pod maską i wszystko cacy:)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Podpinając się pod temat, u nie przy zamykaniu i otwieraniu nic nie błyska ,nic "trabi",wolałbym jednak żeby przy zamykaniu błysły np. kierunki,jak to przestawić ,jak zaprogramować bo napewnojest tam wiele opcji.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez wojtas
    Podpinając się pod temat, u nie przy zamykaniu i otwieraniu nic nie błyska ,nic "trabi",wolałbym jednak żeby przy zamykaniu błysły np. kierunki,jak to przestawić ,jak zaprogramować bo napewnojest tam wiele opcji.
    Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cie pytania.
    Poza tym funkcja SZUKAJ też działa do tej pory wyśmienicie.

    Pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •