Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Wspomaganie problem

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Wspomaganie problem

    Witam:) krotko opisze problem:)

    po zimowych zabawach na lotnisku zaczela mi szwankowac pompa wspomagania ... tzn nie tyle co pompa a wspomaganiesie "zacina" dziala po pol obrotu a czasami idealnie:) np jak wjade w wieksza wode czy snieg wspomaganie CALKOWICIE SIADA a prz okazji trace tez ladowanie:) po chwili wszystko wraca do normy ladowanie jest i kierownica da sie krecic:) wspomaganie wraca ale czasami jest idealnie a czasami gorzej... strasznie to uciazliwe bo czlowiek musi non stop trzymac dwie rece na kierownicy bo nie wiadomo czy wspomaganie bedzie dzialac jak nalezy i o..:) stan plynu jest ok... ostatnio mialem za malo(przed problemem) i dolalem i bylo wszystko ok..:) co sprawdzic?:> wymienialem sam alternator i moze to byc wina zbyt luznego paska?:> badz zuzytego juz?:> naprowadza mnie na to przejazd przz wieksza wode po ktorej nagle trace ladowanie i DO ZERA WSPOMAGANIE - kiedys tego nie bylo... eby bylo latolezalbym juz pod autem i odpowiednio naprezyl pasek ale palcem patrzylem i nie wydaje ie specjalnie luzny... jakies konce[pcje?:> czy paek ma wplyw na pompe? bo dzialac to ona dziala tyle ze jakos tak...:/ pomocy?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Z tego co piszesz to ja obstawiam właśnie pasek.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Zgadza się ! To jest wina właśnie paska . Wymień pasek i wszystko powinno wrócić do normy :)
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie
    Tak samo miałem jak wjechałem przodem w śnieg (nie mam osłony pod silnikiem) też świeciła kontrolka ładowania i nie działało wspomaganie.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    problem rozwiazany do wymiany rolki i napinacz:) 600zl przyjemnosc. aha.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    PROBLEM NADAL AKTUALONY!!:/:/

    z moim problemem pojechalem do mechanika i stwierdzil ze to napinacz paska - wymienil napinacz i rolki :) - 2 dni odziwo bylo ok
    po 2 dniach ZNOW to samo:) - wymienilem olej zgodznie z instrukcjami - nie pomoglo:) mechanik stwierdzil ze to na bank pompa :) zatem pompe dzisiaj wymienilem zalalem nowym olejem i ZERO ROZNICY....

    wspomaganie jest ale jakby sie zacinalo co pol obrotu... nie chodzi plynnie tylko co pol obrotu sie jakby przycina i trzeba uzyc wiecej sily do tego - jedna reka niekomfortowo.. tak samo przy skrecie - kierownica odbija ale tak nieplynnie co pol obrotu i NIGDY do prostych kol tylko zostaje lekko skrecona..

    JAKIES PROPOZYCJE? mam juz po dziurki w nosie wydawania kasy na wspomaganie i srendio mi pasuje 1000 za naprawde tego gowna:/ pozdro!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Jak wymieniłeś napinacz, rolki i pompę to zostaje Ci przekładnia ;/ Jest jeden plus tego wszystkiego, po naprawie będziesz miał wszystko nowe ;)

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jak widać, diagnoza to podstawa.

    A co do propozycji -- znajdź zakład regenerujący wspomaganie kierownicy od dostawczaków.
    7erowi bliżej do dostawczaka niż osobówki w kontekście przekładni kierowniczej -- to przekładnia ślimakowa przenosząca większe siły i umożliwiająca większy skręt kół (a nie zębatkowa jak w mniejszych autach).
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Jak widać, diagnoza to podstawa.

    A co do propozycji -- znajdź zakład regenerujący wspomaganie kierownicy od dostawczaków.
    7erowi bliżej do dostawczaka niż osobówki w kontekście przekładni kierowniczej -- to przekładnia ślimakowa przenosząca większe siły i umożliwiająca większy skręt kół (a nie zębatkowa jak w mniejszych autach).
    regeneracja maglownicy -450zl + wysylki to 500:) + robocizna (bo ja nie mam podnosnika duzego a to nie pompa czy klocki wiec sam nie zrobie) to sie pewnie w 700 zamkne i NIE WIADOMO CZY POMOZE... ale no czy jest cos co mogloby jeszcze przeszkadzac? reguluje sie maglownice? cos sie ustawia? wrr... no kocham wydawac ciagle kase w bloto : )

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Jeżeli nadal po wymianie wszystkich elementów się blokuje, to zostaje tylko przekładnia. Nie zastanawiaj się długo, bo tu może chodzić o Twoje lub i innych życie. Raczej wątpliwa przyjemność jak ci się zablokuje na amen w trakcie skręcania.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •