Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Wspomaganie problem

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    4
    BMW
    740D
    Skąd
    Tuchola
    Witam.
    Też niestety dopadł mnie problem wspomagania.
    Dopóki nie przejadę 3 - 4 km jest wszystko ok. Jak się rozgrzeje to zaczyna się zacinać np. przed skrętem dojeżdżając do skrzyżowania. Mam autko 2 lata prawie od początku jest ten sam problem. Pierwszą przekładnie oddałem do regeneracji do Wrocławia i zero efektu , 5 razy wymieniałem olej , wymieniona pompa,wstawiona druga przekładnia już używka, zawór servotronic 100% ok nawet mostkowany był na krótko. Węże lekko opocone , zero wycieków, paski / rolki wymienione tylko napinacza jeszcze nie wymieniłem i nie spojrzałem na krzyżak ale na "zimno" wszystko jest ok - jednym paluszkiem się kręci.
    Może ktoś miał taki przypadek.

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    ja miałem problem po zakupie, wyła niemiłosiernie. Przetoczenie płynu nic nie dało, znalazłem regenerowaną na allegro (bez wady fabrycznej) zamontowałem i teraz kręcę kierownicą jednym paluszkiem :) Jeśli wyje pompa wspomagania to żadne tam wymiany płynu nie dadzą rady, sama pompa ma kilka przekładni i łożysk one się po wielu latach (siłą rzeczy) zacierają i klops... trzeba wymienić pompę i nie ma na to rady.

  3. #33
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Tak widzę, że radzicie tutaj to coś dopiszę.

    1. Wspomaganie w BMW generalnie do lekkich nie należy, ale jeżeli pompa jest sprawna oraz w przekładni nie ma śmieci i układ jest szczelny to na servotroniku kręci się jednym palcem bez problemu. Może nie tym małym:) Jeżeli nie ma servotronica to trzeba kręcić oburącz. Nie jest to oczywiście mercedes, czy amerykanin, gdzie kołem można zakręcić i samo odbije jak się skończy zakres.

    2. Pompy wpomagania ZF, które są w BMW są wieczne, nie ma łożysk, jest pasowanie na zero na tulejkach, jeżeli nie chodziły nieszczelne z zaciąganym powietrzem przez lata lub na zupie zamiast oleju to zawsze w środku nominał, wystarczy wymienić uszczelki i jak nowa, wiele już takich pomp rozbierałem i nigdy nie spotkałem zużytej

    3. Jeżeli się zacina kierownica czasami to znaczy, że są śmieci w układzie, które zawsze się osadzą w przekładni, która ma najmniejszy wymiar kanalików ze wszystkich elementów układu, polecam wielokrotną zmianę płynu, może wypłucze, jeżeli nie to przekładnia to wymiany

    4. Czasem faktycznie nie trzyma napinacz paska i się zmienia ciśnienie pompy, wtedy czuć osłabienie wspomagania, ale nie zacinanie

    5. Ważną wskazówka jest to, że pompa na jałowych bardzo mocno obciąża silnik, nawet V12, zatem jeżeli jest nieszczelność i ciśnienie z pompy jest modulowane, nie stałe, to silnik delikatnie drga, ze względu na zmienne w czasie obciążenie, warto zawsze odpalić auto bez paska pompy i zobaczyć czy jest równiej, wtedy winowajca będzie znany od razu

    6. Jeżeli wszystko jest sprawdzone a pompa nada jest głośna, najczęstszym miejscem, gdzie pompa zaciąga powietrze jest oring obudowy komory niskiego ciśnienia, tam gdzie jest zaciągany płyn. Za to po stronie wysokiej jak oring nie trzyma to robi się wyciek, w końcu tam jest 130 Barów. Trzeba rozebrać i uszczelnić, niestety czasem potrzebna jest prasa, z układami z NIVO zawsze.

    7. Z regeneracjami przekładni bym uważał, zazwyczaj coś podszlifują, wypolerują i to wszystko. Wiele części w przekładniach ZF jest droższych niż cała regeneracja, więc ich nie wymieniają. Kiedyś widziałem jak robi się takie regeneracje w jednym z największych w Polsce zakładów, to podziękowałem. Znalazłem kiedyś zakład, który jest autoryzowanym zakładem ZF w Polsce, ale za regenerację przekładni do e32 zawołali prawie 3 tyś, twierdząc jednak, że zużywające się części wymieniają, więc coś w tym musi być.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 11-09-2012 o 22:28
    pozdrawiam Bartek

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    witam,
    ja mam taki problem ze wspomaganiem ze jak silnik jest zimny a wiec i obroty silnika troche wyzsze to wszystko jest ok.
    Ale jak silnik jest juz nagrzany to na postoju kierownica strasznie ciezko chodzi(szczegolnie na D lub R). Jak dodam nawet delikatnie gazu wspomaganie zaczyna pracowac leciutko. W czym moze ktwic problem?
    Ps.. napinacz trzyma dobrze wiec i pasek jest fajnie napiety.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 14-09-2012 o 08:51

  5. #35
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Albo masz olej, który jak się nagrzeje, to rzednie bardzo albo jest nieszczelność w układzie i jak się olej rozgrzeje i trochę zrzednie to zaciąga powietrze. Pomijam fakt typowych wycieków po stronie wysokiego ciśnienia, bo to pewnie sprawdziłeś.
    pozdrawiam Bartek

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    wyciekow nie ma zadnych, jedynie poci sie troszke przewod przy pompie.

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    A to nie będzie pompa jednak?

    Przeczytałem to co Kolega wyżej napisał o długim żywocie tych pomp ale u mnie była cytuję "do wyrzucenia". Wymieniona na jakąś inną i wspomaganie zaczęło dobrze pracować. A też był taki objaw że trzeba było dodawać gazu przy kręceniu kierownicą w miejscu.

  8. #38
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej Inur, długi żywot napisałem w przypadku szczelności układu. Dokładnie napisałem, że pompa nie może długo pracować zaciągając powietrze, bo spieniony olej doprowadzi do braku smarowania bieżni wraz z łopatkami. U mnie leży w garażu pompa od TDS e34, którego miałem, pompę wymieniałem, ale wcześniej miałem kupioną używkę, którą wyczyściłem i uszczelniłem. Ta od TDS przeciekała, ale rozebrałem ją z ciekawości, nawet łopatki nie mają śladu zużycia, bieżnia również. U mnie w firmie ten TDS przejechał ponad 600 tyś. Po prostu nie wolno dopuścić do jazdy z nieszczelną pompą oraz wymieniać olej co parę lat, to wszystko.

    Wracając do tematu, może faktycznie kolega wyżej ma wyjechaną pompę. A czy jest zupełnie cicha, bo zazwyczaj zaczyna ją być słychać jak jest źle?
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •