Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problem z kierunkowskazami...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI

    Problem z kierunkowskazami... Klapa bagaznika otwiera sie sama.

    Witam zakladam ten temat poniewaz nie znalazlem podobnego , chodzi o to ze w aucie nie dzialaja kierunki tzn. nie mrygaja na desce strzaleczki i nie slychac pykania ale kierunkowskazy sie swiece normalnie co moze byc tego przyczyna moze wilgoc? bo ostatnio roztopy byly. Ogolnie autko troche zwariowalo bo przy tym nie dzialaja mi swiatla awaryjne i dlugie a i kiedy gasze swiatla to wyskakuje mi komunikat "licht an" czyli "swiatla swieca" i czasami wyskakuje getribenot program czyli usteka skrzyni biegow... czym to moze byc spowodowane czy reset kompa pomoze?
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 21-02-2012 o 19:05

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Reset nie pomoże.
    Sprawdź skrzynki z bezpiecznikami pod wykładziną po stronie pasażera czy nie są zgnite. Trzeba odkręcić fotel i próg rozebrać. Dopiero jest dostęp. Miałem kiedyś klienta z takim problemem. Zdążyłem tylko na próbę podłożyć moduł świateł. To nic nie zmieniło. Prawdopodobnie problemem był licznik ale klient zabrał auto przed dokończeniem diagnozy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    o kurde to sporo roboty... chyba udam sie z tym do elektryka...

    P.S no i problem sie rozwiazał sam , dzis rano poszedlem po autko do garazu i wszytsko dziala kierunkowskazy , swiatla dlugie i awaryjne wsyztsko ok ... (mysle ze to wilgoc sie dostala)

    pozostal tylko jeden problem , klapa bagaznika sama sie otwiera i wyskakuje komunikat kofferraum ofen czyli bagaznik jest otwarty ale to juz nie mam pojecia dlaczego ... macie jakies pomysly? albo ktos mial podobny przypadek u siebie ?
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 21-02-2012 o 19:00

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    odswiezam temat...

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Miałem podobny przypadek w 530D, webasto potopiło przewody i linia K-bus zwierała się do plusa. Nie było też informacji oraz komunikatów na liczniku(z powodu braku komunikacji z modułem świateł).

    Po naprawieniu instalacji, auto zaczęło jeździć normalnie, naprawiałem to ostatniej wiosny, do tej pory klient nie zgłaszał powrotu problemu.

    W e38 lubi się przecierać instalacja w nadkolach, może jest to winowajcą u ciebie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    cursor a konkretniej? poprostu mogl sie przetrzec przewod ktory jest odpowiedzialny za otwieranie sie klapy bagaznika ? bo mi to wyglada na jakies wariacje elektroniki...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar kocurdingok
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    9
    BMW
    E38 3.5i V8 LPG 98r.
    Skąd
    Nowiny k.Kielc
    Witam! Mam pytanie moje kierunki podczas jazdy po włączeniu nabierają szaleńczego tempa po 3, 4 sekundach wracają do normalnego tempa przerywania. Działo mi się tak sporadycznie teraz z czasem problem się pogłębił i rzadziej chodzi dobrze. A i jeszcze czy kierunkowskazy są związane z modułem komfortu ? Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość nie wiem w którym temacie szukać pomocy . Dzieki

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez kocurdingok Zobacz posta
    Witam! Mam pytanie moje kierunki podczas jazdy po włączeniu nabierają szaleńczego tempa po 3, 4 sekundach wracają do normalnego tempa przerywania. Działo mi się tak sporadycznie teraz z czasem problem się pogłębił i rzadziej chodzi dobrze. A i jeszcze czy kierunkowskazy są związane z modułem komfortu ? Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość nie wiem w którym temacie szukać pomocy . Dzieki
    Możliwe, że przerywacz zdycha.

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie ma przerywacza. Moduł komfortu ma z kierynkami niewiele wspólnego a dokładnie załączanie kierunków jako mignięcie przy zamykaniu czy alarmie. Nie załącza bezpośredno tylko za pośrednictwem sieci. Jak szybko mrugają to najprawdopodobniej gdzieś nie ma styku dobrego albo uszkodzona żarówka.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •