Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Poci się klima na przewodach pod maską

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Poci się klima na przewodach pod maską

    Mam problem z "pocącym" się łączeniem przewodów klimatyzacji. Z klimy jestem krótko mówiąc zielony, a wyszukiwarka mi nie pomogła w tym zakresie.
    Co to może być? Na zdjęciu, gdzie stykają się te rurki na okrągłej płytce (przy zgrubieniu) coś się poci. Da się to jakoś uszczelnić?


  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Odpal klimę na zagrzanym silniku i polej wodą z mydłem. Jak bombelki nie będą się tworzyły to tylko można to umyć i się nie martwić. Jak pojawią się pęcherzyki to trzeba zrobić wycieczkę do zakładu specjalizującego się w naprawie układów klimatyzacji i poprosić o uszczelnienie. Koszt to od 150 zł do 350 w zależności od zakładu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A samemu nie można tam zmienić jakichś uszczelek? :-)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    ...zmienić mozna samemu ale i tak pewnie bedziesz zmuszony stawic się na uzupełnienie czynnika w układzie klimy. Lepiej podjechac od razu niech to zrobią bo jesli masz czynnik w ukladzie to Ci go odessają i zapłacisz jedynie za róznicę pomiedzy tym co ma być a tym co masz w układzie. Sama wymiana o-ringow w miejscu osuszacza nie jest problematyczna i czasochłonna.

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A dużo trzeba odkręcać? Jakie wskazówki przed wymianą? Gdzie można kupić te oringi?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    O-ringi do osuszacza w serwisie kosztują niecale 7,50 zl za sztukę - potrzebujesz 2 szt zielonych o-ringów (rozmiar 9,5x2,5mm) - nr OE 64508374959. Dobrze wymienić osuszacz - w serwisie kosztuje 670 zł ale z zamiennika dorwiesz go za kilkadziesiat zł.
    Żeby wymienić to musisz się dostać do gornej częśi osuszacza - demontujesz całą - góra i dół puszkę filtra powietrza i pod nim masz splot przewodów wraz z czujnikiem cisnienia w układzie klimatyzacji. Odkręcasz kluczem imbusowym śrubę i wyciagasz zestaw przewodow - na nich masz zielone o-ringi. Oczywiście przy demontażu przwodów wywali pod ciśnieniem gaz klimatyzacji o ile wczesniej go nie odessałeś z układu. Po zamontowaniu tego wszystkiego trzeba nabic układ klimatyzacji gazem jak i olejem sprężarkowym. Tu trzeba uważać bo są różne pojemności układu klimatyzacji. Powinieneś mieć naklejkę z ilościa potrzebnego gazu, ale jesli takiej nie ma to urządzenia do nabijania klimy często pokazują złe dane odnosnie ilosci potrzebnego czynnika, a w szczególności w modelach serii 7 z 1998 roku, w ktorym to czasem wchodziło chyba 750 grama w innych jest chyba ok 1200 gram i nie miało do końca znaczenie czy samochod jest przed lifetm czy po. Po lifcie było 750 gram ale już w samochodach od chyba maja 1998 było te 750 stosowane. We wczesniejszych byly te wieksze pojemnościowo układy. Mam na myśli M62B44 z dwustrefową klimatyzacją.
    Zanim to wszystko zaczniesz robić to sprawdź układ czy rzeczywiście wycieka i jesli tak to skąd. Wieksze wycieki tak jak kolega wczesniej wspomniał można na mydlo i bańki, ale jak jest niewielka nieszczelność to trzeba przemyć układ z zewnatrz i napelnić uklad z barwnikiem - wtedy po ok tygodniu lub dwoch pracy można stwierdzić wyciek pod lampą z promieniami UV.

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Dzięki za opis.

    Sprawdzałem jeszcze oringi. Znalazłem te u góry skraplacza, ale mają inne numery: 64538387437 (dwie uszczelki). To są te same wymiary uszczelki jak te w poście powyżej z innym oznaczeniem?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kolego to co pokazałes to są zaslepki i nie skraplacza tylko osuszacza. Te zaslepki sa wsadzone żeby nieczystosci się nie dostawały i wilgoć oraz w celach gwarancyjnych. Skraplacz to inaczej chłodnica klimatyzacji. Jeśli chcesz wymienic tez uszczelkę tą przy skraplaczu (chłodnicy klimatyzacji) to jest ten sam wymiar i numer jak podalem Ci poprzednio.

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez chester Zobacz posta
    Kolego to co pokazałes to są zaslepki i nie skraplacza tylko osuszacza. Te zaslepki sa wsadzone żeby nieczystosci się nie dostawały i wilgoć oraz w celach gwarancyjnych. Skraplacz to inaczej chłodnica klimatyzacji. Jeśli chcesz wymienic tez uszczelkę tą przy skraplaczu (chłodnicy klimatyzacji) to jest ten sam wymiar i numer jak podalem Ci poprzednio.
    No to właśnie poci mi ie na tym gnieździe na osuszaczu.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    działa ci wentylator?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •