Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jaki wybrac aparat?

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia

    Jaki wybrac aparat?

    Witam kolegów. Potrzebuje porady w sprawie zakupu aparatu. Mam na oku dwa modele: http://www.mixelectronics.pl/nikon-c...-sd-16gb-51731 oraz http://www.mixelectronics.pl/panasonic-dmc-fz48-51357 prosze o wypowiedzenie się kolegów i koleżanki którzy mają jakieś doświadczenie z fotografią.

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Jeśli dysponujesz kwotą 1.500,- zł to właściwie wszystko jedno. Weź do ręki jeden,potem drugi i wybierz ten, który bardziej będzie leżał w ręku.
    Gra muzyka

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Oglądałem jeden i drugi i wrażenia podobne. Dlatego mam dylemat i pytam na forum bo wiem ,że jest paru fotomaniaków.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Słuchaj Wojtka- chłop wie co mówi ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    jeśli tylko do zastosowań amatorskich to polecam Sony Alfę. Sam używam, kosztowała mnie 1,5 roku temu 1100zł. Jeśli "przesiadasz się" z jakiegokolwiek kompakta na lustrzankę to nawet taka z najniższej cenowej półki powinna spełnić Twoje oczekiwania.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Miałem do czynienia tylko Nikon-em i Canon-em ale zawsze wygrywał Nikon,tak że polecam tą firmę z czystym sumieniem,oczywiście jest to subiektywna ocena,ponieważ z Panasonic-iem miałem niewiele do czynienia ale kolega sobie kupił i porównywaliśmy nasze aparaty po różnymi względami i jednak Nikon.Niestety były to lustrzanki i ta ocena może mieć się nijak do tych konkretnych egzemplarzy.Na koniec jeszcze pytanko,czy za tą kasę nie można kupić używanej lustrzanki?
    Teraz się bawię Nikon-em D-90 i powiem,że to świetna i niezawodna maszynka.
    Warto prześledzić statystyki sprzedaży.
    P.S:Oby się nie rozpętała wojna zwolenników różnych marek.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Do czego chcesz aparat? Tylko fotki na każdą okazję? Może fotografia zainteresowała cię i chcesz coś na początek?
    Jak tylko pstrykanie fotek to ...radzę kupić FZ-150.
    Jeśli zafascynowała cie fotografia to proponuję rozważyć zakup czegoś z wymienną optyką:)

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Dziękuje za odpowiedzi w temacie. Zwykłego kompakta mam i chce kupić coś lepszego. Myślałem nad lustrem ale na moje potrzeby to za dużo. W używke nie chce sie pchać.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Tak Ci się teraz wydaje,za parę miesięcy będziesz chciał znacznie więcej a nie dostaniesz tego od tych dwóch aparatów,sam to przerabiałem i wiem co mówię.
    Na początek bardzo fajne są Olympus-y,małe a jednak o sporych możliwościach,dostajesz nie najgorsze objektywy kitowe,spory wybór objektywów na rynku wtórnym,nie drogi,sam miałem E-450 i wystarczył mi na jakieś dwa lata,później Nikon D-90.
    Superzoom-y nie dają takiej frajdy i bardzo szybko się nudzą.Myślę,że znajdziesz jakieś lustro w dobrych pieniądzach.
    Alternatywą może być hybryda Sony Nex3 lub Nikon One,jednak z uporem maniaka polecam coś co możesz później rozbudować o jakieś fajne szkła i bawić się przez długi czas.
    Z tych dwóch wymienionych na początku jednak Nikon.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Widze ze ktos przeszedl podobna droge jak i ja ...

    Przygode z lustrzanka (jeszcze jako zielony amator) zaczynalem z Olympusem E-420 lecz po krotkim czasie (1 miesiac) zmienilem go na Nikona D-90 z ktorego jestem mega zadowolony do dzis.

    Dysponujac taka suma proponowal bym Tobie zakup uzywanej lustrzanki np. Nikona D40 lub D60 lub porownywalnych Canonow.

    Powinno sie udac nawet na zakup z dodatkowymi objektywami.

    Fotki z D40 lub D60 beda o wiele lepsze niz produktow przedstawionych przez Ciebie, obudowy lustrzanek tez sa duzo bardziej wytrzymale a aparat z dobrych rak bedzie ci sluzyl dlugie lata a przy tym zachowa jeszcze jakas wartosc.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 21-02-2012 o 10:11
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •