Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Instalacja sensora deszczu E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie

    Instalacja sensora deszczu E38

    Witam myślę o kupnie szyby z sensorem deszczu, ponieważ swoją mam do wymiany a takową znalazłem w dobrej cenie, dlatego mam pytanie czy jest możliwość montażu czujnika deszczu do wersji bez tego czujnika? Co będzie do tego potrzebne? Dodam że wraz z szybą kupuje lusterko z obudową czujnika.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    No to najlepiej jakbyś wziął sobie jeszcze wiązkę. Lusterko zapewne fotochromowe. Więc trzeba toto podpiąć do GM i LCM. Napewno pomocny będzie WDS ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie
    Acha to pewnie samemu nie dam rady. A podpiąć do GM i LCM tzn? I co to jest WDM?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Czyjnik deszczu podpinasz do modułu GM. A lusterko jeśli jest fotochrom musi mieć sygnał ze świateł cofania. Czyli z LCM (choć u Ciebie może być jeszcze starszy LM). A WDS to program ze schematami do BMW ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    nie wiem jak dzialaja te czujniki w e38 bo akurat u mnie bylo to uszkodzone ale moge napisac ze mam taki czujnik w e65 i jestem rozczarowany jego dzialaniem. owszem praca wycieraczki jest nieregularna co nawet mnie bawi przez chwile ale czujnik ten wg mojej oceny nie sprawdza sie podczas jazdy. po pierwsze zawsze trzeba go samemu wlaczyc po kazdym uruchomieniu silnika. po drugie nieraz gdy pada niewielki deszcz to wycieczeraczki potrafia latac zbyt czesto po szybie co mnie irytuje. z kolei przejedzie auto z przeciwka zaleje mi pol szyby a czujnik nie zadziala bo akurat tam fala nie siegnela i w koncu samemu trzeba przetrzec szybe. regulacja czulosci czujnika w manetce niewiele zmienia, daleko tu do intuicyjnosci,w koncu to tylko automat. takie mam odczucia. zmnieniaj szybe na taka z czujnikiem to auto bedzie wygladac bogato, ale na wygodne korzystanie z tego bym sie raczej nie nastawial.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    nieraz gdy pada niewielki deszcz to wycieczeraczki potrafia latac zbyt czesto po szybie co mnie irytuje
    Tak z ciekawości kiedy zmieniałeś ostatnio pióra wycieraczek???? Jeżeli masz stare pióra, które nie zbierają dokładnie wody ( rozmazują akurat w miejscu czujnika ), to czujnik będzie świrował i wycieraczki będą Ci tak latać. Szwagier miał taki przypadek ja Ty. Poradziłem, żeby kupił nowe pióra ( porządne nie jakieś tescowe ). Jak ręką odjął. Teraz mu się czujnik podoba i działa tak jak powinien.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Mam w E39 czujnik deszczu. Zastanawia mnie to dlaczego napisałeś, że musisz za każdym razem po włączeniu silnika uruchamiać czujnik...
    Kilka krotnie zostawiłem manetke ustawiona na "auto" po czym następnego dnia po zalaniu szyby wycieraczki same ruszały...
    Nigdy nawet nie zastanawiałem się czy tak ma być...
    Mam czujnik deszczu również w E46 sprawdzę jak tam to działa.
    V8 Garage

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    dzieki za rade, wymienie piora wycieraczek.
    co do wlaczania czujnika deszczu to nawet w instrukcji bylo napisane ze sie on dezaktywuje po wylaczeniu zaplonu. teraz w e65 mam przycisk ktroy trzeba naciskac by sie aktywowal.

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    nie wiem jak dzialaja te czujniki w e38 bo akurat u mnie bylo to uszkodzone ale moge napisac ze mam taki czujnik w e65 i jestem rozczarowany jego dzialaniem. owszem praca wycieraczki jest nieregularna co nawet mnie bawi przez chwile ale czujnik ten wg mojej oceny nie sprawdza sie podczas jazdy. po pierwsze zawsze trzeba go samemu wlaczyc po kazdym uruchomieniu silnika. po drugie nieraz gdy pada niewielki deszcz to wycieczeraczki potrafia latac zbyt czesto po szybie co mnie irytuje. z kolei przejedzie auto z przeciwka zaleje mi pol szyby a czujnik nie zadziala bo akurat tam fala nie siegnela i w koncu samemu trzeba przetrzec szybe. regulacja czulosci czujnika w manetce niewiele zmienia, daleko tu do intuicyjnosci,w koncu to tylko automat. takie mam odczucia. zmnieniaj szybe na taka z czujnikiem to auto bedzie wygladac bogato, ale na wygodne korzystanie z tego bym sie raczej nie nastawial.
    Chyba jednak nie dziala to u Ciebie prawidlowo, za czeste dzialabie wycieraczek oznacza tyle, ze masz tlusta szybe, solidne uzycie spryskiwaczy wystarczy aby wrozilo wszystko do normy. Z ta aktywacja nie wiem czy jest tak do konca. Zauwazylem, ze faktycznie jak zacznie kropic to musze go aktywowac ale jak dostanie solidna porcje wody to zawsze natychmiast mi wyciera szybe mimo, ze nie wlaczalem niczego (tak mi sie wydaje).
    Wedlug mnie czujnik deszczu to najbardziej genialny wynalazek po automatycznej skrzyni biegow. Owszem, sama regulacja czulosci czujnika moglaby byc bardziej dopracowana ale nie jest zle. A wiec na przyszlosc, kupuj dobre plyny do sryskiwaczy i oryginalne wycieraczki a problemow nie bedzie.
    Wspomniec tez nalezy, ze plyny oparte na nanotechnologi do aut z czujnikami sie nie nadaja bo tworza na szybie nano warstwe i wtedy faktycznie zaburza to prawidlowa prace czujnika a szkoda, bo szyba w szczegulnosci stara robi sie od takich plynow bardzo gladka i faktycznie zmniejszaja sie wszelkie refleksy czy smugi...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •